Uporabiti limonino lupino ali ne?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. nov 2005 17:33

aki, kaj pa, če bi svežo lupinico nasekljala in dala v sladkorni sirup ali pa kar zmešala s sladkorjem, pa v steklenem kozarčku hranila v hladilniku? Saj lupinico uporabljamo običajno v sldaki kombinaciji.Bi bilo manj packarije, oz. enkrat za večkrat. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. nov 2005 07:09:08

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

27. nov 2005 0:05

Pozdravljeni! V klepetalnici sem že pojasnila, pa so rekle, naj še semle napišem. Soda bikarbona se kupi v lekarni na dekagrame in je temu primerno tudi draga napram tej, ki jo kupujemo v trgovini. Ta je v bistvu natrijev hidrogen karbonat in to ni to. Sadje ali zelenjavo pustimo v raztopini 40 minut, potem pa umijemo oz. splaknemo. Z izjemo kakija in fig, ki naj bi jih ne škropili, lahko to uporabljate za vso ostalo zelenjavo oz. sadje. Za drugo mi ni bilo izjemoma nič rečeno, da ne bi delovalo, tako da 100% ne morem trditi, mislim pa, da tudi za limone velja isto. ZIMA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2005 10:07

Dekleta, se opravičujem že vnaprej, če boste rekle, da sem dlakocepska in tečna, ampak sem šla tudi v klepetalnico pogledat-soda bikarbona je (kot pravi Zima) natrijev hidrogenkarbonat, lahko tudi bikarbonat, NaHCO3. Tudi v trgovini prodajajo čisto, brez primesi. To sem napisala zato, ker denarja ni nikoli preveč-zakaj za isto stvar v lekarni plačevati več. Pa brez zamere! LP cervus

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

27. nov 2005 12:17

Elaphus in vse ostale, pozdravljene. Pri pisanju sem ves čas napačno uporabljala izraz soda bikarbona. V bistvu bi morala napisati le soda. Prava soda je močno alkalna (v zdraviliščih in v naravi) in je natrijev karbonat, soda bikarbona pa je natrijev hidrokarbonat in je le rahlo alkalna. Sem laik na tem področju, zato sem napisala le tisto, kar sem izvedela in kar uporabljam. ZIMA

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. nov 2005 12:48

Rimljanka,v sirupu se tudi obnese(npr. javorjev sirup) za sladkor pa ne vem-probaj. Zima, si že probala kdaj oprat zelje ,ali brokoli v tej raztopini.Mene namreč moti ko perem zelje,voda kar zdrsne mimo,sploh ga ne moreš oprat. In kakšno zelje je to?Mogoče gensko pridelano da odbija škodljivce.Če pomislim si pred 10-20-imi leti prinesel domov s solato še kakšnega črva,polža ..danes pa nič.Saj priznam,golazen se mi je gnusila .Ampak če se malo zamisliš da s tem ko zastruplajo golazen,zastruplajo tudi nas..počesi,neopazno.Morda bi bilo pranje v raztopini sode bolj učinkovito kot samo v vodi. LP Aki

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2005 12:51

Aki, skoraj vse rastline iz iste družine, kot je zelje, imajo takšne liste, da voda kar zdrsne z njih, že po naravi. To je gensko pogojeno, ampak ne s strani človeka, ampak je čisto naravno. LP cervus

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

30. nov 2005 12:16

Ivonja, katero eterično olje uporabljaš? Od katere firme je najboljše? Sicer pa za manjše količine limonine lupinice prodajajo limonino lupinico pakirano v vrečkah. Dobite jo med začimbami. MissLady

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. nov 2005 13:04

Jaz običajno kupim limonino lupino, tisto sušeno, ali pa kar naribam svežo limono, če je škropljena ali ne. Saj je v pecivu ali hrani ni toliko, da bi lahko škodila, tistih nekaj pikic se po moje ne more nikjer poznati, pa tudi vsak dan tega ne jemo, da bi se nam nabiralo v organizmu in zato bilo nevarno. Mamamia mamamia

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

30. nov 2005 14:15

Mammamia se kar strinjam - tudi jaz limone in pomaranče le operem in zdrgnem in veselo naribam. Nekaj časa sem se sekirala, kaj je s temi škropivi, potem pa sem se sprijaznila s tem, da pri vsem kar danes zaužijemo (vsi tisti E-ji), in vdihamo vse krasne strupe.... in sploh - npr. jabolka ki jih kupite v trgovini so najmanj 4x škropljena že od cveta dalje, da se ja fino vpije... Pa še pred kratkim sem izvedela od ene študentke živilske smeri, da je pecilni zelo škodljiv, in da raje priporočajo sodo bikarbono. Pa ga vseeno vsi še vedno rabimo... Ne želim težit, da ne bo pomote, samo pravim, da sem se že sprijaznila z "zdravo" prehrano današnjega dne. Na žalost.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. nov 2005 15:01

Ali pa naredite tako kot pri nas doma, imamo v koritih kar posajena drevesca, ki vsako leto obilno obrodijo. Drugače pa jaz počnem isto kot mamamia. Glede na to, da je pri nas doma vse zastrupljeno z živim srebrom, tudi zaradi škropljene limone ne bom ravno v luft skakala. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti