Koruza

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

tema odprta - 22. avg 2005 11:53 | ogledi: 8.898 | odgovori: 6

Ker nimam možnosti, da bi otrokom koruzo spekla zunaj, me zanima, če jo kdo od vas peče doma v pečici ali kako drugače. Saj je kuhana tudi dobra, ampak pečena je mojim otrokom bolj všeč.

Hvala in lepe pozdravčke!

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

22. avg 2005 12:44

Jaz jo doma pečem v pečici pod žarom. Koruzo naložim na rešetko, katero postavim na predzadnje "nadstropje". Temperaturo žara reguliram po potrebi. Koruza je pečena zelo hitro, zato imej eno oko stalno v pečici. LP, zvitorepka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. avg 2005 13:09

Vmes verjetno koruzo tudi obrneš? Bom probala! Hvala za nasvet!

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

22. avg 2005 14:12

Ja, seveda jo obračam. Priporočam ti kuhinjsko rokavico. Jaz je namreč nimam (sem jo uspela pred časom skurit na plinu), zato imam pri obračanju posebne manevre. zvitorepka

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

22. avg 2005 16:07

Mene pa zanima kako točno pripravljate koruzo? Jo prej skuhate in potem pečete, kako dolgo kuhati,....slišala sem da kuhano premažejo z maslom? Vsak nasvet bo dobrodošel. Hvala. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

22. avg 2005 21:42

Mi jo samo popečemo (običajno na žaru, lahko pa tudi v pečici, kot svetuje lisicka), nic je ne premazemo z maslo, sama je niti ne solim, nekateri pa si ze pecemo radi posolijo. Kako dolgo se peče, pa pravzaprav ne znam povedat - jaz počakam, da dobi lepo barvo, potem pa odtrgam kakšno zrno in poskusim. Kuhanja koruze pa ne obvladam preveč - imam raje pečeno. Lp, Vesna

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

22. avg 2005 21:57

Ja, pečena je seveda najboljša. Mene pa je danes presenetilo kuhano koruzno zrnje. Bolj za poskus sem eno koruzo nekako orobkala oziroma bolj porezala z nožem. Obupno delo. Vmes sem se seveda odločila, da tega ne počnem nikoli več, da je kuhana koruza v konzervi ali v kozarčku čisto dobra (in poceni) za moje solatke. Koruzno zrnje sem skuhala na sopari, če sem ga pač že porezala, da ga spravim v zamrzovalnik. Čisto mimogrede sem dala nekaj zrn v usta. Uauuu, to je čisto nekaj drugega kot koruza iz konzerve, ki sem je navajena. Približno taka razlika kot kuhan grah iz konzerve in svež spomladanski grah. Jadrno sem šla ven še po nekaj strožev in se potrudila z rezanjem, jutri grem še malo rabutat, če bo le čas. Se že veselim svojih solatk pozimi z domačo koruzo. Lani sem poskusila en majhen zavitek, bolj ali manj samo dve porciji, tako da vem, da je bolj trda kot kupljena. Vendar me ne moti, je tudi neprimerno bolj aromatična in okusna. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti