Papir za peko - na pomoč!!!

nera  

član od: 10.8.2005

sporočila: 4

tema odprta - 10. avg 2005 15:30 | ogledi: 9.491 | odgovori: 37

Prosim za nasvet, ker mi papir za peko pošteno najeda živce. Kadarkoli ga uporabljam mi se zalepi, bolje rečeno zapeče na izdelek in ga lahko odstranim le s struganjem. Zadnjič sem pekla žemljice, položila na pek papir - rezultat: katastrofa. Naslednji dan sem poskusila z lepinjami, isti problem.

V čem je tajna? Ali je problem mojega papirja (sem jih že veliko zamenjala,rezultat je znan)?

Kje delam napako?

Hvala za pomoč!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

10. avg 2005 15:55

Kakšnega pa uporabljaš? Moram reči, da se mi še nikoli ni kaj zalepilo na papir, pa uporabljam kar poceni Merkatorjevega. Vse mi kar spolzi s papirja. A spečeš stvari do konca? Jaz žemljice pečem 20 min na 180 (ventilatorska pečica), potem pa še 5 min pod žarom. Kaj pa pečica, a dela normalno? Ne morem si misliti, da bi lahko naredila kaj, kar bi imelo za rezultat prijemanje papirja. Lisa

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. avg 2005 16:02

Nera, meni se je do zdej zalepilo na papir edino, če sem zadevo fejst zažgala, če sem dala gor peči kako fajn pocasto zadevo, ali pa če sem skušala kaj divje potlačiti ob pečak in se je vse preveč "združilo". tjas

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

10. avg 2005 16:20

Na poceni peki papir od Mercatorja se mi ni še nikoli nič zalepilo, še najmanj žemljice - kar padejo dol. Še v primeru, če pečem kaj sočnega in pocastega, gre zlahka stran. burbonka

nera  

član od: 10.8.2005

sporočila: 4

10. avg 2005 18:06

Bom probala tega od Mercatorja. Trenutno imam nekega poceni belega (firme ne poznam), kupljen je bil v Avstriji. Res pa je,da ni edini s katerim imam probleme. A ve s čem namažete ta papir? Pečica je normalna, brez ventilacije. Žemljice in lepinje so bile lepo pečene, edini problem imam s papirji. A je kaj narobe, če naprimer ne uporabiš papirja in daš testo kar na pekač (npr. za princeske)? Če ne, a je kakšna druga rešitev namesto papirja? Najlepša hvala za vse odgovore!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

10. avg 2005 18:10

Če ne daš na pekač papirja, ga pač namažeš z maščobo, za princeske je pa dobro pekač še poprašiti z moko. tudi papir končno lahko namažeš z maščobo (!?), poskusi če bo na ta način peka uspešna. Lisa

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. avg 2005 18:13

Nera, probaj peči brez peki papirja. Jaz sem prešaltala nanj zato, ker z njim pekači niso umazani in ker se tako nikoli nobena stvar ne prime (na primer krompir, pica, rolada, kruh,...). Če hočeš peči direkt na pekaču, ga boš pač morala namastit. Recimo z navadnim oljem (za biskvit ali pito raje z maslom), čez pa posuj z moko ali drobnitami, da ti bo šlo pečenje lažje s pekača. Jaz papirja še nikoli nisem z ničemer namazala. Edino ko pečem recimo krompir, se papir pač sam namasti, ker krompir vedno malo naoljim z olivnim oljem, preden ga dam v pekač. Lp, tjas

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

10. avg 2005 19:46

Jaz sem enkrat naletela na takšen papir(Žal se ne spomnim več,kateri),na katerega se mi je vse prijelo in sem ga takoj zalučala stran.Drugače pa nisem še nikoli imela problemov in peki papir z veseljem uporabljam(Trenutno šparovega,ki ga imam že več kot pol leta,pa ga kar noče zmanjkat)! Res ne vem,kaj delaš narobe,sploh mi ni jasno! Marjetka cvetka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. avg 2005 21:37

Pa si prepricana da je peki papir, da nimas papirja za zavijanje sendvicev - ker na tega se ti pa res vse prime, saj ni namenjen za peko. Ali pise na skatli Back-papier? LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

10. avg 2005 22:25

Tudi jaz sem se enkrat nasmolila z belim papirjem, misleč da je peki, pa to ni bil in se je vse gor prijemalo. Potem sem ugotovila, da je kao namenjen peki, a ni bil masten, kot so ti, kij uporabljam zdaj (mi je vseeno, čigav je, kupim pa ga pač, ko ga potrebujem in v kateri trgovini se takrat nahajam). Po moje se je Nera nasmolila tako kot jaz, vsaj na škatli od tistega mojega belega je pisalo, da je treba papir namastiti. Jaz sem ga vrgla proč in zdaj kupujem samo tega rjavkastega. Mimogrde, pred leti sem kupila peki papir, na katerem sobili narisani krogi različnih premrov (za torte) pa različne sličice (medvsedki in podobno, da si lahko iz testa kaj izrezal), pa še centimetri so bili ob strani označeni, da si lahko točno nameril za pekač. Je morda katera naletela na tak peki papir? Meni se ljubi vedno jemati ven tupperwarove podlage z merami in krogi, ki je sicer super). Mamamia mamamia

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

11. avg 2005 0:20

Hm... Sigurno je napaka v papirju. Spekel sem že najmanj 100 lepinj in vsega mogočega na peki papirju, pa se ni NIKOLI prijelo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti