Grelnik vode

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. jan 2006 17:41

Super tudi za dolivat vorčo vodo ali juho k raznim omakam, sploh v voku, ko ne smeš dodat mrzle, da ne pohladiš jedi, pa juho iz kocke lahko na ta način zelo hitro narediš, sicer pa delam jaz tudi tako kot mamamia in ostale vodo za špagete, riž itd... jaz sem si ga dolgo želela, ker sem vedela, da je fajn, ga imamo v službi. Zdaj je kuhanje čaja res mačji kašelj oz. bolje rečeno brzina (ker neka umetnost to nikoli ni bila s tem čajem v vrečkah, heheh;) priporočam, naš v službi zavre pol litra vode v manj kot eni minuti. Veri

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. jan 2006 17:53

ddarinka, kakšen pa je v akciji v Merkurju, mislim znamko in ceno, če morda veš. Tudi sama se navdušujem, okolica pa se že malo zgraža, kaj si bom še omislila. Hvala in lp, Robida

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

18. jan 2006 19:49

Evo, ga že imam! Philipsovega. Res je brzinski. V akciji je Tefalov grelnik kapaciteta 1L, cena 9.900SIT slikca: http://80.228.22.39/products/images/0810720228.jp . Meni ni bil preveč všeč, zato sem v ERI za 10.400 SIT raje kupila večjega 1.7L slikca http://www.bezvanakup.com/t/404.jpg Jaz sem navdušena, čeprav je bil po svoje kar drag LP, V Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 18. jan 2006 20:17:37

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. jan 2006 17:43

Pri nas je v uporabi že drugi. Prvega sem dobila za darilo, z odprto spiralo, drugi pa je z ravnim dnom, dražja varianta. Predlagam, da je tak, da se sam izklopi in ob isklopu piska. Uporaben za čaj, neskafe. Medtemko lupi krompir že zavreje voda in oboje na štedilnik. Ko ne dela ogrevanje , pardon, ko ni dobave tople vode, je odličen tudi za ročno tuširanje, lonček in vedro. Tako, da ni potrebno gretje vode na pralni stroj. Nakup priporočam. frina

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

26. jan 2006 20:38

Vrelnik vode (angl. "kettle") imajo v vsakem angleškem gospodinjstvu in tudi meni ga je pred davnimi leti prinesla angleška prijateljica kot darilo za novo stanovanje, ko pri nas še niso bili tako običajni. Tudi sama sem jih še kar nekaj podarila, svakinja mi je priznala, da si je rekla: "Še ena krama", sedaj pa ga redno uporablja. Tudi moj 89-letni oče z njegovo pomočjo vsak dan kuha zeleni čaj. Meni je še bolj kot njegova hitrost (imam plinski štedilnik!) pomembno to, da se sam izklopi, če nanj pozabiš (saj vesta, teta "Roza" ...). Mislim pa, da ni treba kupovati najdražjega. teta torta

pixna  

član od: 28.12.2005

sporočila: 10

27. jan 2006 12:40

hej! tud jst razmisljam o nakupu grelnika. doma kuhamo kr dosti caja, vendar tistega domacega (ki ni v filter vreckah), tako da je treba caj stresti v vodo. a se da grelnik normalno oprat? lp, pixna

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

27. jan 2006 14:34

Pixna, če prav razumem tvoj post v zvezi s čajem: vrelnik vode ni mišljen, da v njem delaš čaj, ampak da v njem zavreš vodo in z njo čaj preliješ, npr. v čajniku ali v takih posebnih skodelicah za čaj, ki imajo luknjičast vložek, ki ga potem potegneš ven. teta torta

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

31. jan 2006 15:39

PRi nas ga je prinesel božiček (se je hčerka dijakinja izprsila od štipendije), ko sva z možem zvedela koliko je stal naju je skoraj kap (kupila je namreč tefalovega za 9 jurjev). Od takrat je reč konstantno v rabi in delovanju. Ima pa pokrito spiralo in možnost samo gretja vode (do 60 C) in vretje. Mogoče je samo malo majhen (1 liter). Sicer je pa zakon za vse zgoraj navedeno. Njoki so dejansko kuhani v 5 minutah, saj vrelo vodo iz grelca samo preliješ v kozico, pustiš da nazaj zavre, njoki pa veste koliko časa rabijo. Res en boljših domačih služabnikov. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti