Ideje za okrasitev

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

tema odprta - 31. avg 2005 9:04 | ogledi: 6.662 | odgovori: 13

Pozdravljeni vsi skupaj.

V soboto praznuje sin 7. rojstni dan. 20 otrok je povabljenih. Ker bo hrane veliko in tudi želje po torti ni bilo sem razmišljala da bi za sladico spekla muffine in jih okrasila, npr. za roke bobi palčke, za glavo kroglice iz albert keksov, za ušesa mandeljne.....

Ali ima kdo še kakšno idejo. Kako in s čim naj jih pobarvam in kakšne muffine imajo otroci najraje?

Hvala za nasvete in ideje.

Majekzmajek

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

31. avg 2005 9:16

Če jih preliješ s prelivom po želji in potem potreseš z mletimi pistacijami, bodo zeleni = žabice. Od tu pa je več malo dela - oči iz okroglih bonbončkov, rdeč jezik (vzameš rdeče žele bombončke in jih razrežeš na rezine... ) le še za krake bi mogla nekaj naumiti... (za to mi pa res nič ne pade na pamet. Klovnove obraze pa lahko narediš tako, da jih obliješ z belim prelivom, oči narediš na podoben način, z marmelado narišeš velika usta, za lase pa vzameš sladkorne žele špagete in malo zaranžiraš... Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 31. avg 2005 09:17:13

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. avg 2005 16:48

Samo naj te na nekaj opozorim, kar se je zgodilo moji prijateljici - toliko se je mučila z pripravo torte in specialnih možičkov, medvedkov, hišic.......Vzela je teden dni dopusta. Mularija je vse dobesedno prezrla in jedla navaden svež doma pečen kruh. To mi je bila dobra šola in i jaz nisem pretiravala pri pripravi. Nekaj obloženih kruhkov z obrazki......in navadno jogurtovo pecivo - nič ni ostalo. Povej nam kaj vse bo " skakalo" po mizi. Lumpica

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

1. sep 2005 8:05

Res je, otroci nimajo časa jesti na rojstnih dnevih...še posebej ne, kake "naše" dodatke.. (Tudi jaz sem iz izkušenj hotela malo več narediti, a žal je vse otalo na mizi) Tako zdaj kupim malo čipsa, cmoki, kake čokoladne piškotke.. Spečem več pizz (lahko tudi naročiš pizzo, tako prihraniš čas in delo) in so vsi zadovoljni.. Seveda, na koncu ne sme manjkati čokoladno ali slladoledno torto, katero naredim doma.. KatkaD, hvala za internetno stran, jaz sem že dlje časa iskala tako stran, da bi popestrila videz tort.. MYCHELLE Sporočilo je spremenil(a) MYCHELLE dne 01. sep 2005 08:07:21 Sporočilo je spremenil(a) MYCHELLE dne 01. sep 2005 08:07:50

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

5. sep 2005 10:52

Se pridružujem izkušnjam. Tudi posebne oblike tort jih ne ganejo več kot za slikanje. Vendar jaz rada oblikujem torte, fino je tudi vse tisto dogovarjanje prej, kakšne oblike torto si kdo želi za letošnji rojstni dan... podobno kot za pustni kostum. In sploh ni važno, da je brezhibno dekorirano, otroci so prizanesljivi in ustvarjalni kritiki. Enkrat se pri mojem kužku-torti ni točno vedelo, ali je kuža, medvedek ali pujsek. Otroci so bili še bolj navdušeni, ker je vsak videl svoje. Torta seveda mora biti, a tudi to že veste, da se otrokom daje čisto majhne koščke, marsikateri samo zbrska kljub temu, da je torta res dobra. Za samo praznovanje pa tako, kot so napisale zgoraj - pice, navadno jogurtovo pecivo je čisto v redu, mogoče manjši mafini, bobi palčke, čips, čokoladni piškoti. Ostali čas se rajši igrajte, skupaj izrežite kakšen papirnati okrasek ali kaj takšnega. LP Fani

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

5. sep 2005 10:55

Šele sedaj sem videla vprašanje za mafine. Seveda čokoladne. Jaz dajem koščke čokolade skoraj v vse mafine, pašejo tudi v borovničevih, pomarančnih... Drugače je tako, kot z vsem pecivom, eni imajo raje sadne, drugi čokoladne... LP Fani

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2005 11:03

Hehe, Fani, a obstaja (sladko) pecivo, v katerega NE paše čokolada? Veri

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

5. sep 2005 12:04

Hehe, seveda ne. Čokolado "podtikam" zato, ker potem otroci pojedo tudi korenčkove, ribezove in sploh vse mafine. Imamo tako sorto otrok, da niti vsi mafini niso dobri... LP Fani

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2005 14:46

Sicer je sobota že mimo, ampak zažgejo tudi kukiji, v katere namesto koščkov čokolade zamešate bonbone M&M. Loni Makaroni

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

30. maj 2007 8:33

Da ne odpiram nove teme, bom kar nadaljevala na tej, pozabljeni.

Navdihnil me je Racman s korenčkom z izgledom belušev pri receptu "Gratinirana krompirjeva zloženka s sirom"

Zdi se mi namreč, da je zelo pomembno, da ponudimo nekaj hrane tudi očem.

Kakšne dekoracije hrane uporabljate?

Priznam, jaz kam dlje od kakšne vrtnice iz paradižnika, ali narezane kumarice,  žal še nisem prišla.

 

 

Lili

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti