Ponev

neznan uporabnik

26. sep 2001 15:19

Če hočem doseči izgled in okus palačink iz stare emajlirane ponve s patino moje mame (kjer ni bilo potrebno uporabiti veliko olja), moram v sedanjo teflonsko ponev dodajati nekaj olja, žal. Spremenil(a) - malan dne 26 sept 2001 15:19:49

neznan uporabnik

26. sep 2001 21:06

Zdaj pa me zanima še to, ali vlivate testo na ponev z zajemalko ali ga pa kar iz posode? Vse palačinke naj bi bile enake, meni pa se velikokrat zgodi, da je prva palačinka vedno debelejša od ostalih!? Morda pri prvi še nimam občutka... Beti

neznan uporabnik

26. sep 2001 21:46

Sam pri peki palacink zajemam z zajemalko in vedbo dan manj testa kot bi bilo treba in potem dolivam, da pride palacinka resnicno tenka. kar se pa tice prve palacinke je pa problem v tem, da nikoli dovolj ne pocakamo, da bi se ponev resnicno razgrela skupaj z oljem vred in je zato prva palacinka vedno malo debelejsa kot ostale. Lep kulinaricni pozdrav

neznan uporabnik

27. sep 2001 7:24

Tudi jaz vedno vlivam testo za palačinke v ponev z zajemalko tako, da so vse enake debeline. Pravzaprav jih delam tako kot Peter.

neznan uporabnik

27. sep 2001 7:31

Tudi jaz vlivam palačinke z zajemalko. Prva je zmeraj neuporabna, prav zaradi tega, ker ne počakam, da se ponev dovolj segreje. lp Špela

Denny  

član od: 17.1.2009

sporočila: 5

29. jan 2009 8:39

Uff precej stara tema. Iščem dobro ponev za palačinke. Nočem teflona. Katero priporočate? Sporočilo je spremenil(a) Denny dne 29. jan 2009 08:40:43

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. jan 2009 10:38

Senny, posebej te bom pohvalila, ker si izbrskala staro temo in nisi kar takoj odprla nove, podvojene.

Sicer pa Emo Celje dela ene take ponve, ampak je nimam in ne vem, kako je uporabna.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. jan 2009 10:44

Moja stara mama je imela eno Emovo (črno emajlirano) nizko ponev samo za palačinke. V tistih časih sicer še ni bilo toliko govora o omejevanju maščob, zato se je vanjo kar brez predsodkov kanilo malo več olja, da se palačinka ni prijela. Se pa tiste ponve tudi ni kaj dosti pomivalo z močnimi "razmaščevalci", tako da je imela znotraj že kar eno tako plast "domačega teflona". Ampak tiste palačinke so imele prav poseben okus (kot večina sladkosti iz otroštva). Sama uporabljam nizko Tefalovo ponev s teflonom, tako da ti kaj dosti ne morem pomagati. Sem pa s svojo ponvijo zelo zadovoljna. Na vsake tri, štiri palačinke kanem vanjo par kapelj olja, pa se super obnese. mamaF - Mojca

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

29. jan 2009 11:07

TEFALOVA LITOŽELEZNA JE ZAME NAJBOLJŠA harmonika

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

29. jan 2009 11:08

Ko sem dobila nov štedilnik - steklokeramika, seveda je bilo treba na marš iti kupit ponev tudi za palačinke - se dobi posebej Tefalova za to - takšna rdeča je. In na srečo nisem vrgla stran tiste stare, že malo ukrivljene. Je ne zamenjam za noben denar. Tefalova mi nekako "ni sedla" - palačinke se niso dovolj zapekle. In pri tej stari kanem samo za prvo palačinko malo olja in jo po uporabi samo izplahnem. Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti