Izkoristimo čas!

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 3. avg 2005 12:31 | ogledi: 1.676 | odgovori: 15

Ko kuham, včasih skuham za več dni. Kakšen golaž, pa štruklje... Vse to se lepo zamrzne. Ali pa mesno omako, ki počaka v hladilniku kakšen dan, dva in lahko iz nje naredim različne stvari.

Kaj še pripravljate za vnaprej?

(Včasih tako prav pride...)

LP, Stanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. avg 2005 12:44

Jaz skuham mineštrice za dva, tri dni vnaprej in jo shranim v hladilniku. Če jo je več, jo razdelim v jogurtove lončke in v skrinjo z njo. Tudi lazanje naredim tako - spečem tavelik protvan, potem pa jo razrežem na porcije za enega, dam na pladenj in v skrinjo zamrznit, potem ko je zmrznjeno pa v vrečke. Dušene bučke pa ohladim, razdelim po kupčkih za eno porcijo na pladenj, jih zamrznem, potem pa v vrečko in imam za hitro omako za na pašto. To naredim poleti, ko je bučk ogromno, potem pa jih čez zimo počasi porabim. kot sem rekla, za omako za na pašto (še malo razredčim s paradižnikovo omako ali pa s smetano), dodam rižotam, juhicam,... tjas

jojo  

član od: 27.7.2005

sporočila: 17

3. avg 2005 12:46

Ričet, nadevane paprike, zrnat fižol, pražen paradižnik,pečene paprike, pečene zavitke- sirov,jabolčni...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. avg 2005 12:49

Aja, pa fižol skuham vnaprej, ga porazdelim po jogurtovih lončkih in dam v skrinjo. Potem pa, ko delam fižolovo mineštro, ga samo odtalim, zmiksam in mineštra je že na pol končana. Ali pa ga dodam solati. In pa panirane kanelone delam vnaprej večje količine in jih še surove ali pa že scvrte zmrznem. Tega se običajno lotim, ko imam kako nedeljo veliiiiiko časa. Pridejo mi zelo prav kot malica za v službo ali pa za hitro kosilo preden grem v službo ali ko pridem iz službe (če slučajno delam dopoldan). tjas

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

3. avg 2005 18:05

Pesto (omako iz bazilike, ...), nesladkano čežano iz jabolk (in hrušk) s cimetom, marelične cmoke, krompirjeve svaljke, panirane puranove zrezke... mandarinca

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. avg 2005 18:40

Jaz poleg golaža v večji količini skuham in zamrznem tudi ričet, joto, obaro z žličniki, kruhove, marelične, slivove cmoke oz. iz testa naredim svaljke. Zamrznem tudi čisto juho, saj se mi je v poletnem času že prevečkrat skisala. Ko delam nadevane paprike, jih tudi skuham za nekaj kosil in jih po porcijah zamrznem. Ravno včeraj sem zamrznila nekaj porcij zelenjavne juhe. Danes sem spanirala 3 kg jurčkov, ki so prav tako romali v skrinjo. Naslednjo rundo jurčkov pa bom zamrznila samo narezane na tanke rezine, da jih potem lahko pozimi popečem na žaru...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

3. avg 2005 21:17

Mi zamrznemo tudi marelične ali slivove cmoke in jih potem uporabljamo otrokom za večerjo, pa kanelone, ričet, segedin in seveda govejo juho. No, pa pečeno pariko za pozimi, in seveda zdaj kakšno polnjeno, da je pri roki, če je sila, gobe tudi. Zamrznemo pa tudi kostanje, kar sveže, in se pozimi v pečici super spečejo. Mamam pa mi prirpavi tudi kostanjev pire, tako da je vsaj za eno troto. Mamamia mamamia

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

3. avg 2005 22:00

Mi zamrzujemo vse že zgoraj omenjeno, le z zamrznjenim ričetom nisem zadovoljna. Odmrznjen se mi zdi neprimerno slabši kot sveže kuhan. Nekoč sem slišala, da ga pred zamrzovanjem ne bi smela do konca skuhati... Kaj menite? Nelly

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. avg 2005 22:10

Meni se zdi, da ko ga odmrznem, je veliko bolj gost. Ampak ga pač razredčim z malo vode. V okusu pa nisem opazila kake razlike. tjas

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

4. avg 2005 4:43

Stanka! Nikoli ne znam skuhati samo za dva ali tri, zato mi skoraj vedno kaj ostane in vse dam v zamrzovalnik: golaž, ričet, čufte, vampe, joto, zelenjavne juhe, krompirjev golaž, polnjene paprike, sarme, segedin golaž, srbski pasulj, vse še kako prav pride, ko se ti nekako ne da kuhati in samo odmrzneš. Nisem opazila, da bi se okus kaj spremenil, le malo bolj gosto je res skoraj vse - pač dolijem malo vode ali juhe in je kosilo gotovo. Posebej pa pripravljam za zmrzovalnik bučke v omaki, kumarice v omaki, kolerabo v omaki, sladko zelje, mlad fižol v omaki, razne polivke za testenine, pa seveda še razno drugo zelenjavo, ki je je sedaj dovolj, pa razne sladice, nrp. rulade. Pozimi je zelo dobrodošlo! LP Dušanka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

4. avg 2005 7:53

Dušanka, kako pa pripraviš te zelenjavne omake? Lahko napišeš recept? LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti