Sirup iz bezgovih jagod

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

tema odprta - 18. avg 2005 12:37 | ogledi: 7.339 | odgovori: 8

Rada bi pripravila sirup iz bezgovih jagod. Sokovnika nimam, vem pa, da obstaja način priprave sirupov tudi brez sokovnika....

Lep dan vam želi

zvitorepka

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

18. avg 2005 14:53

Poglej tole: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=329&šabesa Ali pa kar vpiši šabesa in je kar nekaj obcij Je bilo že kar nekaj govora na to temo. Sicer pa imaš še prekopirano spodaj Avtor: irenka Član od:, poslanih sporočil: Odgovor z dne - 29. maj 2001 09:09:58 Pa še recept za bezgov sirup: za 25 bezgovih cvetov potrebujemo 3 kg sladkorja, 3 l vode in 10 dkg citronske kisline. Cvetove namocimo v vodo za 24 ur, nato precedimo in dodamo sladkor ter citronsko kislino ter dobro premešamo in pustimo še 24 ur (vmes mešamo, da se sladkor popolnoma stopi). Nato nalijemo v ciste steklenice, jih dobro zapremo in shranimo. Druga varianta pa je, da po 24 urah , ko smo bezgovo vodo precedili in dodali sladkor in citronsko kislino, kuhamo dokler se sladkor ne raztopi in vroče polnimo v steklenice, ki jih zapremo z gumijastimi zamaški. Vendar se mi zdi, da po prvi varianti ostane več vitamina C ter več zdravilnih snovi, kar se pri kuhanju zgubi. Sirup imajo nekateri zelo radi z mineralno vodo, jaz pa ga najveckrat dodajam caju (namesto sladkorja in arome). Poskusite! Pozdrav! irena

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

18. avg 2005 14:56

Mislim, da želi Lisička sirup z bezgovih jagod, ne s cvetov. A je že čas za bezgove jagode? So že zrele? Bom pogledala mislim, da imam nekje recept. burbonka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

18. avg 2005 14:59

Mogoče probaš na podoben način kot z borovnicami, malinami in podobnim sadjem, pri nas vse to najprej s tlačilko stlačimo in malo pustimo na sobni temperaturi da sadje da od sebe potem pa to stvar skoraj zavremo (ne do konca) potem pa čez noč pustimo v hladilniku da se še bolj izsoči, naslednji dan pa na gazo in precejanje, nadaljevanje pa po želji - sladkorja po želji, včasih pride malo limone (odvisno od vrste sadja), segrejemo da se sladkor stopi in ne sme zavreti potem pa v segrete steklenice...in čez noč pokrito da "vzame" pokrovček... p,

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

19. avg 2005 3:04

Ja Burbonka, vsaj v Ljubljani je bezeg že zrel. Včeraj zvečer mi ga je mož prinesel in danes se bom lotila čiščenja in potem kuhanja marmelade in bezgovega vina. To bo letos prvič, upam, da mi bo oboje dobro izpadlo. LP Dušanka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

21. avg 2005 22:06

Jaz bi pa vprašala nekaj čisto drugega. Rada bi precejala sok, iz bezgovih jagod ali kakšnega drugega, vsi pravijo, precedi na gazo. Vem, kako izgleda, enkrat jo je nekdo prinesel mami iz neke bolnice, čisto prosojna enoslojna tkanina. Vendar kje jo prodajajo? Enkrat sem vprašala v trgovini z blagom, pa je niso imeli, potem sem pozabila na to. V kakšno trgovino naj grem vprašat? Mimogrede, nisem iz Ljubljane. Hvala in pozdrav, Fani

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

21. avg 2005 22:20

Fani, gazo prodajajo v vsaki lekarni. LP Dušanka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

22. avg 2005 9:12

Lop, seveda, lekarna. Hvala. No, upam, da tudi večje kose, za precejanje je potrebno nekaj več kot širina povoja. Pozdravček, Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti