Kaj beremo?

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

10. nov 2005 11:42

Sasenka je napisal/a:
ddarinka je napisal/a:
...zelo se me je dotaknila zgodba, ki jo pripoveduje avtistični otrok, Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa, Marka Haddona, ...
Potem ti pa svetujem še Pijevo življenje (Yann Martel). Super knjiga.
Tudi Pijevo življenje sem že prebrala. Res odlična! Zadnjič sem sem se tako razpisala, da sem najbrž že koga dolgočasila, pa sem kar nehala. Sicer pa tudi jaz občasno preberem kakšno dobro kriminalko, Mankell mi je kar všeč, pa Aleksandra Marinina, Liza Marklund... Sasenka, močno ti priporočam (no, tudi drugim) še eno krasno knjižico: Balzak in kitajska šiviljica (Sijie Dai)! ddarinka Sporočilo je spremenil(a) ddarinka dne 10. nov 2005 11:43:38

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

10. nov 2005 11:49

Tistim, ki je bila všeč knjiga Jack in Amy, bod gotovo tudi ostale knjige iz zbirke Kapučino. Lahkotne šaljivo - resne. A poezije res nihče ne bere (sem že enkrat vprašala ...). Trenutno sem pri Tonetu Pavčku. Pozdrav! zelda1

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

10. nov 2005 12:05

Letošnjo jesen, po dolgem času, sem izkoristila za branje Brownovih dveh knjig, Da Vincijeva šifra in Angeli in Demoni, za njimi od Paula Cuelha, mislim, da tri, najbolj mi je bila všeč Ob reki Piedri sem sedela in jokala, Veronika se odloči umreti malo manj, Peta gora mi ni bila všeč.Še ena knjiga o demonu mi je prišla v roke, izredno zanimiva, a se trenutno ne spomnim naslova. Zelo lepo govori o skušnjavah glede denarja. Prejšnja leta, ko sem imela več časa, sem zelo rada prebirala V.Holt, S.Sheldon, Pearl Buckovo, tudi kakšno A. Cristie, za svoj razvoj pa Sanjo Rozman, Louise Hay, pa še vse ostale, ki so mi pomagale pri oblikovanju nove osebe. Tudi knjigo V objemu svetlobe imam doma, prebrala sem jo, zdaj pa čaka na ponoven čas za branje. Trenutno imam v obdelavi jogo, Qi gong, tay-chi in pa malo receptov za mikrovalovko. V glavnem pa so redno na vrsti razne kuharice. Malce pogrešam majhne otroke, ker sem jim veliko brala, a bodo kmalu vnuki, vse ob pravem času. Na branje čaka Plesalec Irena Šušteršič

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

10. nov 2005 14:17

Irena19 je napisal/a:
Letošnjo jesen, po dolgem času, sem izkoristila za branje Brownovih dveh knjig, Da Vincijeva šifra in Angeli in Demoni, za njimi od Paula Cuelha, mislim, da tri, najbolj mi je bila všeč Ob reki Piedri sem sedela in jokala, Veronika se odloči umreti malo manj, Peta gora mi ni bila všeč.Še ena knjiga o demonu mi je prišla v roke, izredno zanimiva, a se trenutno ne spomnim naslova. Zelo lepo govori o skušnjavah glede denarja. Prejšnja leta, ko sem imela več časa, sem zelo rada prebirala V.Holt, S.Sheldon, Pearl Buckovo, tudi kakšno A. Cristie, za svoj razvoj pa Sanjo Rozman, Louise Hay, pa še vse ostale, ki so mi pomagale pri oblikovanju nove osebe. Tudi knjigo V objemu svetlobe imam doma, prebrala sem jo, zdaj pa čaka na ponoven čas za branje. Trenutno imam v obdelavi jogo, Qi gong, tay-chi in pa malo receptov za mikrovalovko. V glavnem pa so redno na vrsti razne kuharice. Malce pogrešam majhne otroke, ker sem jim veliko brala, a bodo kmalu vnuki, vse ob pravem času. Na branje čaka Plesalec Irena Šušteršič
Jaz sem prebrala Ob reki piedri na priporočilo "navdušencev" ampak, ko sem jo prebrala sem več ur sedela in premišljevala, če imam pravo knjigo. Kaj posebno je koga navdušilo res ne vem. Suzi

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

10. nov 2005 14:22

ddarinka je napisal/a:
Naj še jaz prispevam nekaj idej glede branja. Prebrala sem vse v slovenščino prevedene Paasilinnove romane, najbolj sem se zabavala ob Gozdu obešenih lisic ter Čudovitem skupinskem samomoru. Ena najboljših knjig, kar sem jih prebrala je Sveče so dogorele, Sandorja Maraia, pravkar sem končala čudovito Dekle z bisernim uhanom (Tracy Chevalier), zelo se me je dotaknila zgodba, ki jo pripoveduje avtistični otrok, Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa, Marka Haddona, priporočam tudi mladega češkega pisatelja Michala Viewegha, fantastičen je Haruki Murakami, zabavne, pa tudi žalostne so dogodivščine Ma Ramotswe iz Prve damske detektivske agencije, na dopustu pa sem prebrala tudi Mostovi Madisona, za katero bo morda kdo rekel, da je osladna, ampak meni je bila "lepa" (mislim, da je to edini pravi pridevnik). Trenutno berem Georgija Gospodinova Naravni roman (sem še bolj na začetku). Lp in, poleg kuharskih, želim tudi mnogo bralnih užitkov! ddarinka
Ravno včeraj sem prebrala Čudoviti skupinski samomor, kljub depresivnemu naslovu je knjiga zabavna, zanimiva in polna optimizma. Suzi

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

10. nov 2005 14:54

Prebrala sem res ogromno knjig in moram povedati, da me je najbolj navdušila knjiga Johna Irvinga, Eno leto vdova. Rada berem knjige v katerih so osebe res dobro predstavljene. Tako, da se ti prikupijo in imaš na koncu knjige tri prijatelje več, dve osebi za katere upaš, da jih nikoli več ne srečaš in tisto hinavsko prijateljico, ki ji ne boš zaupala nobene skrivnosti več. In mogoče me je Eno leto vdova pritegnila, ker je tako enostavno resnična. Glavno osebo Ruth , nikakor ne morem pustiti samevati v knjižnici na četrti polici, zato jo srečam vsako leto na počitnicah. Blizu so mi tudi knjige Toni Morrison. Prebrala sem vse njene knjige, ki so prevedene v slovenščino. Najbolj pri srcu mi je Ljubljena. Presenetila me je tudi knjiga za katero sem bila prepričana, da mi ne bo všeč, pa sem se komaj odtrgala od nje. To je knjiga Gejša. Pisatelj je Arthur Golden, ki je doštudiral zgodovino in umetnost Japonske na Harvardu in sem pričakovala suhoparno naštevanje dejstev (knjiga je napisana po resničnih dogodkih), vendar me je prejetno presenetila in sem kljub lepemu vremenu, cele dneve (knjiga ima okoli 600 strani) presedela v sobi pri knjigi. Suzi

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. nov 2005 16:10

Imam že polno beležko naslovov in bom mojega dragega poslala v knjižnjico, ker sem na bolovanju in bo ravno pravi čas za te zadeve. Potem tudi ne bom videla kako zunaj lepo sije sonce... Me prav veseli, da je toliko bralcev med nami. Lumpica

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

10. nov 2005 16:40

Jaz pa najraje berem kuharske knjige, drugače pa kakšno pustolovsko knjigo, če ostane kaj časa. krizanka22

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. nov 2005 18:01

Čudovite so knjige od Marqueza: Sto let samote, Patriarhova jesen, Polkovnik nima nikogar, ki bi mu pisal, Pripoved brodolomca, Kronika napovedane smrti. Res so njegova dela malo zahtevnejša, vendar je njegov magični realizem tako magičen, da me vedno znova prevzame. Če vam je všeč južnoameriška mentaliteta, potem so tu še knjige od Isabel Allende, še posebej Eva Luna. Kadar nimam energije za resno branje, ker jo izčrpam za strokovno literaturo, potem pridejo na vrsto ljubezenski romani v angleščini in nemščini. Zelo priporočam pisateljico Uto Danello (Schneider). Nekaj stvari je prevedenih v slovenščino: Vse zvezde z neba, Stella Termogen, Ljubezen ob bodenskem jezeru, Divja plima. Če ste dovolj domači v nemščini, potem zelo priporočam: Adieu, Jean Claude, Jovana, Jacobs Frauen, Niemandsland, Der Mond im See, Die Unbesiegte. V taisto skupino spada tudi Geliebte Lehrerin, pisateljice Fischer, Marie Louise. Palačo vetrov ste brale? Čudovita reč za sprostitev. mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. nov 2005 18:15

Še nekaj sem se spomnila. Poznate zgodovinske romane Philipa Vandenberga: Nofretete, Dolina kraljev, Ramzes veliki? Še en sklop zgodovinskih romanov: Mika Walitari: Egipčan Sinuhe (stari Egipt), Temni angel (propad Bizanca, super knjiga), Turms Nesmrtni (Etruščani).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti