"zdrava" torta za dojenčka

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

11. mar 2013 14:43

....mislim dejte se malo umirit...zenska vprasa za torto in takoj debata o tem kaj je prav, da otrok je' in kaj ne...pa debelost pa ne vem kaj se vse, mislim res...pa kaj vas briga kaj njeni otroci jejo, vsak ve zase, kaj je prav in s cim bo hranil otroke.

lp

carsolina

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. mar 2013 15:45

carsolina je napisal/a:

....mislim dejte se malo umirit...zenska vprasa za torto in takoj debata o tem kaj je prav, da otrok je' in kaj ne...pa debelost pa ne vem kaj se vse, mislim res...pa kaj vas briga kaj njeni otroci jejo, vsak ve zase, kaj je prav in s cim bo hranil otroke.

lp



carsolina

 

Saj je res. Ampak ne vem, zakaj se je lastnih naukov najbolj težko držati - kaj te torej briga za druge, kaj mislijo, brigaj se zase in jej kar hočeš, ti in tvoj otrok. Bo šlo?

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. mar 2013 17:23

carsolina je napisal/a:

....mislim dejte se malo umirit...zenska vprasa za torto in takoj debata o tem kaj je prav, da otrok je' in kaj ne...pa debelost pa ne vem kaj se vse, mislim res...pa kaj vas briga kaj njeni otroci jejo, vsak ve zase, kaj je prav in s cim bo hranil otroke.

lp



carsolina

Ti, kolegica si pa še mlada in si bolj na nizkih štartih (imam v spominu tvoje radikalno mnenje v primeru, ko je ena druga kolegica v trenutkih žalosti spraševala, kaj da ji je storiti, ker jo partner vara)

V življenju je tako, da človek nekja vpraša, potem pa poleg odgovorov dobi še kaj drugega. Dobi še kakšne druge infote, izve še kaj, kar ba sploh ni zanimalo in včasih tako dobi tudi kak namig za razmislek v drugi smer. Pameten človek ve, da mu bo vse kar izve, nekoč že na nek način prišlo prav. Malo manj vešč v pameti se pa repenči v stilu "odgovarjajte na vprašanje, kaj vas briga ostalo, nisem tega vprašal/a".

Glede tega, da vsak zase ve, kaj je zanj/zanjo najbolje - hm, vsak nekaj časa živi v iluziji, da zase vse najbolje in da tudi vsi ostalo zase vedo najbolje, potem pa slejkoprej ugotovi, da je v tem več iluzije, kot pa kaj drugega.

Vendelina jr.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. mar 2013 18:06

Poleg vsega  - carsolina ni nič vprašala. Tema je sploh ne zanima, ker je tuji otroci ne brigajo, pa kaj jedo tudi ne. Kdo zdaj komu teži in koga se kaj prime, je torej povsem retorično vprašanje.

Sonja

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

11. mar 2013 22:57

....svasta :/

carsolina

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

5. apr 2013 11:30

Vem, da je ta tema že kar stara in da je celo malce skrenla s smeri, ampak bom vseeno objavila. Pred leti sem bila v ZDA, kjer sem bila tudi na praznovanju  za prvi roj. dan. Fantku so takrat spekli korenčkovo torto, recepte lahko najdete tu http://www.bbc.co.uk/food/carrot_cake.

Ne spomnim se, da bi jo jaz jedla; spomnim pa se, kako je fantek z veseljem ril po tistem kosu torte.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. apr 2013 11:40

Ni treba daleč po korenčkovo torto - v bazi imaš receptov kolikor hočeš (no, šest, pa v večini kuharskih knjig tudi).

http://www.kulinarika.net/zadetki.asp?splosno_besede=ko

Sem že daleč od prvega rojstnega dneva, pa z velikom veseljem "rijem" po njej, če pride na mizo (t.j. če me doma spomnijo nanjo in jo spečem).

Sonja

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

5. apr 2013 12:23

Limnol, sploh gledala nisem v bazi.  Jaz sem takrat v ZDA namreč prvič sploh slišala za takšno torto in tudi kasneje je nisem nikjer videla oz. jedla. Če ne drugega, je pa vsaj ideja za še katero mamico, ki se bo odločala o peki torte. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. apr 2013 12:42

Poskusi jo enjkrat, ne bo ti žal - korenček, veliko orehov, dišave - zelo je sočna in nihče ne ugane, da je v njej korenje.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. apr 2013 14:44

Ne spomnim se, da bi jo jaz jedla; spomnim pa se, kako je fantek z veseljem ril po tistem kosu torte

Otroci rijejo po vsaki, torti, zdravi in nezdravi, korenčkovi in čokoladni, še po tisti iz stiropora bi. 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti