Kako narediti testenine

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

1. avg 2005 12:21

Mimika, tudi jaz te prosim za recept za ajdove široke rezance. Sama jih kupujem v trgovini, ker jih imava z možem zelo rada. Raje bi pa jedla domače. Gobica

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

1. avg 2005 15:30

In ko prebiram tele vaše recepte, se mi postavlja vprašanje, kakšna je juha z ajdovimi rezanci? Zanimivo ni kaj. Jaz namreč rezance porabim za goveje juhe, široke pa za ostale mineštre. Sama namreč delam že od nekdaj rezance in to samo z belo moko. Včasih mešam z ostro, ni pa nujno. Delam jih samo z jajci in moko in z žlico olja. Nič drugega. Za rezanje imam strojček in tudi široke rezance zrežem z njim. Naenkrat jih naredim z cca 5 jajci in koliko moke za to porabim, nisem še nikoli tehtala. Je pa res, da je potrebno testo počasi vnesti in končni izdelek testa mora biti boj trdo kakor mehko, ker se drugače težko valjajo in predolgo sušijo. V naši družini imajo radi bolj na debelo narezene, zato jih takrat ko jih delam, nekaj narežem na roko in ti imajo šele okus po domačem. No, pa še z idejami na dan. Lp oliva

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. avg 2005 7:37

Mislim, da ajdovi rezanci ne bi bili dobri za juho. Vprašanje je tudi, kako bi se rezali. To so široki rezanci. Z njimi sem delala zelenjavni pastičo, s katerim sem na smučanju vedno požela priznanje tistih, ki jim meso ni bistvo življenja. Napisala bom tudi to, takoj ko dobim knjigo oziroma se spomnim.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. nov 2005 17:35

Končno sem se spomnila na obljubo in si pri mami sposodila kuharsko knjigo Sončna kuhinja, iz katere je recept za ajdove rezance, ki se imenujejo pizzoccheri. 30 dag ajdove moke 12 dag bele moke 1 kozarec mleka 4 jajca sol Pizzoccheri so rezanci iz ajdove moke. Dolgi so 5 do 6 cm in široki 1,5 cm. Doma so iz Valtelline v severnoitalijanskih Alpah. Najprej zmešamo obe vrsti moke, nato ju vsujemo na desko, naredimo v sredo jamico in vanjo ubijemo jajca. Solimo, prilijemo mleko in gnetemo testo. Po potrebi prilijemo malo mlačne vode. Mesimo kot običajno testo za rezance, dokler ne dobimo čvrstega, prožnega in gladkega testa. Pustimo, da kakšnih 20 minut počiva, nato ga razvaljamo v ne pretanek list in narežemo. Zapečeni pizzoccheri rezanci po zgornjem receptu 25 dag krompirja 12 dag ohrovta 15 dag topljivega sira (edamec, trapist ali posavec) 12 dag masla 2 stroka česna nariban parmezan sol, poper Pristavimo velik lonec z vodo, ko zavre, jo osolimo in damo vanjo olupljen in na kose narezan krompir ter na rezance narezan ohrovt. Ko je zelenjava skoraj kuhana, vsujemo še rezance in kuhamo nekaj minut. Ko so rezanci še al dente, vse previdno odcedimo. Medtem segrejemo maslo z dvema strtima strokoma česna. Sir narežemo na tanke lističe. V namazan pekač položimo plast rezancev. Prekrijemo jih z narezanim sirom, popopramo, potresemo z naribanim parmezanom in pokapljamo s segretim česnovim maslom (stroke česna odstranimo). Prekrijemo z drugo plastjo rezancev, nato sira, naribanega parmezana in masla (plasti je lahko tudi več). Jed položimo za 15 minut v pečico, toliko, da se začne sir topiti. Kot sem že rekla, meni je to krasna jed. Namesto ohrovta lahko date tudi drugo vrsto zelenjave. Mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. nov 2005 17:48

še sladice sem se spomnila iz ajdovih rezancev. Segreješ maslo, zmešaš s kuhanimi rezanci, potreseš z zmletimi orehi in premešaš. Potreseš s sladkorjem v prahu in serviraš. Nekaj podobnega je to kot ajdovi štruklji z orehi.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. nov 2005 19:47

Če želite v juhi kaj ajdovega - jaz delam namesto iz gresa z ajdovo instant moko. So super. Lumpica

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

9. nov 2005 13:37

Jaz včasih naredim rezance doma. V skledo dam malo moke, ubijem jajca, pač kolikor se mi ljubi delat, tam do 4 do 10. Potem pa po potrebi dodajam moko. Testo zgnetem v kompaktno maso. Ne gnetem ga kot včasih, samo toliko da je skupaj. Nato vzamem strojček. Imam ga od firme Ampia 150. Dobi se v Mercatorju in Merkurju. Številka pomeni velikost. Testo narežem na majhne dele in na strojčku prevaljam. Tako ene 4 do 5 krat na različnih debelinah. Npr. spustim testo skozi strojček, ga prepognem 4 kkrat po dolžini in spustim skozi strojček. Potem debelino zmanjšam in isto delam do najtanjše debeline. Tudi rezance režem na tem strojčku. Pozdrav smrkolina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. nov 2005 22:00

Mimika, Sončna kuhinja je zakon za jedi iz testenin. lp Vesna Vesna Milek Recko

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. nov 2005 8:36

Reca, Sončna kuhinja je res čudovita kuharska knjiga. Za ljubitelje testenin nepogrešljiva. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti