Kaj bo letos z martinovo gosko/raco?

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

26. okt 2005 7:14

Saj se mi je kar zdelo, da ste pametne in ne zganjate haloja okrog ptičje gripe. Malo previdnosti ne škodi, ampak panike pa ni treba delati. Dokler se da perutnino kupit v trgovini, jo bom tudi sama jedla, res pa je, da jo bom malo dlje pekla ali kuhala. Tudi nore krave smo preživele, a ne? LP! Ana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. okt 2005 8:20

Julya si spregledala " termično " obdelano. Se pravi kuhano, pečeno.......vse ostalo je zame " živo ". Sem pač malo čudno povedala. Lumpica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

26. okt 2005 10:04

Mislim,da so okoli te ptičje gripe dvignili malo preveč prahu!Narod je prestrašen in paničen,ni pa nikogar,ki bi nam po pravici povedal,kako je s to stvarjo. Veliko ljudi je reklo,da ne bodo več jedli perutnine,ko pa sem izjavila,da bom jaz še to naprej normalno jedla,saj dobro kuhano in pečeno ni nevarno,so me gledali,ko da nimam sto pik v glavi. Pol sem jim pa povedla,kakšna panika je bila okoli norih krav,pa sedaj vsi normalno jedo govedino. Zato,anagerzina,le privošči si svojo martinovo gosko! Ja,mamamia,lepo se imej v črni afriki,samo pazi,da ne bodo tebe skuhali v kakšnem loncu! Marjetka cvetka

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

26. okt 2005 10:07

Pozdravljene! Hja, mene pa je strah, predvsem za malega pamžeka. Ti so najbolj občutljivi. Saj ga hranim z vitaminčki, ... Po pravici povedano...ja me je strah. V dispanzerju sicer pravijo, da delamo paniko... No je nisem, dokler niso povedali, da je bila Španska gripa v bistvu prtičja gripa. To pove vse. Srfala še nisem nič po netu glede te teme, me pa zanimajo dodatne informacije (razen tistih iz slovenksih novic, ki so tako ali tako prenapihnjene). Odprla sem temo, glede jedilnika na Martinovo, tako da bomo kupila zmrznjeno meso, ampak me vseeno skrbi. Kar se pa tiče tega da smo preživeli nore krave.....hm, če me spomni ne vara, se bolezen lahko pojavi tudi po nekaj letih, tako da ne bodite preveč prepričani. Saj nočem strašit, ...... Lp, veverica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. okt 2005 10:35

Če kupimo zamrznjeno perutnino, sploh ni nobenega strahu, saj so bili ti ptiči za nas pripravljeni že zdavnaj pred pojavom ptičje gripe. Torej... Glede ostalega je pa tako: eni so bolj panični, drugi manj, eni vidijo strahove povsod, drugi nikjer. Eni naredimo vse, da se izognemo tveganjem, drugi se na opozorila požvižgamo. In veliko je vmesnih variant. Več vemo, bolj razmišljamo in bolj nas je strah. Nihče ne more z gotovostjo reči, kaj je najbolje oziroma najbolj prav. Je pa nekaj resnice v pregovoru, da usodo največkrat srečamo prav na poti, ki smo si jo izbrali, da bi se ji izognili. Tako tudi ti, sara, najbolje veš, kaj je zate prav in temu primerno ravnaš. In tudi prav je tako, saj se moramo ravnati po svojih načelih ne pa po tistem, kar drugi mislijo, da bi bilo prav. Saj je pod soncem dovolj prostora za vse, samo dihat moramo pustiti drug drugemu, kajne? Pozdrav, Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. okt 2005 12:34

Oprosti vcibej, res sem slabo prebrala in zato tudi napačno razumela. lp Julija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. okt 2005 13:55

Ha, pa so jih potrdili, te "nore ptiče" na hrvaškem. Res so imeli smrtonosni virus. No, pri nas doma bodo še naprej jedli perjad - piščančji nogici ali pa puranji šunki se za sedaj ne bomo odpovedali. Ampak... hm, slab občutek pa le ostaja. tjas

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. okt 2005 21:17

JA prvi znaki kurje gripe so, ko se ti zahoče koruze...Hehehe In pa tisti labod, ki so ga našli na Dravi, je po najnovejših podatkih storil samomor.. Našli so poslovilno pismo (umrl je namreč zaradi zadušitve).. No ja , šalo na stran... Res je, da stvar obstaja in da jo je treba upoštevati... Ne pa zganjati panike že prej, preden se sploh kaj pojavi. Termična obdelava je pa tako ali tako potrebna za živila, ki vsebujejo veliko beljakovin. Prava neumnost je, da ljudi ne poučijo o obnašanju v primeru, da pride do pojava npr te gripe.. Če se ne znamo obnašati že v primeru močnejšega prehlada (umivanje rok, preprečevanje kapljičnega prenosa-kihanje, kašljanje, ostati doma) kako se bomo obnašali, če res izbruhne epidemija? Tako nam tudi množični pokoli perutnine ne bodo pomagali.... juhica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

28. okt 2005 22:25

Mamamia, uživaj v Afriki, saj si si dopust letos res zaslužila in ga potrebuješ. Lp riba-ribica

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

29. okt 2005 20:59

Meni je ravnokar v zamrzovalniku zmanjkalo kakršnekoli "avijacije". Zaenkrat se bom vseeno odpravila po nakupih in naredila malo zaloge. Kupujem pa vedno sveže (berem pa, da precej kupujete zmrznjeno), ker jo potem sama po svoje razkosam in zapakiram (primerno obroku). Meso pa itak vedno kupujem samo slovenskega porekla (vsaj upam, da to drži, če tako piše). luthien

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti