Nasveti in triki

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. dec 2005 10:36

Glicerin se kupi v lekarni. jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. dec 2005 14:40

Če coca colatako zelo dobro čisti, se mi tudi malo svita, kaj vse lahko "počne" v našem organizmu, predvsem v jetrih...Tako kot pena za lase - enkrat mi je kapnila na krilo iz viskoze in je nastala luknja...Mamamia mamamia

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

7. dec 2005 15:17

Pa še ena o coca coli:preverjeno dobro se obnese pri zdravljenju driske(posebej pri mulariji).Samo toliko je ptrebno počakati,da mehurčki"izhlapijo". Bernarda

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

7. dec 2005 19:31

Še malo o coca coli: V mnogih državah ZDA cestne patrulje vozijo v avtomobilu dve galoni Coca-Cole za odstranitev madežev krvi na cestah po prometnih nesrečah. V skledo, napolnjeno s Coca-Colo, položite surov zrezek in poglejte čez dva dni - ga ni več!!!! Za čiščenje WC školjke: pločevinko Coca-Cole zlijte v školjko, pustite eno uro in izperite z vodo. Citronska kislina v Coca-Coli bo očistila madeže vodnega kamna. Za odstranjevanje rjastih madežev z avtomobila: zmečkano alu-folijo namočite v Coca-Colo in madež zdrgnite. Korozivni madeži na avtomobilskem akumulatorju: Pločevinko Coca-Cole zlijte preko akumulatorskih baterij in korozija bo izginila. Vse rjaste madeže boste očistili s krpo, namočeno v Coca-Colo, ki jo za nekaj minut položite na madež. Kako speči sočno pečenko: V pekač zlijete pločevinko Coca Cole, pečenko zavijete v alu folijo in pečete. 30 minut pred koncem peke odstranite folijo, pečenko prelijete s "sokom" in zlato rjavo zapečete. Odstranjevanje mastnih madežev: s Coca-Colo namočite oblačila, dodate detergent in operete v stroju. Coca Cola bo pomagala odstraniti mastne madeže. Če se v avtu rosijo stekla, jih premažete s Coca Colo. Pri nas je ne pijemo že kar nekaj let! levinja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

7. dec 2005 21:11

Tole s Coca Colo je pa prav grozljivo. Še dobro, da pijem samo vodo. Suzi

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

7. dec 2005 21:18

O coca coli sem dala za prebrat otrokama.Upam da sem ju prepričala. Vesna Leben

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

8. dec 2005 7:14

Ali se s coca colo odstranijo tudi rjasti madeži na oblačilih (BELIH !!!) Pozdrav smrkolina

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

8. dec 2005 9:20

Domač vanilin sladkor pripravimo tako, da v posodo s sladkorjem dodamo vanilijev strok, potem pa posodo zapremo. Sladkor se bo tako navzel vanilijeve arome, rezultat pa je domač, naravni vanilin sladkor. urssula

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

9. dec 2005 23:48

Hi, prazni plastenki odstranimo pokrov in jo za 1min.damo v mikrovalovko na max. temperaturo,nakar jo preložimo kot robček.Zavzame občutno manj prostora v košu. Enako velja kdor ima kavni avtomat s paro,naj spusti paro vanjo. lp > siba

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

19. dec 2005 7:28

urssula je napisal/a:
Domač vanilin sladkor pripravimo tako, da v posodo s sladkorjem dodamo vanilijev strok, potem pa posodo zapremo. Sladkor se bo tako navzel vanilijeve arome, rezultat pa je domač, naravni vanilin sladkor. urssula
Zanima me, ali je ta palčka sveža??? Sem samo to našla v trgovini, pakirana po en komad. Ni mi preveč dišala, pa sem jo prelomila na pol in jo porinila cca 2/3 v sladkor. Ali bo to v redu? In koliko časa naj bi tako bilo, da bi se sladkor navzel dovolj arome za uporabo? Hvala. smrkolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti