Dieta z rižem

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

tema odprta - 10. jan 2006 23:01 | ogledi: 8.333 | odgovori: 14

Pozdravček! Zanima me ali je že kdo slišal , ali poskusil Dieto s surovim rižemTraja 40 dni, jesti pa začneš z enim zrnjem, in dodajaš vsak dan eno več, do št.40, potem pa v kontra smeri do 0 nazaj. Ali ima kdo izkušnje, rezultate in kakšen nasvet

gostenn

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

10. jan 2006 23:11

Prosim???? Ne... Ne razumem - eno zrno surovega riža je mišljeno kako? Na dan? To je pa malce ekstremno. Jaz umrem že drugi dan. Sicer po porodu nimam težav s kilogrami, ampak vem pa eno: pri tesnih hlačah pomaga le eno: "žri manj" (pardon izražanju ampak to rečem sama sebi, za vas pa velja lepši izraz). Take ekstremne diete pa po koncu prinesejo le še več kilogramov. Anja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. jan 2006 23:25

Halo????? Je to hec???? Kaj pa zdravje???? Ljudje božji, če imate par kil preveč ali pa če jih je 30 preveč, zdrava in urejena prehrana pa vsakodnevno gibanje, pa magari če samo pol ure sprehoda na dan, to je prava rešitev. Ne pa nore diete, ki te pripeljejo le do zdravnika!!!! IMEJTE SE NO MALO RADI! SAMO ENO TELO IN SAMO ENO ŽIVLJENJE IMATE, ne bodite no tako mačehovski do sebe! tjas

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. jan 2006 7:44

Predlagam da spremeniš način prehranjevanja,lahko tudi po knjigi, Jem torej hujšam avtor Montignac.Že sam naslov knjige pove,da ješ in hujšaš,pomemben je pravilen razpored vnosa hrane. Zdaj pa knjigo v roke in nekaj dobre volje.Preizkušeno,deluje 100%. Vesna Leben

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

11. jan 2006 9:34

Gostenn, ali se ti malo norčuješ iz nas? Če je pa zadeva resnična, me pa zanima potek diete. Čisto tako zaradi firbca. Hujša se pa tako, da spremeniš način prehranjevanja ZA VEDNO in se vključi veliko gibanja. Ligojna ti je dala pameten nasvet. In zadeva resnično deluje. V 7 - ih mesecih -18 kg. lp Julija

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

11. jan 2006 9:58

Kaj, tega pa še nisem slišala! Mislim, da se res malo norčuješ z nami, saj še ni 1.april. Če pa je res, pomisli malo na svoje telo "a bo to preneslo". miia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jan 2006 10:01

Ja, tri mesce je po zrno riža na dan jedel Budha, samo da je on tudi malce drugače razmišljal od nas...Če hočeš videt, kakšen je bil, ti lahko pošljem slikico, na Tajskem je na nekaj mestih upodobljen kot kip...Pa stašina ideja mi je tudi všeč, še nekajmalega gibanja zagotavlja... Tjaš je lepo povedala, kaj in kako. Večina diet ima jo-jo učinek, sploh tiste, ki jih ne moreš vselej prakticirat. Torej po vsaki dieti dobiš kak kg zraven. Na dolgi rok je učinkvovit samo tvojemu telesu in tvojim potrebam primeren ozirma prirejen način prehranjevanja, v kombinaciji z gibanjem. Edina logika je v tem, in te še nihče ni ovrgel, da moraš porabiti več, kot vneseš v telo. Nekomu to uspe, da je vsega po malem (ali veliko vsega, če ima srečo s presnovo), nekdo se odloči za ločevanje hrane, nekdo za nekaj tretjega. Najbolj pomembno je, da izbereš način prehranjevanja, ki telesu zagotavlja vse, kar potrebuje za normalno funkconiranje, seveda v količn, ki jo lahko predela in se pri tem ne nabirajo odvene maščobne naslage. Kakorkoli obračaš, s kakšno hitro dieto, vključno z riževim zrnjem, lahko snameš kvečjemu nekaj kg, ki so se nabrli zaradi praznikov, nikakor pa te teže potem, ko preideš na normalen načinprehranjevanja, ne moreš obdržati. Sicer pa, če pogledaš nekaj mesecev nazaj, smo o dietah in načinu prehranjevanja ter trošenju energije veliko debatirali in nabralo se je kar nekaj uporabnih in koristnih nasvetov. Predvsem pa ne muči lastnega telesa, omogoči mu, da ti bo hvaležno za vse, kar mu privoščiš, in če boš pri tem ubrala pravo mero, se bo sčasoma vse usedlo na svoje mesto. Sicer pa- vse se začne in konča v glavi. Mene je odlašanje s primerno prehrano in gibanjem lani skoraj stalo življenja, tako da ti lahko marsikaj povem iz lastnih izkušenj. Tisti riž si pa raje skuhaj s kakšno zelenjavo in pojej s solato, potem pa pojdi na sprehod in si vmes privošči tudi kakšen čaj ali kavo, takole za boljše razpoloženje... Mamamia mamamia

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

11. jan 2006 17:53

Ne nisem se norčevala , narobe, NAROBE ste razumeli. Kot dodatek k normalni prehrani je to. Vsak dan se poje en riž več, drugače pa so obroki normalni gostenn

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jan 2006 19:01

No, zdaj pa še manj razumem, v čem je štos. Mamamia mamamia

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

11. jan 2006 19:48

mamamia je napisal/a:
No, zdaj pa še manj razumem, v čem je štos. Mamamia mamamia
halo, to tudi mene zanima? marelica

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

11. jan 2006 20:04

Surovi riž, kao črpa maščobo in deluje za boljšo prebavo, kaj pa jaz vem v čem je štos. Jaz sem slišala za eno osebo da je prišla do polovico diete , in je izgubila 8 kg. Jaz zase že vem kako s prehrano in gibanjem, saj dnevno prehodim 10 km ali več. V čem je finta te diete in kako naj bi delovala , pa zanima mene , tako kot vas, zato sem vprašanje postavila, če ima kdo izkušnje gostenn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti