Ventilatorska pečica??????

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

tema odprta - 10. dec 2005 14:28 | ogledi: 2.875 | odgovori: 10

Zanima me če je kakšna razlika pri pečenju s pečico z ventilatorjem......nekje sem namreč brala, da je treba temperaturo malce znižati kot pri navadni pečici.....Je to res?

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

10. dec 2005 16:56

Temperatura pečenja je pri ventilatorski pečici res nižja. Ampak ne veliko - za okoli 20-30 stopinj. Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

10. dec 2005 17:42

Drži, v ventilatorski pečici je treba temperaturo znižati za približno 20 stopinj, čas pečenja pa zna tudi biti kakšno minuto krajši. Tudi v navodilih proizvajalcev tako piše, sama sem to vse natančno prebrala, ko sem štedilnik s klasično pečico zamenjala za takšnega z ventilatorsko. Pa še ta prednost je, da lahko v ventilatorski pečici pečeš istočasno na dveh nivojih, sploh pri piškoth je to praktično, pa se se enakomerno speče. Mamamia mamamia

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 255

10. dec 2005 18:48

Ko sem odšla na svoje sem iskala več tednov štedilnik z ventilarsko pečico.. Jaz pečem piškote na 3 nivojah...Ne morem si predstavljati da bi pekla pekač piškotov vsako posebej.. Saj bi bila v kuhinji ne samo cel dan, ampak tudi celo noč.. Rada pečem in moram za otroke npr. za 1 peči jabolčni štrudelj, za drugega pa skutino pito... Ko se 1x navadiš na ventilatorsko pečico, je ne zamenjaš za nobeno drugo... MYCHELLE

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

10. dec 2005 18:55

Imam navadno pečico in sem prejšnjo soboto res pekla ves dan. Še dobro, da mi ni pečice prekurilo. Najprej sem imela za dva pekača kruha, nato tri vrste piškotov, kar je naneslo nekje 10 pekačev, pa še jabolčno pito. Ko bom obnavljala kuhinjo zagotovo kupim ventilatorsko pečico. luthien

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

10. dec 2005 19:54

Jaz imam tudi ventilatorsko pečico in ko sem pekla piškote v treh pladnjih,so se mi še vedno na vrhnjem pladnju bolj zapekli kot na ostalih dveh.Ne vem zakaj? Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. dec 2005 11:56

Teka, si preverila nastavitev? Morda nisi bila pozorna pa si pustila tisti programček, da z zgornje strani močneje zapeče? Govorim iz izkšenj...Mamamia mamamia

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

11. dec 2005 16:32

Jaz tudi izbiram novo pecico, pa me zanima: ali ni ventiliranje izbira - ce hoces ventiliranje, ga vklopis, sicer pa lahko peces tudi brez? Ali se motim? Pa se nekaj. Ali ima kdo kak nasvet, na kaj naj bom se pozorna pri izbiri "prave" pecice izmed morja vseh ostalih? Sicer kar precej pecem in mojo sedanjo pecico prav dobro obvladam, samo ima , ubozica, ze tudi svojih 25 let!

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

11. dec 2005 17:05

ines, pri moji je ventilacija izbira. lahko z ventiliranjem ali pa ne - kot želim. meni je fino tudi prednastavitev časa pečenja oz. zakasnitev. moja je gorenjeva, vgradna; pripomb čeznjo nimam. zame je odlična. lp moja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. dec 2005 17:58

Jaz imam starejši Gorenjev model, kjer je samo varianta ventilacija, mama pa ima novo pečico (od lani, se mi zdi), pa je veliko možnosti. Nobena pa te pečice ne bi zamenjala za navadno. Predvsem pečenje na več nivojih hkrati, tudi kruh(ke) pečem tako. Kar se temperatur tiče, se pa tako ali tako moraš navaditi na konkretno pečico. Z mamo imava obe še mali (namizni De Longhijevi) pečici, povsem enaki, samo njena je na Štajerskem, moja pa v Ljubljani. Če bi jaz pekla na enaki temperaturi kot ona, bi vedno pridelalal oglje. Tudi slučajno ni vedno in povsod obljubljena napetost okoli 220 V. Pa še drugi vzroki so lahko. rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

12. dec 2005 18:26

Tako kot pravijo, ja, vsaka pečica ima svoje štose. Jaz imam štedilnik s pečico, da lahko izbiram, kar mi je seveda ljubše (pa mislim, da jih je večina takšnih). Nimam pa nastavljanja časa, kaj šele daljinskega upravljanja, a sem vseeno zelo zadovoljna s to, ki jo imam. Tudi sem se že navadila na razliko v temperaturi in načinom pečenja, sem pa potrebovala kar nekaj prakse, da sem pogruntala novo pečico. Pred nakupom se je pač potrebno posvetovati z različnimi ponudniki oziroma prodajalci, pa povprašat za izkušnje druge, potem pa vse to skmbinirat s tem, kar potrebuješ oziroma pričakuješ od pečice. Ko kupujemkak gospodinjski aparat, prodjalce vedno navzriž izpprašam o prednostih tistega, kar ponujajo, in slabostih konkurenčnega izdelka oziroma tistega, kar odsvetujejo, pa se hitro najdejo skupni imenovalci posameznih izdelkov. Inpečica je nekaj takega, da se res izplača potruditi se. Pozdrav in uspešen nakup, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti