Jedi, poimenvoane po znanih osebnostih

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. jan 2006 9:35

Pa saj sem vedela - vsi ljudje vse vedo, moji kulinriki pa še prav posebej. Mimika, hvala za te podatke, za carpaccio res nisem vedela. Link, ki i ga je poslala maychi, pa je tudi super. Po wikipedii sem sicer že brskala, a samo po tistih temah, ki sem jih namensko iskala, zaj pa se je pred mano odprlo še vse to....Res pa je tudi, da sem med iskanjem podatkov po internetu naletela na toliko linkov v povezavi s kuhanjem, da se mi kar bliska... Hvala še enkrat za pomoč, Mamamia (ki je zbolela, menda od zdravega načina življenja, in zdaj ždi doma cela betežna in smrkava in si s Kulinariko lajša bolezen) mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

10. jan 2006 10:26

Mamamia, hitro iz postelje... , kaj se to pravi... Želim ti hitro okrevanje. Pozdravček!

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. jan 2006 10:42

Mamamia,dobra masaža mišičastega mladeniča ti bi dobro dela. Vesna Leben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. jan 2006 11:09

Daj, ligojna, pošlji mi kakšnega, pa zdravega. Eden, ki je mlad, in bi masiral, je še boj zbolel kot jaz, hehe...Zdaj imam doma namesto mladega maserja taščo, ki mi kuha čajčeke... Ja, Dragička, bi šla hitro iz postelje, če bi zneslo. Saj pravim, ta polletni zdrav način živjenja mi dokazano škodi...Se pozna, da šnospek ne uničuje bakterij...Pa da ni špeheca, ki bi grel... Ampak kopriva ne pozebe. Je pred nekaj dnevi še naš prijatelj, zdravnik, možu rekel, da kaže, da pri meni po naravni poti res ne bo šlo (da se spravim s tega sveta seveda, potem ko sem preživela slinavko in tumor) in da bo treba pospešit... Ja, pride tako leto, pravi nek moj znanec. Ampak zdaj je že novo in v Mb je sonce in dan je kar lepši, čeprav še ne morem ven. Mamamia mamamia

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

10. jan 2006 15:08

Hruška lepe Helene - mislim, da je bila to tista slavna grška Helena, ki je povzročila vojno (poglejte film Troja) Ana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. jan 2006 17:03

File na način S. Loren. Lumpica

ir1  

član od: 13.4.2004

sporočila: 28

11. jan 2006 12:02

V Novem mestu obstaja Akcija društvo za razvijanje idej, ki je konec lanskega leta pripravila t.i. Novomeške sladkosti: Julijine poljubčke, Rudolfove krone in Trdinove klobučke. Malce opisa (prepisano iz njihove strani): “JULIJINI POLJUBČKI Julijini poljubčki so posebne slaščice. Predstavljajo poljubčke, ki so obogateni s figovim polnilom ter simbolizirajo usodno povezanost Julije Primic in največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna, pa čeprav je ljubezen ostala le v njegovi poeziji. RUDOLFOVE KRONE Rudolfove krone ponazarjajo krono Rudolfa IV. Habsburškega. Slaščico smo zasnovali na podlagi tradicionalne obrti v Novem mestu – medičarstva. Medičarstvo (lectarstvo, strdenarija) je dejavnost, ki iz medu proizvaja različno medeno pecivo in medico. Medičarji ali lectarji so delovali v večjih slovenskih mestih in trgih, prav tako tudi na novomeškem Glavnem trgu. Zato Rudolfove krone, medenjaki z dodano žlahtno čokolado, predstavljajo tudi eno od razvojnih poti te obrti. TRDINOVI KLOBUČKI Klobučki simbolizirajo Janeza Trdino. Oblika slaščice – klobuček nam kaže element njegove podobe, ki ga spremlja na vseh slikah. Iz njegovega življenja smo kot simbol uživanja dobre kapljice, ki ga je vsekakor zaznamovala, vzeli grozdje. Temu smo dodali še druge sestavine, ki jih je nenehno srečeval na svojih popotovanjih po Dolenjski, obenem pa slaščici obogatijo okus.” Še več o tem pa se najde na njihovi strani http://www.drustvo-akcija.com/novica-02-12-2005- V prvi osebi je seveda napisano zato, ker sem kopirala iz njihove strani. Jaz nimam nič pri tem, razen da sem šla enkrat mimo njihove stojnice. Pa jim je takrat piškotkov že zmanjkalo, tako da še vedno ne vem, kakšni so od blizu. Lep pozdrav! Irena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jan 2006 14:10

Hvla za tale link. Oziroma vsem hvala za to, kar ste mi napisali na to stran.Mamamia mamamia

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

11. jan 2006 18:40

torta princa Alberta, drugega se ne spomnim. _kekec_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti