Kako zamrzniti bučke

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

tema odprta - 2. sep 2005 19:15 | ogledi: 28.699 | odgovori: 9

Zanima me, kako zamrznete bučke?Dada

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

2. sep 2005 19:49

Narežem na koščke, na kolobarje,..., naribam , dam v vrečke in v skrinjo. Na koščke narezane toplotno obdelam kar zmrznjene, ostale odtajam . Naribane malo ožamem, kolobarje pred peko popivnam. Nelly

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

2. sep 2005 21:04

Jaz sem jih letos dala zmrzniti prvič, tako da ne vem, kakšen bo rezultat. Jaz sem jih naribala (nameravam jih pripraviti kot omako), posolila in ožela, potem pa v vrečke in skrinjo. sissi

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

2. sep 2005 22:06

Pozdravljene! Zmrznjene buče so zelo uporabna stvar v zimskem času. Na ta način jih hranim že vrsto let. Buče narežen na kolobarje ali na koce, ribala pa jih nisem še nikoli. Zmrznjene kolobarje uporabljam izključno za paniranje s tem, da jih predhodno NE odtajam. Na kolobar potresem samo malo vegete in nato paniram. Narezane buče na kocke pa dam skoraj povsod, v vse zelenjavne in mesne omake ali zelenjavne juhe. Ker ni dolgo, kar sem gost na temle spletu in nisem uspela še vse pregledati me zanima, če ima katera kakšen recept za zelenjavno gibanico. Včasih nanjo naletim v kakšni restavraciji, pa mi je zelo všče. Hvala za pomoč in LP VEROVNIKA

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. sep 2005 22:32

Živio Lansko leto sem imela prvič bučke na vrtu in nisem bila sigurna kako se bodo obnesle zmrznjene .Naribala sem jih ,dala v vrečke in v skrinjo.Čez zimo sem vse porabila za zelenjavne štruklje ,letos jih imam že za pol skrinje. Lp goga

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

19. sep 2005 11:41

Naribam jih, ožamem in zamrznem - super za polpete, zavitek... Za omake in podobno sem jih letos nekaj narezala na kocke, zamrznila na pladnju in potem presula v vrečke, tako lahko jemljem po potrebi. Verovnika, skoraj bi spregledala tvoje vprašanje za zelenjavno gibanico. V restavracijah imajo sicer bolj pogosto zelenjavno lazanjo (testo za lazanjo, bešamel ali paradižnikova omaka, razna podušena ali pečena zelenjava). V bazi in na forumu najdeš več na to temo. Prav zelenjavno gibanico si jaz predstavljam čisto enostavno, namreč listi (kupljenega) vlečenega testa, nadevani s podušeno oz. popečeno zelenjavo. Zraven paše še skuta za boljšo konsistenco. Nekaj takega delam pod imenom pitulice (na med.over.net) oz. mini sirovi bureki na tem forumu. Z iskalcem boš na eni in drugi strani veliko našla. LP Fani

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. sep 2005 13:49

pri nas se ne ribajo, ampak gredo v skrinjo v kockah... za pohane buče pa: še sveže se narežejo (kolobarje, elipse...), nato pa v moko, jajc in drobtine, potem pa v skrinjo; tako jih je potrebno pred uporabo le delno odtajat in ocvret. super pa grejo buče v kompot; ima zelo podoben okus jabkovemu kompotu... LP Drejček

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. sep 2005 13:56

Pri nas pravijo, da je bučni kompot tak, kot bi bil ananasov. Ko sem ga prvič delala, nihče ni uganil s česa je narejen. Pa saj ni važno, glavno je da je dober. lp Julija

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

19. sep 2005 21:46

Pri nas gredo bučke prav v vsako jed,ki se kuha.V mesne enoloncnice,omake,juhe.......,polpete.... Letos sem se namenila prvic delati tudi kompot.Tasca me je presenetila in mi dala v preizkusnjo 2 kozarca in je bozanski.Upam,da mi bo uspel,ker je res dober. Drugace pa bucke naribam ,nekaj pa jih tudi narezem na kocke.Vse dam v plasticne vrecke in v skrinjo. Na zalost imam malo prostora,zato imam samo hladilnik z zmrzovalnikom,kamor pa ne gre toliko zelenjave,kolikor bi jo jaz zelela shraniti.Tako,dam vsake zelenjave po malo. Vidim,da se dela tudi marmelada iz buc,tako da moram letos tudi to poizkusiti. LP Evelyn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti