Sokovi

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. sep 2005 22:04

Pesin sok oz. sirup: 2 kg pese olupimo, narežemo in skuhamo v 3 l vode. Precedimo (peso uporabimo za ozimnico) in v vodo damo 3 kg sladkorja, 6 vanili sladkorja, 6 vrečkic citronke (najbrž bi se dalo tudi z limoninim sokom). Premešamo in pustimo stati 1 dan. Vmes večkrat premešamo, nalijemo v vroče steklenice. Sok je zelo dober in sploh nima okusa po pesi. Sodelavke so celo mislile, da gre za kakšno eksotično sadje. stana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. sep 2005 10:56

Stana, kaj potem, ko sok en dan odstoji, prej še pogrejemo, predno nalijemo v steklenice, da se boljše obdrži ali to dejansko sploh ni potrebno??? Še to: se ta sok potem redči - ala sirup ali je kar tak za pit? Joj, če ta sok res nima okusa po pesi, bi bilo super, ker je to namreč edina reč, ki je res res ne maram, bi bilo pa fajn, da bi jo jedla, ker mam non stop premalo železa... Veri

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

26. sep 2005 11:14

Stana.r, kako potem uporabite peso - ali jo samo zamrznete in potem, ko jo odmrznete, pripravite kot solato, ali kako? Tudi jaz bi prav rada poizkusila tale sirup iz pese, pa mi jo je potem žal zavreči. LP Dušanka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

26. sep 2005 14:37

Recept sem dobila od sestre, mami pa se je prijazno ponudila, da ga naredi za obe. Nekaj pese je vložila - to sem že probala in je ok , edino kar je mogoče za odtenek bolj bleda. Nekaj je zamrznila - te še nisem probala. Sodelavka pravi, da jo vedno zamrzne, potem pa odtali, doda sol, kis, olje in da je tudi v redu. Ponovno pogrevanje ni potrebno razen, če se sladkor ni raztopil oz. po želji. Sirup se redči z vodo, pribl. 2 žlici na 2 dl vode, zgleda kot malinovec in garantirano nima okusa po pesi! Amak ne smeš predolgo kuhat! stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti