Jabolcna pita

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

tema odprta - 24. sep 2005 14:39 | ogledi: 10.896 | odgovori: 11

Prosim za kaksen dober recept za jabolcno pito.Dada

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

24. sep 2005 15:18

Včeraj je bilo objavljeno v Dnevniku in sem naredila zelo enostavno (podobno kot iz Kulinarike Pecivo na suho): l jogurtov lonček moke, 1 lonček pšeničnega zdroba, 1 lonček sladkorja, pol pecilnega praška - zmešaš. Za nadev: 80 dag kislih jabolk naribaš, po okusu še sladkor in cimet (moja jabolka so bolj sladka, zato sem polila ca 1 dl limoninega soka in dodala še rozine). Za preliv 1 kisla smetana, 1 jogurt (jaz sem dala sadnega) in 2 jajčki - dobro zmešaš. Mali pekač (moj je 22x32 cm) namažeš z margarino in posuješ z drobtinami, nasipaš pol "testa", pokriješ z jabolki, nasipaš drugo polovico "testa" in preliv. Vse skupaj sem malo prešpikala z vilicami in pekla na 170 stopinj ca 1 uro. Odlično, zelo enostavno, zelo hitro narejeno - priporočam! LP Dušanka

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

24. sep 2005 19:32

Dada, kliknite na Jogurtov biskvit v rubriki Zadnjih 10 mnenj - je odličen recept, če pa breberete še vse tri strani komentarjev, boste dobili še kako dobro idejo za dodatek jabolk. Tudi hiter in okusen recept. Jaz sem ga pekla in po vrhu posula z zmrznjenimi borovnicami, vi lahko poizkusite z nalistanimi jabolki, ki jih malo posujete s sladkorjem in cimetom . Mislim, da vam ne bo žal, če poizkusite. Dober tek Dušanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. sep 2005 11:35

Jaz sem zadnjič naredila jabolčno pito po receptu z vrečke za namensk ostr moko za testo za pite (iz Intesa). Je bila tako dobra, zelo sočna in okusna, da je cel pekač izginil v manj kot pol ure (pa še prvič sem jo pekla). Sem bila presenečena, kako dober izdelek lahko narediš s pomočjo recepta na embalaži. Mamamia mamamia

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

26. sep 2005 12:02

Še ena "Jabolčna pita Petrine mame" (nekje je bila objavljena pred leti, ne vem več kje): 25 dag surovega masla, 25 dag slakorja, 25 dag moke, 4 cela jajca, marmelada, 1 kg jabolk. Maslo, sladkor in jajca umešamo, dodamo moko. Testo damo v namazan in pomokan pekač ter ga pečemo približno 15 min. Na pol pečenega namažemo z marmelado in dodamo naribana jabolka. Pečemo še približno pol urre na 200 stopinj. LP Dušanka

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

26. sep 2005 13:38

Recept za super jabolčno pito je na limonovem sladkorju Dr. Oetker. preverjeno, samo res moraš delati kot tam piše in uporabiti ramo margarino. Sem probala s katero drugo pa to ni to. Pozdrav smrkolina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. sep 2005 22:51

Moj recept je sicer malo kompliciran, ampak vsi pa dol padejo, ko jo probajo. Pripravim krhko testo in ga dam počivat v hladilnik. Medtem olupim in nakockam 8 jabolk ter jih na nizkem ognju cmarim z nekaj žlicami limoninega soka in 6 žlicami sladkorja, da dobim čežano (nič ne dodajam vode!!!!). Piškotno testo razgrnem po pekaču za pite (tistem okroglem z nazobčanim robom) in dam v vročo peč 200 stopinj C za 8 minut - toliko, da testo zakrkne. Za tem ga potegnem iz peči, premažem s tanko plastjo marelične marmelade, razredčene z malo limoninega soka. Čez nadevam jabolčno čežano, poravnam in vrnem v peč na 170 - 180 stopinj. Pečem tako dolgo, da je skorjica ob robu lepo zapečena. Medtem, ko se peče, vzamem eno olupljeno jabolko in razrežem najprej na štiri enake dele, nato pa te na čisto tanke lističe (malo potrpljenja je sicer treba, ampak se splača). Ko je pita pečena, vzamem iz pečice in po vrhu v krogih zlagam lističe jabolka (tako, da nastane lep vzorec rožice). Čez premažem z dobro segreto marelično marmelado. Dobro jo je najprej fajn, fajn ohladiti in šele potem rezati. tjas

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

27. sep 2005 9:45

Tjas, tale tvoja pita zveni super. Zanima me samo nekaj- tole jabolko, ki ga položiš na vrh in ga ne pečeš-ali ne porjavi na zraku? Je dovolj, da ga premažem z marmelado? Hvala za odgovor. lenka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. sep 2005 10:28

Lenka, jaz jabolko narežem na lističe in počakam, da je pita pečena. Zložim gor, namažem s segreto marmelado in dam še za kako minuto ali dve v peč... Če lističi potemnijo mi niti ni pomembno, ker jih itak premažem z marmelado in ima tudi svojo barvo... lističi pa niso najbolj debeli, tako da jih od odspodaj "obdela" vročina pečene pite, od zgoraj pa marmelada z limono. Temu se v orignialu reče francoska jabolčna pita... tule si lahko ogledaš sliko, da si boš lažje predstavljala: http://www.kcoen.com/ApplePie.jpg http://www.myhouseandgarden.com/recipes/Tart_Normandy.htm Jaz uporabim pekač velikosti 24/26 centimetrov. Lep dan, tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti