Peka piškotov za praznike

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

9. nov 2005 10:59

Hecno! Mamamia ima ravno danes kulslo rojstni dan! ===

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

9. nov 2005 11:52

ČESTITAMO!!! Še na mnoga zdrava leta! Lp veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. nov 2005 12:15

O, hvala za opozorilo, da je za mano prva svečka. Kaj pa torta??? Če se dobro spomnim, je mojemu članstvu na KUlSlo botrovala služba; domov nisem mogla, sem pa dve do tri ure gledala v zrak, ker drugi niso opravili svojega dela. In sem vtipkala na najdi.si kulinarika in se mi je odprl ta portal in....no, še danes sem tu gor. Za tiste, ki jih zanima: v petek grem za 14 dni v Afriko. DUbai, Kenija, Tanzanija, Zanzibar. Poudarek je na safariju v Tanzaniji, na Zanzibaru smo zadnje tri dni pred povratkom domov. Na Zanzibarju nameravam obiskati plantaže začimb... Bom poročala, kako je bilo, predvsem pa, če bom našla kako dobro kuharsko knjigo. Pozdravček, Mamamia mamamia

itaita  

član od: 10.10.2005

sporočila: 41

9. nov 2005 12:24

Ko tole berem se mi pa kar sline cedijo, takoj bi šla zraven... a je še kaj prostora v prtljagi ? Kakorkoli že ti želim veliko prijetnih doživetij in komaj čakam na poročilo in morda kakšno slikico. Preden pa jo popihaš bi rada še nekaj vprašala. Zanima me kje se dobi nugat, ki je pogosto sestavina v tvojih receptih. Hvala za tvoj trud in srečno na poti! itaita ita

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. nov 2005 12:38

Lepo se imej, pazi nase, da te kak slon ne povozi , mi bomo pa vsekakor med tistimi, ki bomo veseli tvoje vrnitve. tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

9. nov 2005 12:55

Itaita, nugat dobiš v večjih marketih alla Mercator, Spar, Leclerc (pri Leclercu vem da je v tistem delu kot sladkor, na Viču v Šparu - mislim da nasproti kave) Aja je pa cenovno kar drag, nekaj podobnega kot marzipan... lp, m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. nov 2005 13:21

Nougat je običajno na policah z drugimi dodatki za peko - pri čokoladnih okraskih, marcipanu in podobno. Je v taki kartonski škatli, piše gor nougat. Je pa res malo drag, škatlica stane okoli 600 tolarjev (mislim, da 20 ali 25 dag). Če gre zgolj za to, da piškote z njim zlepiš, lahko uporabiš tudi jedilno čoklado, ki ji dodaš čisto drobno zmlete lešnike, ali pa tudi brez lešnikov. Okus je potem malo drugačen, ni pa panike. Mamamia mamamia

Ethel  

član od: 27.3.2003

sporočila: 35

9. nov 2005 13:56

Mamamia super si. Tudi jaz se ti zahvaljujem za racepte.Že ta vikend jih bom sprobala. A te lahko prosim še za slikice preden greš na safari. Hvala in srečno Ethel

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

9. nov 2005 14:01

Če rabim nougat za leplenje piškotov, uporabim kar viki kremo. Res ni sicer isto, ampak moji se ne pritožujejo. Uporabila sem jo tudi pri kostanjevi torti, za katero recept je bil obljavljen v reviji Dober tek. Pa tudi ni bilo pripomb. Mamamia, tebi pa najlepša hvala za objavljene recepte. Jih že imam spravljene in čakajo na dan D. Sem pa danes kupila posebno izdajo Lise, pa je notri recept za cimetove zvezdice. Na uč se mi zdi da je to tvoj recept. Revijo mi je namreč odnesla sodelavka. Notri pa je še nekaj drugih vrst drobnega peciva. Zgledajo kar v redu. Najbolj pa se mi dopade, ker je zraven še slika, da lahko malo plonkaš pri oblikovanju. Mamamia, na potovanju ti želim, da čimbolj uživaš. Gobica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

9. nov 2005 14:19

lisička, pa ne da je zunaj že božična izdaja lise? Pišuka moram pa v nabavo da mi spet ne zmanjka vsega... p,

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti