Peka piškotov za praznike

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. nov 2005 18:42

Mamamia, jaz janeževe piškotke delam kar po istem kopitu kot domač prijatelj, le da namesto lešnikov, mandljev ali orehov dam kar janež, potem pa tudi kak dan na odprtem da se malce zmehčajo in se zelo prilegajo k čaju, mislim da je to enkrat svetovala Zala. So mi kar bolj všeč kot pa z orehi... lv, m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. nov 2005 19:54

Hm, domačega prijatelja poznamo pri nas doma kot pecivo iz beljakov, orehov in še nekih dodatkov, in se peče v ozkem podolgovatem pekaču (n ga je Dolorec prinesla na srečanje v MAribor). Jaz ga sploh ne delam, ker ga pri nas nihče ne je, dela ga tašča. Ja janeževe piškotke je verjetno kar veliko receptov, ampak štos teh, za katere sem poslala recept, je prav teh belih kapicah, ki nastanejo med peko drugi dan, potem ko se je testo čez noč sušilo, ozirma se dvignejo nad krhko podlago, ki ostane rumena. Če mi letos uspe ta podvig, bom fotografirala in poslala v bazo. Pozdravček, Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. nov 2005 10:18

Vsem tistim, ki sem jim poslala skenirane recepte, sporočam, da sem večino receptov že prepisala in jih bom poslala posebej. Izkazalo se je namreč, da so skeni toliko slabi, da se tekst ne da brati. Glavno, da se vidi slikica, teksti pa pridejo kmalu. Tiste, ki niste še nič dobile, brez skrbi. Zaajle ne grem od računalnika, dokler vsem vsega ne pošljem. Mamamia mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. nov 2005 10:22

Mamamia ali se lahko še ja "prislinim" za recepte? jade

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

7. nov 2005 10:51

Mamamia tudi jaz bi rada pristavila svoj piskrček za recepte. Lep pozdrav Jana jana 07

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

7. nov 2005 11:14

MAMAMIA ali se lahko priporočim še jaz ? Hvala lepa. Lp, Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. nov 2005 11:18

Seveda lahko, samo na zasebno pošto mi pošljite e-mail, če želite slikice. Brez slikic pa lahko pošljem, že imam prepisano glavnino. Mamamia mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. nov 2005 12:47

Mislim, da so janeževi kupčki, za katere je mamamia napisala recept, nekaj popolnoma drugačnega kot janežev domači prijatelj. Sama delam nekaj podobnega, samo da imam na dve jajci 250 g vsakega sladkorja in moke, tako da testo pride bolj trdo, pa janež dam kar celi. Potem pa naredim svaljke, jih na eni strani zarežem in usločim, in ravno tako pustim stati čez noč, drugi dan pa spečem. Keksi so res nekaj posebnega, pa še ful dobri so. Če me spomin ne vara, so to pravi božični keksi, saj sem si nekoč prepisala ta recept iz ene knjige, v kateri je bil pod kategorijo "božični keksi". Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. nov 2005 12:54

Aja, pravzaprav sem vas hotela nekaj vprašat. Že več let iščem in si blazno želim imeti lesene modelčke za speculaas kekse, v katere vtisneš testo, da dobijo prav taki "reliefni" izgled. Preko interneta sem sicer našla par proizvajalcev, ki te modelčke delajo, vendar so zelo dragi, pa še poštnina je draga in vse. Mislila sem, če je videl kdo že kaj podobnega v kaki trgovini ali pa na bolšjem sejmu, ali pa sam ima kaj podobnega - kje je nabavil? Hvala za odgovore in LP Anja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. nov 2005 13:08

JA MAMAMIA, HVALA ZA RECEPTE! Mislim da bodo v tem, že skoraj prazničnem času, vsem prišle prav... LEPO OD TEBE! LP, Simona rozanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti