Pralni prašek

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

31. jul 2005 18:50

Pri nas je občasno isto, včasih smo mrzlično dodajali calgon, potem pa je enkrat rekel serviser da je to samo še huje za kamen in trdo vodo, sedaj pa se je stanje kar normaliziralo, edino pranje na A je še vedno trdo (po novem peremo sedaj le še na 60 in so tudi brisače bolj normalne na otip) Smo pa imeli namen nabaviti priključek za pipo - sem tudi tu spraševala, pa pridejo absolutno predragi, hkrati pa "spucajo" ven tudi potrebne sestavine v vodi. Je pa tako da za pitje res kupujemo vodo... p,

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. avg 2005 17:09

Ta tema pa še mene razveseljuje. Leta in leta perem z Arielom, ampak zadnjih nekaj mesecev kot da je s praškom nekaj narobe - barve tako bledijo kot še nikoli. Perem v istem stroju, na istih temperaturah, skratka na povsem enak način kot vedno, majice in bluze pa prihajajo iz stroja vedno bolj bledih barv. Le z beim perilom je vse v najlepšem redu. Nekje sem pred časom brala, da je odvisno, v kateri od držav Ariel izdelujejo (za določene trge ga izdelujejo v različnih državah) in sem že pomislila, da so proizvodnjo pač prenesli kam drugam in da zdaj na slovenski trg dobivamo neki klump. Izhod sem trenutno našla v tekočem Arielu za občutljive barvatse tkanine, me pa jezi, da mi to do pred nekaj meseci ni bilo potrebno. Je morda še katera opazila podobno dogajanje? Pozdrav, Mamamia mamamia

jojo  

član od: 27.7.2005

sporočila: 17

5. avg 2005 13:00

Najbolj zadovoljna s Persilom! jojo

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

5. avg 2005 15:03

Nisem sicer še sama preizkusila, ampak slišala sem, da imajo v Müllerju originalen Ariel in ostale praške, ki so veliko boljše kvalitete in niso narejeni na Poljskem ali Madžarskem, kot tisti, ki jih kupimo v Mercatorju ali Intersparu. Rada pa verjamem, ker tudi Nutelle ne maram kupljene v naših trgovinah, je zanič, prav kašasta. Vedno jo kupujem v Avstriji in Italiji. Lp Patricija

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

5. avg 2005 18:56

Pred kratkim sem slučajno kupila mehčalec Amico mio balsam v Hardiju - koncentrat - in bila zelo presenečena. Noben mehčalec, ki sem jih uporabljala do zdaj, ni tako dišal in naredil perila mehkega. Ni vse v ceni in reklami. Od praškov pa večino uporabljam Ariel, tu in tam Ava ali Rex, od tekočih detergentov za barvasto perilo pa največ Rex. Lp

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. avg 2005 21:38

Tudi jaz nisem najbolj navdušena nad praški, ki jih dobiš pri nas na trgovinskih policah. In tako kot z Nutello ali pa Milka čokolado, nihče me ne bo prepričal, da so isti kot tisti, ki jih kupim v Italiji. Zato prašek najraje kupujem Dash, ki je (tudi če ga kupim v mercatorju) narejen v Italiji in pere isto dobro kot tisti, ki si ga pripeljem od tam. Mehčalce pa sem letos nehala uporabljati. Kaj pa vem, ko se je začelo lepo vreme, sem parkrat pozabila nanj, potem pa ugotovila, da če se perilo suši na zraku in na soncu, ni tako hudo trdo kot pozimi, ko ga sušim po stojalih in radiatorjih. Tako da, dokler imamo še lepo in toplo vreme, šparam na mehčalcih Lp, tjas

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

14. avg 2005 18:17

Katero pralno sredstvo uporabljate za črno perilo? S Perwollom (black magic) sem oprala nekaj srejac, hlač, nekaj perila in nikakor nisem zadovoljna. Pri obešanju sem opazila "bele mucke" in stresala do onemoglosti, da bi jih nekaj odletelo. V stroju je bilo zanesljivo vse samo črne barve in nič drugega, sedaj premišljujem, če bi morala boben prej obrisati ali "zalaufati" v prazno". Mehčalca nisem dodala nobenega, da se to ne bi zgodilo. Ko sem prvič kupila tekoči detergent za črno perilo sem pričakovala, da bo vsebina črne ali vsaj temne barve, po mojih izkušnjah pa je vedno bele barve. Kako naj odpravim ta problem, saj drugače s pranjem nimam nobenih težav? Le zakaj mora sodobna mularija nositi toliko črnih "cot"? LP riba-ribica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

15. avg 2005 16:51

Mogoče si pozabila kakšen papirnat robček v hlačah? Drugače pa imam tudi jaz podoben problem s črnim perilom. In da bo stvar še hujša, imamo v hiši svetlega psa in dlaka pride povsod, čeprav dnevno pometamo in sesamo. Bele mucke in dlaka se je potem na različne načine odstranjevala: z leplivimi gumastimi valjčki, lepilnim trakom, vlažno krpo... Ampak vse to je strašno zamudno. Ampak ko se mi je enkrat v pralni stroj napolnjen z občutljivimi črnimi oblekami prikradlo nekaj totalno nadlakanih nogavic, sem se odločila, da se bodo črne obleke nosile veliko bolj poredko. Zdaj tistih nekaj temnih oblek na teden že zmorem nekako... Aja, našla sem zanimivo čtivo o tej tematiki: http://www.mipor-institut.si/ZPSstrani/zpsV1.0 PS: Zakaj? Zato ker človek v njej izgleda vitkejši in elegantnejši... Lp, Tina

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. avg 2005 22:52

Ideja o papirnatem robčku v hlačah je dobra, zgodilo se je žeprej enkrat, sin je priznal, da je pustil v žepu veliko belo papirnato servieto, izgled perila po pranju pa si lahko predstavlja vsaka gospodinja. Tokrat je bil izgled drugačen in sem danes dala še enkrat na izplakovanje in malo manj stvari in je vellilko lepše oprano. Verjetno je pripomogla manjša količina perila, saj sem dala v stroj samo dvoje hlač in eno srajco. Mačka pa imamo črnega in dolgodlakega . . . Ostalo si lahko predstavljaš, Lunika. Pozdrav! riba-ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. avg 2005 8:44

No, sin je priznal, da ga je polomil. Moj mož pa je v silni želji, da bi pomagal zaposleni ženi, dal prat skupaj moje in hčerino fino (in temu primerno drago) belo perilo skupaj s frotirasto rdečo rjuho, ki je barvala, odkar smo jo kupili in je bila v kleti ob stroju zgolj še brisanje tal...Čudovito roza so bile čipkaste hlačke in modrci, in niti najine solze tega sr... niso izprale. Oče je seveda samo debelo gledal, kako je to možno, pa je dal prat samo na 40 stopinj - na reklamah je pa perilo tako zelo belo po pranju na 40 stopinj, je še gundral...No, enkrat je še na 70 stopnijha pral kavbojke z belo posteljnino, potem pa je raje odnehal...Malo zgod za intermezzo, ker mene tudi jezi, da perilo ni vselej takšno, kot pričakujem. MAmamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti