Kaj beremo?

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

11. nov 2005 22:00

[citat=--ligojna--]Erik je v 5.razredu in ima za prebrat Ronja,razbojniška hči.Ker mu branje še ni prišlo v kri,sem si vzela malo časa in mu prebrala nekaj strani.Upam ,da mu s tem kaj pomagam,oziroma vzpodbujam ,kot pa da ga prepričujem in tečnarim, "beri!" "beri!" "beri!" Tudi moj sin ni maral brati, čeprav sem mu kot otroku veliko brala in je tudi rad poslušal. Vse sorte sem poiskušala pa nič, dokler se ni srečal s knjigo Dvojne počitnice (mislim, da je bil ravno nekje tam, kot tvoj Erik). Kar nenadoma je začel brati in bere še sedaj, čeprav ne toliko kot mama. Mislim, da se enkrat ob pravi knjigi kar odpre. In prav Ronja bi lahko bila taka knjiga. ddarinka

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

11. nov 2005 22:01

Sem kaj zamočila, da citat ni uspel? ddarinka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

12. nov 2005 21:00

Juhica - evo sem se lotila brat Deda, ki je prismučal na Finsko. Lumpica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

15. nov 2005 20:30

Od Auelove obstaja še en del in sicer je naslov The Plains of Passage, ko Žondalar in Ajla hodita in prideta k njemu domov.. Ne vem pa, če je preveden v slovenščino.. V angleščini so ga imeli v Otonu Zupančiču v LJ. Bravo Lumpica.... Jaz sem pravkar končala Jaz, Gejša in bom štartala po vsej verjetnosti s Prerokbo od G.P.Taylorja... LP juhica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

15. nov 2005 20:46

ddarinka je napisal/a:
ligojna je napisal/a:
Tudi moj sin ni maral brati, čeprav sem mu kot otroku veliko brala in je tudi rad poslušal. Vse sorte sem poiskušala pa nič, dokler se ni srečal s knjigo Dvojne počitnice (mislim, da je bil ravno nekje tam, kot tvoj Erik). Kar nenadoma je začel brati in bere še sedaj, čeprav ne toliko kot mama. Mislim, da se enkrat ob pravi knjigi kar odpre. In prav Ronja bi lahko bila taka knjiga. ddarinka
Erik počasi napreduje.Takoj ,ko prebere to knjigo,gremo po Dvojne počitnice. l.p. Vesna Leben

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

16. nov 2005 8:49

Zivljenjepis Edith Piaf in Da Vinci koda julia

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

16. nov 2005 9:25

ligojna je napisal/a:
Erik je v 5.razredu in ima za prebrat Ronja,razbojniška hči.Ker mu branje še ni prišlo v kri,sem si vzela malo časa in mu prebrala nekaj strani.Upam ,da mu s tem kaj pomagam,oziroma vzpodbujam ,kot pa da ga prepričujem in tečnarim, "beri!" "beri!" "beri!" l.p. Vesna Leben
Tudi jaz mojemu 9-letnemu sinu še kar berem na glas. Prebrala sva vsega Harrya Potterja sproti, vse 3 dele Severnega sija, skoraj vse (ali pa zelo veliko) od Astrid Lindgren, Bratovščino sinjega galeba, nekaj knjig od Roalda Dahla, ter mnogo fantastično-pravljičnih zgodb, kot je Zmajev jezdec, Eragon, Sabriel...ki so sedaj tako popularne. Pa še veliko drugega, saj sem že sama pozabila, kaj vse!Trenutno sva pri Bobrih, v planu pa je že Pod svobodnim soncem..Zlasti bereva daljše zgodbe skupaj, sam pa prebira krajše knjige, ki pa so po mojem mnenju še vedno kar "debele" zanj. Res pa je, da je čez poletje sam skoraj nehal brati, saj je vreme lepo in ga vleče ven. Verjetno bo pozimi drugače. Skratka, hotela sem povedati, da sem nekoč nekje prebrala, da moraš otroku brati, dokler želi poslušati. In po mojih izkušnjah se res splača. V tem skupnem branju tudi sama neznansko uživam, zlasti sedaj, ko so nekatere zgodbe tudi zame kar zanimive. Obstaja dobra knjiga-mislim, da je naslov Vzgajanje mladega bralca, avtorja pa žal ne vem. LP Pika Nogavička

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

16. nov 2005 9:26

julia, ako ti je pa všeč Da Vinci? Sporočilo je spremenil(a) cirila dne 16. nov 2005 09:26:57

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

16. nov 2005 10:09

Cirila, mislis slikarja ali knjigo? julia

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

16. nov 2005 10:49

Knjigo, knjigo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti