Invazija moljev

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

tema odprta - 16. avg 2005 12:13 | ogledi: 9.457 | odgovori: 15

na pomoooooooooč doletela nas je invazija moljev...kar čez noč so začeli letati po celem stanovanju, lezejo po omarah ,iz vseh vreč, žakljev, posod, celo iz neprodušno zaprtih...skratka meni se že meša ... uporabila sem že vsa pršila domača in umetna pa nič.

Ko že izgleda,da smo se jih rešili se že spet pojavijo.Vso zalogo hrane sem pometala v smeti, saj so celo bili v originalno zaprtih embalažah.Ne vem ali so to tekstilni ali prehrambeni, saj so povsod tudi v omarah z oblekami.

Ali ima kdo podobne izkušnje? kako jih uspešno pregnati oz izkreniniti. Prosim za nasvet, pomoč, ime izdelka, ki jih prežene......karkoli.

za pomoč se zahvaljujem

taja

taja

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

16. avg 2005 12:26

Sem na istem kot ti, vsake toliko casa zmecem malo denarja v smeti, pa je. Je pa zanimivo, da v belo moko ne gredo nikoli. Lp, Klavdija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. avg 2005 14:22

Mi smo se jih lotili zelo sistematično in čisto brez kemije: vse police smo počistili, vsa ampak res vsa živila pa dali v neprodušno zaprte posode. Še vedno se izleže kak molj tudi v neprodušno zaprti posodi, ker je pač prišlo jajčece not skupaj s hrano, ki jo kupimo, tako pač je, boljše kot da bi nam hrano zastrupili s pesticdi:) Ampak potem ta moj tudi umre v tisti posodi in ker ne najde družice, se stvar en nadaljuje. Najdeš sem pa tja trupelce od molja, je pa to vseeno boljše, kot da ti vse leta po kuhinji... Če pa kak leta, pa seveda na lov za njim... ne boste verjeli ampak na ta trotel ziher sistem smo se praktično čisto znebili teh letečih zadevic... Veri

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

17. avg 2005 10:01

dekleta hvala za nasvete.Tudi sama imam tuperverke pa so tudi tja našli pot. Grzoljivka s temi letečimi pošastmi... nisem pa še poskusila "hišk" proti moljem. Kje jih dobim in kako se imenujejo?? V drogerijah in Semenarni ponujajo samo spreje, in pa hiške proti mravljam- je to to? A kakšna domača zadeva npr katero zelišče (kot pri tekstilnih sivka) pa pri teh ne pomaga? LP Taja taja

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

18. avg 2005 0:20

Taja, zelišča preverjeno ne delujejo. Vsaj ta, ki sem jih jaz probala. Sivko (enkrat svežo, drugič posušeno), ki sem jo nabavila proti moljem, ki grejo na obleko, sem dala tudi v omaro s hrano. Molji so še naprej veselo frleli okoli... Ni druge kot to, da narediš generalno čistko, zmečeš stran okužene zaloge in dobro očistiš omare. Hudiči se zaredijo že v ščepcu posute hrane in je treba pazit, da je vedno vse čisto. Vaba pa mora biti prav za hišne molje, če sem prav razumela. Meni je ni bilo potrebno kupiti, ker mi je tistih par, ki jih je ostalo po čistki, polovila psica :) Lp, Tina

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

18. avg 2005 7:49

....zelišča pa niso pomagala zaradi tega, ker so kuhinjski molji druge vrste kot molji, ki grejo na obleko.....

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

18. avg 2005 12:52

ok: včeraj sem nabavila pasti za molje, take, da se prilepijo- bom videla danes ko pridem iz službe če bo kakšna žrtev. Čiščenja imam pa že počasi dovolj, letos sem imela že toliko generalk zaradi moljev, da kar res ni :)))) je stanovanje sterilno, še molji ki letijo so sterilni :: še enkrat hvala za nasvete LP Taja taja

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

18. avg 2005 22:00

Taja, kje si jih kupila in kdo je proizvajalec? Javi kako se past obnese! Sivka pa preverjeno ne deluje v obeh primerih. Sem se malo slabo izrazila. Na žalost je mrčes postal odporen proti naravnim rešitvam, ki so jih uporabljale naše babice. Posebej letos, ko je zelo vlažno poletje in jih je povsod preveč. Da ne omenjam kakšnih komarjev, ki se požvižgajo na autane in off-e in veselo pikajo sredi belega dne. Res ne pomnim takega poletja... Lp, Tina

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

24. avg 2005 9:37

oj kupila sem jih v DM- proizvajalca pa ne vem(bom doma pogledala). Tri dni me ni bilo doma in moram reči, da se jih je kar nekaj nalovilo(nalepilo), vseeno pa jih še kar nekaj veselo leta po stanovanju. Ne vem kako se jih bom znebila preden bojo "nasrali" nove ličinke, ker potem je krog sklenjen in moja vojna izgubljena. LP Taja Sporočilo je spremenil(a) taja dne 24. avg 2005 09:39:34

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

24. avg 2005 11:52

Preizkušen recept za molje za obleke: divji kostanj, sedaj bo kmalu zrel pa ga naberite in dajte po omarah in med obleke. Sicer se še vedno lahko pojavi kakšenj moljček ampak zelo redko. Meni je zelo pomagalo. Pa ni treba da je kostanj vsako leto svež. V začetku ga malo premetavajte, da ne splesni dokler ni suh, ali pa ga prej posušite. Sončen gorenjski pozdrav. smrkolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti