Nasveti in triki

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

2. feb 2006 12:40

Pred kratkim sem si kupila novo puhovko. Zanima me, kako se pere v pralnem stroju. Z mami sva prebrali že vsa navodila kako in kaj, a bi še vseeno vprašala za nasvet, ker puhovka je le puhovka in ne bi rada ostala brez nje že po prvem pranju. Hvala že v naprej za odgovore. Kaja Kajica

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. feb 2006 12:43

Najprej poglejta, če jo lahko pereta v stroju, namreč vsaka se ne sme. In drugo , mislim da mehčalca ne smeš uprorabljati. Iz izkušenj vem, da če sem dala mehčalec pri pranju otroških nepremočljivih kombinezonov, to niso več bili. Pa tudi doma sem tako "uničila" eno bundo. Na pogled čisto nova, oprana, lepa, ampak od pranja do pranja vedno bolj mrzla. Tako da kljub "mačku" na notranji strani ni nič boljša od navadnega anoraka. LP smrkolina

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. feb 2006 12:45

Moja vanilijeva palčka v sladokorju zelo dela. In še vedno dela, sem že zamenjala kake 3 kg sladkorja, ker ga kar zelo veliko uporabljam, ampak ne tako kot piše v receptu (ena vrečka - 10 g ali koliko je že) ,ampak ga kar velikokrat zamenjam za navadnega tudi do pol količine. Hvala za nasvete smrkolina

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. feb 2006 12:54

Jaz puhovko perem normalno v pralnem stroju in mi je večji problem vedno delalo sušenje, saj so se naredile kepe perja. Kljub temu, da ne priporočajo se v sušilcu super posuši. Jaz sem tako sušila že nekaj krat. Je pa res da je po vsakem pranju puhovka vedno bolj tanka in ne bo nikoli več takšna kot je bila. Da je toliko krat ne perem našpricam ovratnike in rokave z čistilom za suho odstranjevanje madežev, pustim da se posuši in skrtačim. Rebeka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2006 14:54

Jaz sem do sedaj vse puhovke prala v stroju na 30 stopinj, brez mehčalca. Pri eni je potem pisalo na navodilih, da je treba uporabiti maksimalno centrifugo (mi imamo 1600 obratov) - ven pride skoraj suha. S perjem tudi ni bilo nobenih problemov. Loni Makaroni

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

3. feb 2006 7:30

Kaja, imam puhovko šesto leto ,vsa ta leta jo perem v pralnem stroju ,mehčalca ne uporabljam ,tudi sušim jo ne v sušilcu ,med sušenjem jo nekajkrat pretresem da razbijem kepe perja -je zelo topla ,saj pri mojih pogojih dela, ki ga opravljam ,ne morem brez nje -včasih se hecam in pravim ,da sem brez nje ledena kocka. LP Marta

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. feb 2006 18:47

Kajica, živjo! Morda si svojo puhovko medtem že oprala, če pa še ne, ti svetujem takole: Ko sem oprala svojo, sem uporabila mehčalec, prala pa sem na 30 stopinj. Po pranju ni bila več nepremočljiva, pa tudi perje je nekam ovenelo. Bojda takšna oblačila impregnirajo z notranje strani, tako da se impregnacija ohrani, dokler močimo bundo na zunanji strani. V stroju se to zgodi z vseh strani. Podobno izkušnjo imam z otroškimi kombinezoni, ki jih je, saj razumeš, potrebno zelo pogosto prati, in so na koncu samo še spominjali na smučarske. Morda sem ga polomila z mehčalcem. Morda bi poizkusila Rebekin predlog s suhim čiščenjem, dokler bo seveda šlo. Vzglavnik, npr., bi v vsakem primeru odnesla v kemično čistilnico, čeprav je to draga varianta. Sporoči svojo izkušnjo, če boš kaj experimentirala, pa srečno! Vrana

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

16. feb 2006 21:37

Kajica, do sedaj sem še vsako puhovko prala v pralnem stroju, in sušila v sušilcu na 40C!!!!!!!!!!!!!! Nikoli pa nisem dodala mehčalca.Pa saj tega ne dam pri nobeni bundi. Če sušim v sušilcu se ne naredijo kepe puha. Pa še hitro je suha, pri klasičnem načinu sušenja se puhovka suši kar dolgo. Lp valči

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. feb 2006 7:24

Imam usnjeno jakno iz govejega usnja ,v rjavi barvi -je nekako "zbledela".Prosim kaj mi svetujete s čim jo naj osvežim ,oziroma negujem . Hvala za pomoč in lep vikend! Marta

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

17. feb 2006 7:46

Meni so v Trbižu svetovali, naj jo vzdržujem s čistilnim mlekom za kožo. Pri meni deluje. Maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti