Posodice za mikrovalovno pečico

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 8. jan 2006 19:49 | ogledi: 5.994 | odgovori: 13

Med tednom se zelo veliko poslužujemo mikrovalovne pečice.To pomeni,da kar jaz skuham,kasneje otroci pogrejejo v posodicah,ki so prav namejene za mikrovalovko.Te posodice so kmalu postale grde,rumenkaste,nagbančene.,skratka iz njih ni več apetit jesti.Namen imam kupiti nove posodice,samo ne vem kakšne,Navadni porcelanasti krožniki se preveč segrejejo ,Kakšne krožnike naj kupim?

Bernarda

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. jan 2006 20:50

Jaz imam prav posebne plastične posode, namenjene izključno MW. Vsaka ima ročaje in prosojen pokrov. Nič se ne pregrejejo, super so. Ena ima celo dvojno dno, da lahko kuham na pari. Cel komplet 4 posod različne globine s pokrovi in dvojnim dnom za parno kuho je bil 10 evrov. V Lidlu . Drugače pa je še najboljše, da kupiš tiste krožnike oz. skodele, ki imajo gor znakec, da so za MW (mislim, da je tudi arkopal tak). Te se tudi manj segrevajo, pa dobiš jih lahko v večini trgovin s keramiko in hišnimi igračkami. Lp, tjas

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

9. jan 2006 6:12

te krožnike ,ki sem jih jaz kupila so tudi za mikrovalovno.kupljeni so bili v Merkurju,a so vseeno postali grdi po nekaj mesecih. Bernarda

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

9. jan 2006 10:51

Pogrevati se da tudi v Pirex posodah. Sonja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. jan 2006 11:15

Kakšne posodice uporabljaš, da ti postanejo grde? Za segrevanje uporabljam posode iz arkopala, steklene(frigover- dobi se v Italiji ), ki so med drugim tudi dobre za odmrzovanje in odtaljevanje. Včasih segrevam tudi v kakšni keramični posodi. lp

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

9. jan 2006 17:23

kje pa dobim te Pirex posode.Namreč ,če segrevaš v navadnih krožnikih se krožnik preveč segreje.Kaže da bo treba poskusiti z AKROPALOM ali pa z Pirexom.Ali pa bo tam sigurno uredu?Skodelice,ki jih imamo sedaj za mikovalovno(so prav za mikro)so postale od znotraj rdečkaste,lisaste-po moje se je zažrla barva od hrane v skodele . Bernarda

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. jan 2006 18:42

Bernarda, evo, takole zgledajo posode iz pyrexa: http://www.pyrexware.com/index.asp?pageId=272 prodajajo jih v merkurju in verjetno še v kaki bolje založeni trgovini z gospodinjskimi zadevami. Jaz sem zadnji vrč kupla - mislim da - kar v šparu. Arkopal pa se je meni doslej tudi dobro obnesel (tudi tega imajo v merkurju in šparu veliko). Mojemu bratu se je zgodilo edino to, da se mu je en servis iz arkopala po večletnem pranju v pralnem stroju razbarval (vzorčke je počasi spralo in so krožniki ostali veli). Drugače je arkopal meni fajn tudi zato, ker je lahek in se ne tako hitro okruši ali razbije. Lp, tjas

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

10. jan 2006 6:06

hvala lepa,grem popoldne v akcijo Bernarda

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

13. apr 2006 11:59

a "rosfraj" posoda se lahko uporablja v MW? hitra

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. apr 2006 12:07

Breda, to je vendar kovina, zato je odgovor ne, to velja tudi za kovinski rob na krožnikih. Sin je pred leti pozabil in je zelo pokalo v pečici, drugega pa ni bilo, ker je krožnik umaknil. Za mikrovalovko pa so uporabni tudi tisti stari beli krožniki, če jih še ima kakšna babica. Zanesljivo držijo, dokler se ne polomijo pač. Lp iz Mb riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. apr 2006 12:27

Tudi steklene posodice super delajo in so čisto poceni. Res pa je, da večina nima pokrovov, ampak nekatere pa. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti