Peka piškotov za praznike

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

21. dec 2005 12:06

Jaz tudi delam tako kot rozanec - še surove premažem z beljakom in posujem z mrvicami, sesekljanimi lešniki, mandlji ali orehi. Le paziti je potrebno, da beljaka ne namažeš preveč - le tanko plast - ker sicer se mrvice stopijo in keksi niso optimalno lepi. In seveda je pri mrvicah potrebno paziti, namreč niso vse mrvice za v pečico, ker ene se na vročini stopijo in potem imaš le eno veliko grdo packo. Anja

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

21. dec 2005 20:38

Ali mi lahko ena da idejo, s čim naj naredim luknje v zgornji del Navihancov. Sploh ne najdem nobenga majhnega krogca razen zamaška, ki pa se ne obnese kaj preveč. LP Nena nb

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

21. dec 2005 20:44

Nekatere uporabijo naprstnik, sama ga nimam, zato uporabim pokrovček od tekočine za razkuževanje iz lekarne, je ravno pravšnje velikosti. Če rabiš manjše, pa morda pokrovček od kemike ali mogoče celo del razstavljene kemike. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. dec 2005 21:06

JAz sem pred časom kupila plastičen modelček, ki ima na sredi vstavek za piškote z luknjico - tega snamem, ko delam spodnji del, torej cele piškote, in ga vstavim, ko delam tiste z luknjico na sredi. Glede okraševanja piškotov pred peko: ravno zato, da se mi okraski ne stopijo ali preveč zapečejo, jihkrasim po peki. Sem namreč dovolj pozabljiva, da pekača ne vzamem pravi čas iz pečice in potem je beljakova ali sladkorna glazura rumena (bila je že tudi rjava, skupaj s piškoti...). Tako da pecivo krasim že pečeno in hladno zgolj na podlagi lastnih slabih izkušenj, ne iz kake kaprice. Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. dec 2005 21:12

Hojla, v hladilniku me čaka masa za cimetove zvezdice, zdaj si počivam noge po celodnevnem postopanju po kuhinji. Mrvice- jaz namžem keks z glazuro, ki se malo posuši, preden pride na vrsto vgradnja mrvic. Nato mrvice stresem na taso in prtisnem glazirano stran v mrvice, med katerimi sem včasih imela še kako perlo. V zmehčano glazuro se primejo in praviloma kasneje ne odpadaja tako zelo. Gre pa zelo hitro. Še to- proti večeru se mi je pokvarila pečica. Zato pomislite tudi na tako možnost, kadar prelagate na zadnji trenutek. frina

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

21. dec 2005 22:38

Še dobro, da zvezdic ni potrebno peči LP, Staša

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

21. dec 2005 23:11

nb - kaj pa pokrovček od vazelina (npr. od Labela)

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. dec 2005 23:58

Nb, majhne krogce sem včasih delala z lijakom, bilo je čisto v redu. riba-ribica

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

22. dec 2005 1:53

Za linške piškote sem delala luknjice v sredini s kovinskim naprstnikom (iz šivalnega pribora). Dušanka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. dec 2005 5:55

Meni je stara mama (za miklavža) poslala iz Avstrije res super modelčke- polovica modelčkov je celih, druga polovica modelčkov pa je takih, da ima v sredini luknjice (srčki imajo srčke, rožice imajo rožice...). Res super darilo in boljšega nebi mogla dobiti. Sem jih že preizkusila in sem z njimi tako zadovoljna, da jih ne dam nikomur. Ob priliki jo bom vprašala, kje točno jih je dobila, pa vam sporočim (čeprav, kakor jo poznam, veliko kupuje v Hoferju.. poglejte tam, če boste slučajno tam. Obljubim pa, da se bom pozanimala.) rozanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti