Kaj beremo?

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

15. dec 2005 14:37

Mamamia, jaz sem tudi včeraj dobila to knjigo. Sem si jo kar sama kupila za darilo. Kako se ti zdi? Gobica

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

15. dec 2005 18:58

Oh, kar nekajkrat sem že preletela tale forum in naznansko uživala. Sem edina resnično strastna bralka knjig. Berem vse žanre pač glede na priložnost in razpoloženje. Najraje pa izbiram s področja zgodovine in kriminalke. Pa tudi vse ostale. Tukaj sem prepoznala ogromno naslovov, ki sem jih že prebrala in še veliko novih. Pravkar sem prebrala Skriti spomin Angele Vode - kapo dol pred čudovito in izredno žensko z izredno duhovno močjo (sem namreč zagrizena feministka). No, pa še nekaj filozofskega - Skrivnost Šambhale. Sedaj pa malo predaha in po vašem nasvetu sem vzela knjigo Gejša. Zelo prijetno branje.

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

15. dec 2005 20:15

VEROVNIKA je napisal/a:
Tudi sama prebiram knjige, ki jih omenjate prej. Amando Quck sem pregrala v celoti, Veliko sem brala Noro Roberts, pa Danielo Steel, Pa Viktorijo Holt. Zimsko vrntico sem že slišala, pa ne vem, če sem jo že prebrala. Rada bi vsaj nekaj stavkov vsebine, da se spomnim. Ali ste že brale našo pisateljico Romano Berni. Zelo priporočam prvi dve njeni knjigi in sicer Stava in Poroka iz maščevanja. Tretja njena Povej mi, Silvija mi ni tako sedla kot prvi dve. Trenutno je izšla njena nova knjiga, mislim, da je naslov Ljubim te, skirvnostno dekle, pa je še nisem brala. Trenutno sem pri Viktoriji Holt Lepo deževno nedeljo in užitek pri branju! VERONIKA
Prebrala sem Stavo, prava knjiga za sprostitev in možgane na pašo. Zelo mi je bila všeč, poiskala bom še ostale njene knjige. Dalsi

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. dec 2005 18:37

Končno sem prebrala G.P.Taylorja Prerokba in nato še Sužnjo, sedaj pa štartam z Grishamovim Zadnjim porotnikom.. Pa lep božični pozdrav juhica

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 255

25. dec 2005 20:10

Jaz berem knjigo Enajsta Nadloga...Dr.John S.Marr.. zelo zanimiva in zgleda da je bom kar hitro prebrala.. Lep božič vsem.. MYCHELLE

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

25. dec 2005 21:30

Tudi jaz sem se še enkrat sprehodila skozi bralno temo. Veliko predlaganih knjig sem že prebrala, dobila sem veliko idej in, upam, kakšno koristno tudi prispevala. Trenutno ponovno berem Desinega Kremplina, ki je sicer mladinsko branje, a se mi zdi mojstrsko napisan (Panika me namreč ni pretirano navdušila, nekako površna se mi je zdela). Sicer pa še enkrat predlagam, da vzamete v roke kakšno knjigo češkega pisatelja Michala Viewegha, ki je bil pred kratkim v Ljubljani (ob izdaji njegove nove knjige v Sloveniji, Roman za ženske). Jaz sem najbolj uživala ob njegovem prvencu Čudoviti pasji časi, ki je zabaven in duhovit roman o čeških "svinčenih" časih. ddarinka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

25. dec 2005 23:20

Trenutno berem Sarajevski marlboro, duhovito, tudi v tujini zelo prevajano delo o minulih časih nekdaj tako posebnega mesta. Ki je to ostalo še danes...Pa biografija Fidela Casra iupodperesaangleškega veleposlanka na Kubi že čaka na polici, bo hitro na vrsti, ker je Sarajevski marlboro dokaj tanka knjiga... Sem pa nedavno prebrala Žensko francoskega poročnika (Meryl Streep je bila za vlogo v istoimenem filmu nagrajena z oskarjem) in je hudo, hudo dobra inzanimia, predvsem pa poučna knjiga. se pa vedno znovavračam h knjigi San Michele avtorja Axela Muntheja, pa k Moulin Rougu, biografiji slikarja Henryja de Toulouse Lautreca (v knjigi je med drugim oias nastanek današnjega Moluin Rouga in can-cana), dane govorim o biografiji Rodina znaslovom Nag sem prišel.... to lahko berem vedno znova. Mamamia mamamia

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

26. dec 2005 18:07

Arto Paasilinna je zakon! Trenutno berem La cucina - zelo prijetno branje, čaka pa me Deklica Lola Rose. Brala sem tudi Ženske, ki tečejo z volkovi in Divjega moškega, vendar imam tovrstnega čtiva za nekaj časa dovolj.

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

26. dec 2005 21:34

Tudi jaz sem po daljšem premoru ( otroka sta že malo večja) vzela v roke nekaj knjig. Čisto me je prevzela knjiga Divjakinje, avtorice Shirley Conran. Z veseljem pa tudi sama preberem vse, kar mi priporoča moj sedmošolec, ki tudi rad bere, potem pa lahko o vsebini debatirava... kreich

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

27. dec 2005 0:11

Andrejka, La cucina - ali je to o Italijanki, ki je pretirano rada kuhala in pekla? Zanimivo branje! Lp riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti