Kašelj

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

tema odprta - 26. sep 2005 11:57 | ogledi: 4.463 | odgovori: 12

Ne vem če sodi to sem, vednar rabim vašo pomoč. Kaj najbolje pomaga za izkašlevanje?? Predvsem na domača zdravilca mislim....

Elen

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

26. sep 2005 11:59

Priporočam ti domač trpotčev sirup. ( fino bi bilo, če bi bil domač ) Nam je to jesen že prav pošteno koristil.

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

26. sep 2005 12:27

dober je tudi sirup iz smrekovih vršičkov. Pri nas smo vedno pili vroče mleko z medom. Najbolje je, če je vse domače. Priporočal ga je tudi zdravnik (morda se čudno sliši, res pa je). In še danes to delamo, odrasli in otroci . Podzrav smrkolina

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

26. sep 2005 13:17

Točno! Smrekovi vršički, katerih je kar nekaj litrov pri nas v shrambi Hvala vama za nesvet!! ajta, kako se pa ta trpotčev sirup naredi? Lep dan!!! Elen

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

26. sep 2005 13:26

Kolikor jaz vem se ga dela takole: nabereš ozkolistni trpotec in nalagaš izmenično po eno plast trpotca in eno plast sladkorja. Potem pa ta zakoplješ v zemljo - samo ne vem za koliko časa. Potem to precediš - nastane temnorjav sirup. Ja pa za izkašljevanje zelo dober sirup iz rastline ki se imenuje Papeževa sveča (pomaga tudi pri astmi!!). Enak postopek priprave (le da tu nabiramo cvetove), s to razliko da je treba kozarec (tako kot pri vršičkih) postaviti na sonce. LP ivonja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. sep 2005 13:52

Baziliko prelij z vrelo vodo, pusti 3 minute, odcedi in pij po požirkih čez dan. lp Vesna Vesna Milek Recko

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

26. sep 2005 15:04

Ja, pa tudi vroče mleko z žajbljem. LP m

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. sep 2005 16:23

Pomaga tudi karamelizirano mleko. LP cervus

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

27. sep 2005 7:34

Pri kašlju res pomaga trpotčev sirup in sirup iz smrekovih vršičkov. Mojemu sinu izredno pomaga tudi toplo olje na prsih. Ko gre spat, mu dam na prsa krpico s toplim oljem (uporabim kar navadno belo olje), vse skupaj pa prekrijem s plenico in spnem s sponko. Pomaga tudi črna redkev, ki jo na vrhu malo izdolbeš, vanjo pa daš med ali sladkor in počakaš, da se naredi sirup. Pomaga tudi sirup iz čebule in rjavega sladkorja - čebulo narežeš na tanke lističe, dodaš rjavi sladkor in pustiš stati čez noč, zjutraj pa iztisneš sirup. Sem pa že sama ugotovila, da vsem ne pomagajo iste stvari. Mojemu sinu zelo pomaga trpotčev sirup, smrekovi vršički pa ne, meni pa ravno obratno. Kdo bi vedel. Še nekaj. Priporočljivo je, da jemlješ sirupe za izkašljjevanje (smrekovi vršički, trpotec) čez dan, proti večeru pa ne več (da bo noč brez kašlja). Zvečer pa je za umirjanje lkašlja zelo dober sirup ali čaj iz sleza. Želim ti čim manj kašlja!

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

27. sep 2005 9:41

troptčev sirup se dela točno tako, kot je povedala Ivonja. V zemljo ga zakoplješ za 3 mesece. Mi smo ga prejšnji teden izkopali in je super. Veliko bolj dober je kot kupljen in verjetno tudi bolj učinkovit. Ja, pa tudi smrekovi vršički so super. In še en recept bom pristavila, ki je prav za kašelj: to je zelo zelo star recept, zelo zelo učinkovit, a malce neokusen: Skarameliziramo sladkor. Ko je stopljen, vanj nalijemo vodo in pristavimo na štedilnik. V to sladkano vodo damo 1 prerezano čebulo in to naj vre cca. 5 minutk. pokrijemo za par minutk in po požirkih pijemo toplo. Zelo priporočljivo je tole za kašelj!!!!!!!

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

27. sep 2005 13:30

Najlepša hvala vsem za nasvete! Upam, da počasi ozdravim. Lep dan vsem!!! Elen Sporočilo je spremenil(a) Elen dne 27. sep 2005 13:31:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti