Kosilo za v službo

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 9. okt 2005 12:54 | ogledi: 9.919 | odgovori: 16

Hojla,

Pošteno sem "zabasala" svoj urnik, tako da mi večkrat ne znese, da bi kosilo v miru pojedla doma. Restavracij sem že počasi sita, predvsem samopostrežnih (ker imam običajno samo zanje čas), pogosto pa niti ni časa za to, da bi šla v restavracijo, ampak imam za kosilo na voljo samo kakih 20-30 minut in zato raje nekaj v miru pojem v službi. Občasno se znajdem z bolj izdatnimi solatami, ki jih privlečem od doma, ali pa kakimi pitulicami/zavitki itd., bi pa prosila še za kako idejo.

Torej iščem še kako idejco za kosilo, ki bi ga pripravila doma in ga potem odnesla v službo, je (boljalimanj) zdravo in se lahko je hladno. Mora pa biti brezmesno in dovolj izdatno, da me cel dan drži pokonci (dan zaključim s športom in šele potem okoli 22. ure pridem domov).

hvala,

maja

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

9. okt 2005 13:32

Hmmm, jaz bi naprimer naredila pšenične polpete (zmes kupiš že pripravljeno, dodaš vodo in po želji jajce - ni pa nujno, lahko tudi samo vodo). Ali pa korenčkove polpete (če rabiš recept reci, pa ti ga pošljem). Te polpetke bi po želji v kombinaciji z zelenjavo kombinirala v sendviče - za hudo lakoto - ali pa s kakšnimi solatkami (krompirjeva ali solata iz rdeče pese)... V poštev bi prišla tudi kakšna žitna solata kot samostojna jed - pira, ajdova ali prosena kaša... - (recept za jesensko solato sem poslala pred kratkim in čaka na objavo). To so bolj take stvari ki za dalj časa nasitijo, ne vem pa če bi s tem zdržala do 22h. Lahko si pa za vmes pripraviš kakšne snacke - naprimer piškotke iz ovsenih kosmišev, medu in oreškov - če se ne motim je v bazi kar nekaj receptkov na to temo... LP ivonja Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 09. okt 2005 13:33:21 Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 09. okt 2005 13:36:07

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

9. okt 2005 13:43

Maya,tole je recept za segedinovo juho,ki sem jo tudi jaz nesla v službo in pojedla hladno in je bilo zelo okusno.Mislim,da je s kosom kruha dovolj izdatna jed,da te nasiti in dolgo drži pokonci. 40 dag kislega zelja,3 krompirji,žlička olja,manjša čebula,žlica sladke rdeče mlete paprike,žlica zenfa,strok česna,ščepec kumne,lovorov list,sol,poper,jušna osnova ali voda. Sesekljano čebulo popražimo na olju,dodamo česen,zenf,papriko,kumno,lovorjev list,poper in sol. Prelijemo z jušno osnovo ali vodo in ko zavre dodamo na kocke narezan krompir.Krompir naj vre deset minut,nato dodamo še kislo zelje in dušimo do mehkega. Takšno juho lahko narediš tudi iz svežega zelja,le da ji dodaš še malo kisa,vendar je meni boljša iz kislega. Pa dober tek! Marjetka cvetka

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

9. okt 2005 18:13

Predlagam sesekljane zrezke z glazuro. Sesekljani zrezki so polpeti - tu ni problema. Zdaj pa glazura...naredi bešamel, ohlajenemu dodaj eno jajčko, sir, slanino in gobe, zelišča po želji, soli, popopraj in daj vse skupaj pečt v pečico, toliko da bešamel pozlati/porjavi. Je odlično kosilo, ko pa je ohlajeno se zelo krasno poda h kruhu. Ker se bešamel razleze. Aja, pozabila sem napisat. polpete zložiš po pekaču in vsakega izdatno preliješ z bešamelom. Ker se bešamel razleze ga imaš poln pekač in polpeti vmes izgledajo kot jajčke na oko. Jaz jih potem razrežem na kvadratke (polpet in malo bešamela okrog). Zelo dobri so tudi špinačni zrezki z rižem. Srečno in dober tek. Lp veverica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. okt 2005 18:31

Jaz imam podobne nore urnike v službi in nimam časa za urejeno prehrano. V službo si največkrat nesem: - tuno+polnozrnato žemljo+jogurt ali pa - prejšnji dan skuhano polento s kako zelenjavo. Če grem kasneje v službo, si občasno skuham - rižoto ali - pašto in jo nesem s sabo (pojem kar mrzlo, bolje to kot pa sendviči, burek ali mekdonalds vsak dan...). Če imam dan prej veliko časa in domišljije, si naredim - pohane kanelone (sirove, mesne, zelenjavne,....) in si vzamem zraven jogurt, kake vložene kumarice (imamo v službi en skupinski hladilnik in kisle kumarice so doslej edina stvar, ki mi je še niso pojedli ) ali pa paradižnik. S sabo sem si parkrat nesla že tudi - mineštrico ali - kako varianto zelenjavne juhe (v plastični posodi) in sem jo v službi nekako pogrela v čajni kuhinji. zraven paketek krekerjev in se da preživet še nekaj ur. - Pogosta varianta v moji vrečki s hrano za v službo je tudi kaka bogatejša solata (zelena, radič, paradižnik... s tuno ali sirom) in zraven polnozrnata žemlja. Nič avangardnega v glavnem, a vseeno bolje kot nič, čokolade ali pa vsak dan HaloHrana oz. bureki&pice... Lp, tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

9. okt 2005 18:59

Naredi si na primer polnjeno papriko: svežo papriko nadevaš z mešanico riža, tunine in zelenjave, pač nekaj skombiniraš. Na enak način lahko napolniš tudi paradižnike. Naredi si polnjene kumare: kumaro prerežš po dolgem in izdolbeš sredico. Vdolbino napolniš s skuto z zelišči in začimbami, pač po okusu. Sestaviš , zaviješ v folijo in daš v hladilnik. Preden greš v službo narežeš na kolobarje, da lažje ješ, zraven malo polnozrnatega kruha in zdrav ter hranilen obrok je tu. Ali kombinacija čičerike n fižola, prepraženo na čebuli, še malo začimb. Jaz to jem ai kot prilogo k mesu ali pa hladno, kar tako, brez vsega, ali pa si zmešam to v kakšno zeleno solato ali radič. Tudi kuhan krompir je dober polnjen s kakšnim skutno-zelenjavnim nadevom. Večji krompir skuhaš, ga perežeš po dolgem in izdolbeš. Izdolbeno maso premešaš s skuto, jogurtom, sesekljano papriko - malo redeče, malo zelene, dodaš malo kisle smetane, gorčice in majoneze ter svežih zelišč, začiniš po okusu in napolniš krompir. Enako lahko nadevaš paprike n paradižnike. Kaj pa bučke v solati? Samo naribaš jih, preliješ z malo olivnega olja, jogurta, posoliš in popraš, dodaš sesekljan peteršilj ali drobnjak in s polnozrnato štručko ali kosom črnega kruha je tudi to kar spodoben obrok. Upam, da bo kaj koristilo. Mamamia mamamia

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

9. okt 2005 21:33

Riževa solata z zelenjavo (npr. nariban korenček, paprika, stebelna zelena, grah, popečene bučke lai melancani...) in sirom ali (popečenim ali ne) tofujem ali sejtanom. Lahko začinjena lahko pa preliv zraven v lončku.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. okt 2005 11:28

V trgovinah se dobi majhna termos posoda. V njej lahko neseš s seboj vse, pa še toplo ostane čez dan. lp Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. okt 2005 15:30

Najprej sem si v službi kupila kuhalnik in toaster. Drugače pa je termos super zadeva - vsaj zame, ki obožujem jedi na žlico......... Kot predlog pa Španska pita http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=854 Lumpica

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

12. okt 2005 23:13

Najlepša hvala za vse ideje. bodo prišle še kako prav. ivonja, lepo prosim za recept za korenčkove polpete. teflonsko posodo imamo pa sicer doma, a se sploh nisem spomnila nanjo . To bo dobrodošla popestritev, ker bom tako lahko v moj ubogi želodček dala tudi kaj toplega... lp, maja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

12. okt 2005 23:15

pardon, ne teflonsko, termo posodo sem imela v mislih....pozna ura in utrujena glava maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti