Ali je na mestu vprašanje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

28. dec 2005 7:48

Ej, cukrček, si se le oglasila. Kako kaj? Mamamia mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

28. dec 2005 9:20

Zdravo v lepo zasneženo dopoldne.. Komentirala ne bom več veliko, saj ste že vse povedale. Tudi jaz sem že prišla k pameti in nimam niti malo slabe vesti, če se sredi sobotnega dopoldneva s sinom "počim" na krušno peč in skupaj pogledava mladinski film.. saj mi tako in tako že uhaja (14 let). Starejšega sem tudi navadila, da ko pride iz Ljubljane, sam opere, posuši in zlika cunje..Včasih mu priskočim na pomoč pri likanju in še hvaležen mi je.. Z obdarovanjem je pa tako, da smo tudi mi zreducirali stvar. Ker imamo veliko žlahto, se nabere tam nekje 10 darilnih vrečk. V vsaki je "za vsakega nekaj" - od rumovih kroglic do parfumčka in domačega vina. Za sinova nosi Miklavž obvezno nekaj za oblečt (kar potrebujeta), Dedek Mraz je včasih nosil igrače, sedaj kakšne športne rekvizite. Starejši bo letos prvič silvestroval v Lj, zato bo dobil kar denar - saj veste, plitek študentski žep. Lep dan. Sama komaj čakam, da pridem domov in grem s psom divjati po snegu. Po včerajšnjem "soparjenju" v kuhinji, me je pekarska vnema namreč zapustila. Tina

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

28. dec 2005 10:31

Dragička! Kar po domače ti bom povedala: razumem, da te je raztogotil šef, ker ti po 14 (!!!) letih med prazniki ni dal dopusta. Vendar ... Bodi besna na šefa (upravičeno?!?), namesto na "mlade" gospodinje. Ne poznam te, pojma nimam, kakšno službo opravljaš, ne morem določiti tvoje starosti ... Zato ne želim soditi o tvojem pisanju in spominjanju na "dobre stare čase". Pa vendar ... če ti uspe voditi gospodinjstvo "na roke" se lahko šteješ med izumirajočo in priviligirano vrsto ljudi, ki imajo (kljub službi in družini) ogroooooooomno prostega časa in jim je stres popolna neznanka. Jaz se žal ne morem uvrstiti mednje. Hvaležna sem, da imam to razkošje, da pridem v službo nekje do osmih. Delam do treh. Pogosto imam popoldan obveznosti, izobraževanja, ... Mož ima trikrat tedensko popoldan predavanja. Imam dva majhna otroka. Živimo izven mesta. Vesela sem, če uspem priti domov pred šesto popoldan. In ti prisežem "brez MV mi živeti ni"!!! Pa tudi brez pomivalnega stroja. Resno razmišljam o tem, da bi si poiskala občasno pomoč v gospodinjstvu. Zelo zavidam prijateljici, ki živi na Nizozemskem. Lahko si privošči "babysiterico", ki ji doma tudi kaj malega postori. Če imata z možem popoldan obveznosti, ne potrebujeta pravega logističnega načrta, kdo bo otroka pobral iz vrtca, bo treba prositi prijateljico, babico, ima druga babi čas??!! Biti doma od božiča do novega leta ... bi bilo lepo. Pa ni več dopusta. Kar pa se starosti 40+ tiče ... Moja sestra je 40+ pa je niti pod razno nimam za osebo, ki bi se "nostalgično spominjala časov, ko smo beljak stepali z vilicami". Hvala bogu - MV je v hišo pripeljala ona in od takrat (1984) ne gre več iz hiše! Ma ženske, ne ga lomit!! Recite bobu bob in da je šef nesramen. Ne pa prodajat fore o ne vem čem. Raje uživajmo

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. dec 2005 10:58

Ja, bi tudi jaz rekla, da se je tale tema že malo izpela. Sem 50+ in imam vse stroje razen indukcijskega štedilnika in parne pečice - in vse, prav vse tudi uporabljam, ne glede na to, da sem prvi mikser imela v rokah tam pri dvajsetih. To pomeni, da vse znam narediti tudi "na roke", samo ne vem čemu bi to počela, sploh pa ne čemu bi se s tem hvalila. Ali je res problem samo v slikovitosti izjave "ne bi mogla več živeti brez"? Tudi glede prehrane se mi zdi smešno problematizirati uporabo limonove lupinice ali postopek kuhanja nekoga drugega na forumu. Sem pišejo ljudje ki so mojsti in tisti, ki bi to želeli biti. Pa še kup takih, ki iščejo samo kakšno novo idejo. Če je nekdo natančen pri izogibanju dodatkov, pač ne bo uporabljal lupine sveže limone.....in kaj potem? Nekomu se zdi bedasto pražiti lešnike....in kaj potem, jih pač ne bo, a ne? A do sedaj je bilo pa na forumih vse po okusu vseh? Po moje se je Dragička že zdavnaj "ohladila", mi pa kot trape še vedno gonimo tole temo in se brez veze opredeljujemo. Lisa

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

28. dec 2005 12:13

Veš kaj, Lisa, Dragička je imela slab dan, me pa smo dobile priliko, da se malo izpovemo. Druge tiščimo jezo zase, ona pa je zlila to na forumu. Gobica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. dec 2005 12:16

Ja,saj to ravno pravim - ona je imela slab dan, kup čisto v redu "punc" se pa zato sedaj že 6 strani skoraj opravičuje za....kaj že? Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

28. dec 2005 13:06

Zdi se mi, da nas je kar nekaj s tega foruma šlo skozi podobne faze. Midve z lisičko že, dodala pa bi še zase, da sem šla korak naprej, kot razmišlja pegasti, in zato ji dajem vso mmoralno podporo: vsekakor si omisli pomoč v gospodinjstvu. Jaz sem si za začetek omislila gospo, ki mi enkrat tedensko generalno počisti stanovanje (okoli 200 kvadratov v hiši je mojih,plus skupni hodnik v dve nadstropji in klet). Gospa to naredi tako temeljito, da po ves teden ne potrebujem sesalca ali krpe za prah. Tašča in svakinja, ki živita v isti hiši, sta sprva zviška gledali na to, češ, midve tega ne potrebujeva, bova kar sami. Pa ni dolgo trajalo, ko sta to mojo gospo še oni prepričali, da hodi čistit tudi njima... Naslednje, kar smo si omislili, je bila pomoč pri kuhi - preko javnih del smo našli gospo, ki nam je hodila delat vseh pet dni v tednu, po pet ur na dan. Zdaj imamo gospo, ki nam pride dvakrat na teden skuhat, ostale delovne dni se izmenjajo naše tri babice (moja mama, moja tašča in tašča od moževe sestre). In ni ga denarja, da bi se odpovedala temu - domov prihajamo ob različnih urah, jaz praviloma zadnja, in da bi zvečer ob petih začela razmišljati o treh lačnih ali samo na pol sitih - nič več, hvala lepa, časi, ko sem imela slabo vest zaradi tega, ker je bilo kosilo na mizi ob štirih namesto ob petih, so že zdavnaj mimo. Je pa očitno, da vsaka od nas, ne glede na zorni kot, s katerega opazuje dogajanje, čuti potrebo, da kakšno reče na to temo. In temu je forum tudi namenjen. Jaz sem vedno za izmenjavo mnenj, predvsem pa za spoštovanje še tako zelo drugačnega mnenja od mojega. Če me kaj moti, je to vsiljevanje svojih pogledov kot edino zveličavnih, tega pa na tem forumu, vsaj praviloma, ni. Dragička je po mojem potrebovala prijazno in toplo besedo v neki svoji krizi, in jo je tudi dobila, pa še nekaj drugačnih razmišljanj za povrh. Jaz te jemljem tako, da ji bodo vse skupaj olajšala. Navsezadnje, razlike naj nas bogatijo, ne pa ločujejo, saj je na koncu koncev pod soncem dovolj prostora za vse nas. Le prijazni in dobre volje zrimo v svet, pa bo lepši, kaj pravite? Mogoče za konec misel, ki sem jo snela na forumu: Svet je zrcalo, v katerem vsakdo vidi svoj obraz. Kdor gleda vanj kislo, vidi kisel obraz, kdor se vanj smeje, najde vedrega sopotnika. Smejmo se torej, kaj pravite? Mamamia mamamia

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

3. jan 2006 15:45

Naj še jaz nekaj pripomnim v zvezi z obdarovanjem.Mamamia pri nas smo ukinili vse obdaritve razen otrok do 7 leta in okroglih obletnic.Za božič in novo leto pripravim košaro,v njej so malenkosti,bonboni,suho sadje,sveže sadje,steklenica vina...Letos smo stvar prignali tako daleč.da smo v drugo košarico dali listke s številkami in smo žrebali - krasno smo se zabavali,ko je svak izžrebal toaletni papir.Svakinja je obdarovanje vsako leto potencirala,tako,da smo imeli nekateri kar slabo vest,ker nismo bili zmožni vrniti daril v približno enaki vsoti.Enkrat sem rekla STOP,od takrat dalje jaz ne kupujem več daril,ker jih tudi v mladosti nisem bila vajena.Mislim,da če položim v košaro domače piškote in ostale sladice,da lahko vsak razume seveda če hoče,da sem v to darilo veliko vložila. Pa veliko sreče ti želim,pri spreobračanju žlahte in vse dobro v novem letu. jesen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

3. jan 2006 18:15

Ja, srečo pri preobračanju dela žlahte bom res potrebovala...ali pa zadetek na lotu. Ampak res, sem že načela pogovore na to temo in zdaj so vsi za, sploh ker sta najmlajša otroka že povedala, da ne verjameta več v dedka Mraza ampak vesta, da darila prinesemo mi (mali je star enajst let). Zato mislim, da se bomo tudi lažje kaj pametnega dogovorili. Recimo za kak smučarski puli, debele nogavice ali zeliščno kopel...Mamamia mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. jan 2006 23:53

Tale debata okrog obdarovanje me je spomnila na praznovanja s prijatelji mnogo let nazaj: dogovorili smo se za določen znesek (otroka sedaj s prijatelji dogovorita o znesku 1500-2000 SIT), vsak je moral kupiti darilce, ki ni presegalo te vrednosti, in ga lepo zaviti. Na novoletni žurki smo paketke označili s številkami in napisali številke tudi na lističe, ki smo jih potem žrebali. Če si izžrebal svoje darilo, si številko pač vrnil "v boben" in potegnil drug listič. Vedno je bilo veliko zabave in smeha pri odpiranju daril-nepozabno. Drugače pa je dedek mraz letos pri nas nosil aparat za izdelavo jogurta in zdaj veselo čaramo različne okuse -vsaj po svoje. Otroka s partnerji pa sta naju obdarila s tajsko masažo. nada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti