Ali je na mestu vprašanje

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

23. dec 2005 8:03

No Dragička kaj te je pa tako razkurilo?Vsak ima v življenju svojega favorita,tako je tudi v kuhinji in celem gospodinjstvu.Včasih si tudi jaz mislim(grem čez 46)ali res ne moremo brez vseh teh pripomočkov,na katerih se nabira prah.Pred leti,ko sem bila še mlada gospodinja sem za žive in mrtve iskala "mašinco" za valjanje in rezanje rezancev in bila presrečna,ko sem si jo kupila v Italiji. Zdaj vse to delam ročno,ker ni boljšega od naroke narezanih rezancev.Isto je z ribežnom za zelje,zame je zeljnata solata užitna samo če je rezana na roke . Sicer sem pa gledala pred nekaj tedni nedeljsko popoldne in je bil en možakar iz okolice Ajdovščine,ki nima elektrike-zbira pa električne aparate.Ima ogromno zbirko vse od-do... Pa razumi našo človeško pamet če moreš. Lepe praznike vsem jesen

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

23. dec 2005 9:12

Ja,resnično je današnji tempo življenja tako hiter,da si življenja brez teh aparatov pač ne moremo zamišljati. Ja,pralni stroj in sušilec sta res številka ena.Tudi jaz operem vse v pralnem stroju,saj tudi jaz ne kopujem takšnih občutljivih oblačil. Jaz prav dobro vem,kakšno je pranje na "ruski pralni stroj".Moja mama je sicer imela pralni stroj,toda njej se je pač zdelo,da je bolje oprano na roke,zato sem neštetokrat veselo žulila in prala na roke,no potem pa smo dali perilo še v pralni stroj na centrifugo!Uh,kako sem bila včasih jezna.Najhuje je bilo,ko so se prale odeje.Kar strese me ob misli na to! Seveda smo imeli doma tudi krušno peč.Sej ne rečem,okus kruha,pečenega v krušni peči je nezamenljiv,ampak priprava testa za pet hlebov kruha pa ni bila nič kaj prijetna,potem pa kurjenje peči,ko je že eno poleno preveč lahko pomenilo katastrofo. Pred dobre pol ure dala perilo v pralni stroj in ga bom potem samo prestavila v sušilec,v kruhomat sem dala sestavine in kmalu bo zadišalo po kruhu,jaz pa sedaj uživam tukaj z vami,lahko samo rečem,naj živi tehnika! Sem pa danes vstala že ob šestih in na ROKE! zamesila testo za piškote,ki jih grem sedaj spečt! Zato se poslavljam in vam želim mirne in prijetne praznike in naj se vam v novem letu izpolnijo vse skrite želje. Lep dan vam želi Marjetka cvetka

paradiz  

član od: 23.11.2005

sporočila: 15

23. dec 2005 10:42

Dragička, kakor pač kdo. Vsak živi zase: če ne more brez mikro - pač naj jo uporablja, če potrebuje sušilec - pa ga naj, če ima prostor, če ne mara več pomarančne in limonine lupine - pa nič....Itd. Tudi jaz ne uporabljam limonine lupine, pa veliko pečem, TAKŠNA JE MOJA ODLOČITEV. Upoštevajmo, da smo različni, pa kaj nas briga, kako živijo pri sosedovih... Brez zamere in lepe praznike "z ali brez" tehnike, lešnikov olupljenih ali neolupljenih.... Paradiz

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

23. dec 2005 13:57

Hotela sem napisati zahvalo, ker sem danes zjutraj s strahom odprla KulSlo, češ, da me boste po tem mojem pismu vse napadle..., nadrle... ... Sedaj nimam časa, niti volje, da bi kaj več pisala, samo toliko - HVALA VAM ZA TOPLE BESEDE. Prijetne in vesele praznike! P.S. 14 let sem med božičem in novim letom vzela dopust... včeraj ga pa nisem imela odobrenega... Ne morem si kaj, ampak, tako sem žalostna...

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. dec 2005 14:23

Evo Dragička, če ti to kaj pomaga. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 23. dec 2005 14:24:53

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. dec 2005 15:42

Dragička ,ne biti žalostna ,saj bo v službi tudi bolj veselo sedaj ko so prazniki.Želim ti vesele prsznike in zdravo ,uspešno novo leto

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

23. dec 2005 16:39

O dragička kako te razumem,no meni je letos tretjič v življenju uspelo da bom čez praznike doma.Prvič sem bila na porodniškem,drugič z nogo v mavcu in letos končno dopust. Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2005 18:49

Po treh zaporednih letih, ko sem dežuralana Silvestrovo, sem letos za obojne decembrske praznike doma. Naslednje praznično dežurstvo mi je 8. februarja...Sem imela srečo, je klega raje menjal dežurstvo za 8. januar kot za 26. december, jaz sem pa seveda odjuckala...Mamamia mamamia

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

23. dec 2005 19:56

Dragička, ne bodi žalostna, tudi jaz delam (sicer ne ravno 25. za božič, ampak 12 ur 26.12.), letos me je pa doletelo tudi silvestrovo, iz 31/1.1., pa upam, da bom preživela in moji doma tudi. Sem tudi sama malo žalostna, ker ne bom doma s svojimi najdražjimi, ampak kaj češ, vedno rečem, hvala bogu, da še imam sploh službo, saj živimo v težkih časih. Tudi nocoj, preden sem šla v nočno, mi je mož rekel, da se je že naveličal teh samotnih noči, ko sem v službi, in da mu gre že pošteno na živce, ko vidi, da zvečer odhajam na delo. Ja, edino sem srečna, da sta otroka že skoraj odrasla, ampak, tudi njima glih ni vseeno, ko me ni doma. Saj bodo prazniki kmalu preč in bomo pozabili vse tegobe do naslednjih (praznikov), ha, ha! Imejte se vsi radi in lepo praznujte! LP! Galja

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

24. dec 2005 15:05

Dragička ne bodi žalostna, se zgodi. Vedno je treba misliti, da bi lahko bilo še slabše. Med prazniki je lepo biti doma a so še druge pomembne reči v življenju. Kljub delovnim dnem ti želim vse najlepše med prazniki. Ne huduj se na stroje, saj tole "ne morem živeti brez..." je malo pretiravano - čvek pač.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti