Komarji

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

tema odprta - 15. sep 2005 18:14 | ogledi: 2.622 | odgovori: 12

Pri nas je trenutno obupno veliko komarjev. Je skoraj nemogoče posedati na terasi ali kjerkoli izven hiše. Nemogoče je delati na vrtu ali v sadovnjaku. Ker se iznenada pojavi roj komarjev in ne pomaga niti Off niti Autan.

Meni osebno bi bilo žal dneva, če bi ves popoldan tičala v hiši.

Kako drugi rešujete ta problem?

burbonka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. sep 2005 18:38

Tičimo v hiši - sušimo paradižnik, pripravljamo klasično mezgo, delamo malancanino in paprično omako za na pašto, vlagamo papriko ( prinesla znanka ), se bašemo z figami in potem............saj veste kaj se dogaja po jenju fig In seveda prebiramo kulinariko....... Lumpica

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

15. sep 2005 20:35

Trenutno sprobavam nov kruhomat.Posledice so zee opazne............ Evelyn

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. sep 2005 22:03

Evelyn, potem pa vljudno vabljena na forum o 3md dieti - ločevalna 90-dnevna dieta. Boljše prej kot pozneje. Šalim se, saj vsak zase ve, kaj potrebuje in se tako tudi odloča. Pozdrav! riba-ribica

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

16. sep 2005 10:46

Včeraj sem na vrtu pripravljala gredo za zimsko solato -se čohala ,mahala z rokami ,pihala ,se pogovarjala sama s sabo ................groza ,lep komarjev pozdrav .......... Marta

sergeja  

član od: 26.7.2002

sporočila: 19

16. sep 2005 13:00

Preizkušeno proti komarjem - na okenske police ali pa ob terasi v cvetlično korito namesto samih rož posadite kakšno baziliko, lahko tudi sivko. Omamni vonj zelooo smrdi komarjem. To na dalmatinskih otokih dobro vedo in prav zaradi bazilike in sivke na njihovih terasah ob večerih ni komarjev. Za drugo leto velja poskusiti, kajne? Brez komarjev, pa še obilica sveže bazilike.... lp Sergeja Javornik

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

16. sep 2005 13:26

Hi, hi, jaz sem pred letom obirala ribez v precej preveliki moževi delovni obleki... Po vrhu vsega je bilo pasje vroče, ribez pa ravno na robu sence in komarjev je bilo cel roj...Je bilo pa zabavno vsaj za vse mimoidoče... Milanka

kepi  

član od: 23.7.2005

sporočila: 52

16. sep 2005 19:45

Res je obupno zunaj. Morali bi videti, kako zgleda rezanje žive ograje. Neverjeten oblak komarjev je ves čas obletaval partnerja. Še sreča, da ga pojedli niso. Tako to zgleda v Prekmurju, ane prekmurka. kepi

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

16. sep 2005 21:14

To noč so komarji švigali po stanovanju kot nori.Brenčali so okrog useš,za znoret.Namazala sem se s sivkinim mazilom.Med spanjem nisem imela več težav. Moža so komarji ponoči prebudili.Ujezil se je in se odšel v kopalnico našpricat z avtanom. Čimmanj pikov vam želim !!! l.p. Vesna Leben

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

16. sep 2005 21:34

Prebiram tale forum in se mi prav dobro zdi. Kajti pri nas komarjev ni. No, vsaj v stanovanju imamo mir. Resnično, še nobeno leto nisem bila tako malo popikana kot letos. V vseh prostorih imamo v vtičnicah Baygon. Najbrž so se prestrašili in odleteli k vam, ha-ha. gogy

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. sep 2005 15:08

Pred nekaj dnevi mi je soseda povedala, da je v časopisu prebrala, da proti komarjev pomagajo orehovi listi, ki jih malo pomučkaš, da začnejo oddajat tisti značilni vonj. Isti dan sem grabila travo pod našimi orehi na travniku, in bilo je toliko komarjev, da sem se jih komaj otepala. Tako da sama zadeve nisem preizkusila, saj sem pričakovala, da tam pod orehi pač ne bo potemtkem nobenega komarja. Danes sem zopet videla sosedo, in ji povedala vso zgodbo. Rekla je, da ima v spalnici na oknu in pri postelji kup pomučkanih orehovih listov in komerjave ni. Fora je baje v tem, da jih malo zmučkaš. Tako da zdajle trenutno čakam, da mine dež, in grem po orehovo listje. Vam sporočim, če je res kaj na tem. Sicer imamo v spalnici Baygon in tudi preverjeno pomaga. anja27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti