Lončen model za potico

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

4. jan 2006 12:43

Ja Komenda je pri Mostah med Brnikom in Ljubljano. Tudi jaz sem iskala lončen pekač za potico i meso in sem gledala te italijanske v Merkurju. Pa me je prijazna prodajalka poučila, da so ti pekači super za gledat, za na mizo postavit, ampak hrana ni tako dobra v njej, kot bi pričakovali od lončenih pekačev, to pa zato ker imajo lak glazuo. in zaradi tega ostanjejo #"večno" lepi. So pa Kranju nasproti vojašnice odprli Kalia center in tam imajo pristno domačo glineno posodo. Značilnost te posode je, da je hrana super, vendar se po večkratni uporabi posoda ne da več očistit in ni za na mizo postavit pred goste. In tako sem se odločila, da grem iskat to domačo posodo in ne italijankse oz. kitajske. LP smrkolina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. jan 2006 14:55

A nimajo teh tipičnih slovenskih izdelkov v trgovini poleg glavne ljubljanske tržnice? Če se prav spomnim se imenuje zvon? Če še obstaja seveda. Da ne bi bila pot v Komendo predolga...

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

4. jan 2006 18:00

Trgovina Zvon še obstaja,to je trgovina s pobožnimi izdelki,knjigami...Nisem pa opazila,da bi prodajali pekače. Poleg tržnice je trgovina Dom,sem že videla,da so prodajali glinene pekače.Sem bila nekaj dni nazaj tam,pa jih trenutno nimajo. Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti