Nasveti in triki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. feb 2006 11:53

prosim, rabim en nasvet: kako naj majico spet raztegnem? Fant zelo pridno sodeljuje pri gospodinjstvu in ej pozabil pritisnit gumb za znižano temperaturo pri sušilcu in zdaj se mi je majic precej skrčila - kar se širine tiče, je še ok, ampak rokavi in hrbtna dolžina so pa precej prekratki... Ima kdo kako idejo, kako bi stvar spet raztegnila? Veri

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. feb 2006 12:13

Če je bombažna jo lahko s pomočjo pare na likalniku. Jaz tako raztegujem nekaj majčk in bombažnih puloverjev, ker imam pač predolge roke. Je pa res da tako raztegnem samo rokave, hrbta še nisem. Likalnik dam na primerno temperaturo, primem rokav, ga malce nategnem in potem s hitrim curkom pare prelikam. Pa spet ponovim... Navadno lahko rokav raztegnem za približno 2 cm. Upam da sem napisala razumljivo, danes mi namreč besede ne tečejo lp, Marija

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. feb 2006 12:49

Veri, majico zmoči in jo ročno raztegni tam, kjer se je skrčila in jo potem posuši brez sušilca. Včasih pomaga, včasih pa ne, odvisno od vrste bombaža. Sama zmeraj sušim na programu za občutljivo perilo, da se izognem takim "nesrečam". Suši se še enkrat dalj, učinek je enak, poraba elektrike je pa ista. LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. feb 2006 15:16

galyka in lijana, hvala! Jaz mam tudi vedno probleme s predolgimi udi, zato so mi všeč kavbojke, kjer si lahko lepo zmišljuješ:) Navadne hlače in take zadeve so mi vedno prekratke, če so mi na riti v redu... Bom probala oboje, ker so rokavi zdaj kar ene 10 cm krajšiJah, se zgodi, a ne? Meni se zdi super, da se spravi dat prat stvari, tako da vzamem v zakup, če bo kdaj kaj zafurano;) Ampak tale majca je ena redkih res lepih in mlajših od 5 let, pa mi je je škoda...Sicer je bolj natančen kot jaz glede tega, kaj dat skup prat, jaz se ne sekiram, pa vržem marsikaj skup, samo dam na nizko temperaturo, pa je ok. Amapk sušilca pač še ne poznava... Lijana, bom upoštevala nasvet, moram najt, če ima najin sušilec to možnost... Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. feb 2006 15:46

Veri kaj se sekiraš, saj so tričetrt rokavi tudi moderni. jade

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. feb 2006 17:42

Ja, tako kot pravi Jade, če se le da, kupim 3/4 rokave, zato se nikar ne sekiraj, če ti ne uspe. Moram pa priznati, da je sušilec ena od večjih pogruntavščin. Bi veliko raje posodo pomivala na roke, kot peš sušila. Ga imam že blizu 20 let in si ne morem več zamišljat življenja brez njega. LP LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. feb 2006 11:55

hehe, punce, tole s 3/4 rokavi je mogoče čisto res, jaz se ČISTO NIČ ne spoznam na modo, smo v glavnem v haljah bili na faksu, hehe, ampak vesta, glede na to, da se vozim s kolesom vsak dan na faks, pa kamorkoli že še treba, so mi dolgi rokavi nekak bolj pri scru:) Drugače je pa sušilec res fajn, se strinjam, meni so vsi ti stroji neznansko všeč in si vsakič rečem, kako srečo mam, da živim v tem obdobju, ne pa v kakem srednjem veku, ko bi morala pri teh temperaturah prat v mrzlem potoku... Veri

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

26. feb 2006 13:47

Hola! Tudi na mojem pralno sušilnem stroju ni kakšnih znakov, da bi se dalo sušit pri znižani temperaturi. Kje se to regulira? Pozdravček! Vrana

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. feb 2006 19:37

Vrana, vsak je malo drugačen, zato je najbolje, da malo pokukaš v navodila. Mislim, da ima vsak možnost sušenja na višji ali nižji temperaturi. Prejšni gorenjev je imel gumb ven ali not, ta novi pa se digitalno nastavi. LP

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

2. jun 2006 22:37

" Šmir",oz. mazivo (tisto črno pri verigi) od kolesa-ne poznam drugega izraza, se lepo odstrani z margarino. Madež na tanko namažemo z margarino, jaz nato malo popraskam z nohtom in madež se kar stopi. Masten madež od margarine nato odstranim s cetom. Preverjeno tudi na beli puhovki in občutljivih otroških oblačilih. monro

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti