Rezanje biskvita

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

22. dec 2005 11:14

Kako ne rata??!! Jaz jo imam in deluje... Marjetica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

22. dec 2005 13:43

Jaz sem razumela, da Anamarija sprašuje, kako se reže biskvit v pekaču (ne v tortnem modelu)... no ja, naj bo kakorkoli. Ker jaz ne živim tukaj in nisem iz tega planeta bi vas vljudno vprašala, kakšna je ta pilica oz. nitka za rezanje biskvita. Namreč, doma imam pripomočkov za peko še za moja dva rodova pridnih pekaric, te pilice pa v mojem ozvezdju še nisem srečala . Pomagajte, kje jo naj poiščem, namreč danes moja vesoljska ladja odpotuje , pa bi jo rada kupila na planetu - zemlja. Pozdravček!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. dec 2005 13:58

Ne vem, probala sem samo 1x in skoraj uničila biskvit, nikakor nisem mogla zrezat, vse se je drobilo. Potem sem z nožem pa je bilo ok. Ne vem najbrž sem bila štorasta. Mogoče ne deluje pri blondinkah . Dragička lep medplanetni pozdrav ti želim. Jaz imam to žagico proizvajalca Fackelmann gor piše Patisserie. Kupila sem jo v interšparu že pred časom, je pa v tako tanki ne prav majhni kartonasti škatlici z roza črtami. Gor je narisana torta in to čudo tehnike. P.S: za nezemljanko zelo dobro obvladaš slovenščino. Pa prenesi še moje pozdrave na tvoj matični planet. jade

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

22. dec 2005 14:30

Jaz imam isto kot jade, le da sem jo kupila pri najboljšem sosedu na Celovški v Lj. Marjetica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

22. dec 2005 14:30

Zadnji trenutek si me ujela, hoteli smo že poleteti No, pa grem še v Špar po pilico... Če ne poletim jaz, bom nekoga drugega lansirala v orbito... Pozdravček!

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

22. dec 2005 15:09

Uf, meni je enostavno uspelo od prve in mi še vedno. Pazim, da je "žica" nastavljena vodoravno (na vsaki strani na isto zarezo). Biskvit leži na pultu tako kot bo potem, ko bo torta namazana s kremo in zložena nazaj skupaj. Pripravo postavim ob (!) torto na tisto stran, ki je dlje od mene (da režem k sebi), "nogici" priprave sta na podlagi, žica se dotika torte in začnem: pripravo pomikam levo-desno (nogici sta ves čas na podlagi) in rahlo vlečem proti sebi. S prosto roko rahlo držim biskvit, da ostane na svojem mestu. Težko je opisat in če ste vsaj delno razumele, kaj imam v mislih ... vsaka vam čast! Nena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. dec 2005 16:10

dragička je napisal/a:
Jaz sem razumela, da Anamarija sprašuje, kako se reže biskvit v pekaču (ne v tortnem modelu)... no ja, naj bo kakorkoli. Ker jaz ne živim tukaj in nisem iz tega planeta bi vas vljudno vprašala, kakšna je ta pilica oz. nitka za rezanje biskvita. Namreč, doma imam pripomočkov za peko še za moja dva rodova pridnih pekaric, te pilice pa v mojem ozvezdju še nisem srečala . Pomagajte, kje jo naj poiščem, namreč danes moja vesoljska ladja odpotuje , pa bi jo rada kupila na planetu - zemlja. Pozdravček!
JOJ, JOJ, spet sem nejasno napisala Mislila sem na torto, saj ni važno, veliko ste mi pomagale z vašimi nasveti. Naslednjič pa bom pekla 3x, tako da bodo deli brezhibni. lep pozdrav, pa lep vikend želim. Pardon, mislila sem, da je že petek. Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 22. dec 2005 16:11:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti