Bliža se čas voščil....

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. dec 2005 18:48

Hvala vsem, ki ste napisali ideje, ki sem si jih že vpisala. Na temo novoletnih voščil je Unicef izdal knjigo, ki se jo je dalo kupiti na pošti ,avtorice Ane Ćetkovič Vodovnik, profesorice pedagogike in psihologije na FF v LJ. cena je okrog 4.000 sit, kot nalašč za darilo. Naslov: AČV Vila Golf, Celjska 8, 3250 Rogaška Slatina , e-mail:anacetko@volja.net. Sama že nekaj let prepisujem voščila, ki sem jih dobila s pošto. Na zbirnik označim leto in kdo mi je poslal, da potem mu naslednje leto ne napišem istega.Včasih napišem tudi svoje voščilo, če imam ravno navdih. Vodim tudi točen seznam naslovnikov, da je pisanje voščilnic hitrejše. Še ideja za starejše, ki težje pišejo: natiskati voščilo na primeren, malo trši papir , obrezati s škarjami, ki imajo poseben rez ( Interspar, pri pisalih), nalepiti v voščilnico in - lastnoročni podpis. frina

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

6. dec 2005 16:21

Toplini vsa vrata naj praznik odpre, naj srečno obdobje se zate začne. A leto prihodnje naj zdravja ti da, sreče ljubezni pa v čaši brez dna. Naj bo novo leto v srečo le odeto, kajti dan je izgubljen če veselja ni v njem, če iskrenih ni nasmehov in malih luštnih grehov. Novo leto. To nove so poti. Na njih naj sreča išče srečo. In vsak dan naj se znova zavrti. Želim da bi hodili po poti ki vodi k sreči, kjer so mostovi med ljudmi zgrajeni in topli stiski rok iskreni! Naj ti božična svetloba obsije dušo in zapolni tvoje srce.... Naj ti bog čuva tisto kar imaš in ljubiš, podari pa naj ti kar nimaš, pa si želiš. Ni konec in ne začetek, je le točka kroga, ki da nov zalet; je energija, ki daje moč v miru in je čas, ko svetle misli potolažijo skrbi. Novo leto je vabilo na pot k lepoti nedoživetega, da v svojem srcu prižgemo iskrice upanja in radosti ter njihovo luč ponesemo drugim. ...toda če že morate v svojih mislih meriti čas z dobami, naj vsaka doba zajame vse druge dobe, naj danes objame preteklost s spominom in bodočnost s hrepenenjem... K. Gibran: Prerok Upam, da se ne ponavljam. Lp moja Sporočilo je spremenil(a) moja dne 06. dec 2005 16:21:44

Na5tja  

član od: 6.12.2005

sporočila: 26

15. dec 2005 10:17

Super ... Toliko je vsega da ne vem kaj bom izbrala za voščilnico. Je pa dobra tema, ker imamo tudi mi doma vedno težave kaj napisati na voščilnice :) In še ena moja, ker ostalih se na žalost ne spomnim Življenje je čisti plamen, zato živimo od nevidnega sonca v sebi. Vesel Božič in srečo v novem letu 2006. lp Nastja Na5tja Sporočilo je spremenil(a) Na5tja dne 15. dec 2005 10:18:35

Na5tja  

član od: 6.12.2005

sporočila: 26

15. dec 2005 10:39

Aha .. pa imam nekaj za vas ;) Vse kar si želite, se vam bo uresničilo, le verjeti je treba v to! Naj nam leto 2006 prinese prijaznih soljudi, razumevanja, dobrega počutja, potrpežljivosti, nasmeha na obrazik in časa za klepet z dragimi! Naj vam prihajajoči čas prinese novih izzivov, upov, moči i nsanj, razumevanja, miru, vseh drobnih radosti. Pojdimo skupaj v leto 2006 po poteh sreče, zadovoljstva in prijateljstva. Da nam v Novem l etu ne bi ušli trenutki sreče in bi jih bilo neskončno veliko! Odkrijmo to kar smo in videli bomo, da je dobro. Z najboljšimi željami, da bi bilo v leti 2006 še boljše! Vse kar je slabo z novim letom naj zbledi - vse karj e lepo naj raste in cveti! Ne iščite sreče daleč, največkrat jo boste našli kar spotoma ... V letu ki prihaja, naj se vam samo dobro dogaja! Čas ko zvezda se utrne, stare vse poti zagrne; nove naj bodo s srečo tlakovane in z nasmehom obsijane! Delo z ljudimi je umetnost, je zapisal Aristotel. Obilo občutka za tovrstno umetnos v letu 2006. Vzemite si čas za vse tiste malenkosti, ki so vam ušle minulo leto.V njih se skrivajo zdravje, volja, moč in sreča. Izvabite iz stru nna goslih v letu 2006 najlepše melodije. Ne poslušaj ljudi, ki vidijo le črno, kajti ukradli ti bodo najlepše želje in upanja, ki jih nosiš v srcu... No to bi bilo to za 1x ;) Upam da bo komu kakšna misel prišla prav ... Pa lep pozdrav Na5tja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. dec 2005 10:45

Življenje je kakor knjiga, včasih njene strani so žalostne in sive, a včasih mavrične igrive. Naj tvoja knjiga same lepe strani obrača ti vso dobroto poplača. Naj na teh straneh so zdravje, ljubezen in sreča, naj nobena stran ne bo boleča. Prijatelj dragi vse najboljše iz srca naj tvoja knjiga samo lepe strani ima. lp

janadr  

član od: 18.12.2002

sporočila: 56

15. dec 2005 14:41

Veliko lepih misli in dobrih želja je v teh verzih in nato v voščilih, pa vendar toliko nesrečnih ljudi. To vprašanje si vedno znova zastavljam in do sedaj še nisem dobila razumljivega odgovora. Že takoj prvega januarja kot, da bi na vse pozabili in se prelevimo v nečlovečke in hodimo drug mimo drugega. Iz srca vsem Vesel Božič in srečo v novem letu 2006. Jana D. janadr

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

17. dec 2005 15:04

Jana,še sreča,da imamo praznike,da si vsaj včasih vzamemo čas drug za drugega! Pa niti pod slučajno se prvega januarja ne spremenimo v nečloveke,ampak življenej pač teče dalje! Zakaj je toliko nesrečnih ljudi? Nekatere je takšne naredilo življenje,nekateri so nesrečni,ker hočejo biti takšni in se niti malo ne trudijo,da bi jim bilo bolje,nekateri pa zato,ker pač nimajo kaj bolj pametega početi in mislijo,kako jim je na svetu hudo! Snežinke drobne z neba letijo, vsem ljudem na svetu želijo, da bi v miru živeli in se neskončno radi imeli. Naj vse praznične želje naše zaživijo za vse večne čase, Naj ljubezen in veselje nas v Novo leto popelje! Lep dan vam želi Marjetka cvetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti