Pralni prašek

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. jul 2005 13:11

Moja pravila: sortiram po barvah (neverjetno koliko skupin imam); zaradi zgornjega dejstva perem majhne količine (ni preveč energijsko ekonomično); mami me je naučila, da lahko dam v stroj samo 3 lepe srajce ali bluze (iste barve seveda); uporabljam "črni" prašek za črno in temno modro perilo, "beli" prašek za belo (zal sem verjetno ena redkih, zato ga zadnje čase ni za dobiti, in "pisani" prašek za pisano. Vsi so v tekočem stanju. Pisani je ariel, ostalo po navdihu. Večinoma perem na 40 stopinj, zelo redko več.

neegen  

član od: 15.12.2004

sporočila: 14

25. jul 2005 13:13

Razliko med pralnimi praški sem opazila takrat, ko se mi je pokvaril pralni strol. Dva tedna sem prala z njim, ki ni kuhal in je vse opravil z mrzlo vodo. Doma sem imela pralni prašek AVA in ARIEL. Z Avo se ni opralo nič, Ariel pa je perilo očistil, kot bi bil stroj brezhiben. naatasa

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

25. jul 2005 13:19

Sama perem belo perilo z Arielom-prah, ampak res samo belo, na 60 stopinjah, redko na 95, pa imam perilo snežno belo. Res pa ga ne sušim na soncu, najraje kar na stojalu pri odprtih balkonskih vratih, na senčni strani. Če je perilo na soncu, porumeni. Za pisano perilo uporabljam gel za barvasto perilo, pač tistega, ki ga dobim. Za fino perilo pa uporabljam Perwol, prav tako za volno, pa nimam nobenih problemov. Vedno uporabljam tudi mehčalec. Julija

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. jul 2005 13:55

diling Si isti kot moja mami - meni pa ni vseeno, še posebaj, ker stvari ki jih nosim niso brezplačne. Flekasta in umazana pa po svetu nočem hoditi. Sem norela, ko mi je prala ona. Zdaj pa ona nori ker sem navajena tako kot mimika (če so tri stvari za prati) perem 3 stvari. Suzi Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 25. jul 2005 13:57:44

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

25. jul 2005 15:26

Vidim, da imate za Arielom večinoma najboljše izkušnje. Mene pa moti agresivnost tega praška (pa tudi gela), ker če se perilo ne spere dovolj dobro dobim izpuščaje, tako da moram skoraj vedno dat perilo še na eno izpiranje. Aja, pa nikoli ne dam priporočene doze - vedno skoraj polovico manj, madeže pa posebej podrsam s kroglico na dozirni posodici. Danes sem kupila Persil Sensitive, ki naj bi bil namenjen nam občutljivežem pa bomo videli kako se bo to obneslo.

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. jul 2005 16:58

Že več let uporabljam Ariel in smo z njim zadovoljni,naša koža ga je navajena. Perilu dodajam tudi mehčalec,ostalih pripravkov za odstranjevanje madežev pa ne uporabljam. Marjetka cvetka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. jul 2005 18:14

Jaz imam slabe izkušnje s pralnim praškom persil in ariel - obema prah, ker mi je velikokrat perilo ostalo flekasto - pa ne da bi bil ov stroju preveč perila, ali stroj pokvarjen, ker je star šele kake 5 let in je bil kar drag ko smo nabavlali, tako sedaj raje za barvasto perilo uporabljam dash, ki tudi zelo odišavi in pusti vonj dlje časa kot navadni mehčalci...za belo pa še vedno uporabljam ariel in malo dasha dodam, ker se še vseeno pere na 95, me moti sploh kuhinjske krpe in spodnje perilo če ni total čisto. Me pa zanima kako ve ki perete tudi belo na 60 kako vam uspe rešiti zadrego na spodnjih hlačkah (saj veste malo rumenega)? Hvala in lep pozdrav, Maja

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. jul 2005 18:51

Za barvaste reči: tekoči ariel (30-40-60C)...60C-včasih nogavice. Za bele reči (spodnje perilo, ipd)60C ariel v prahu in vanish.. Maja, tako gre tudi zadrega proč. Če je večja, pa polij vanish po njej in ga pusti nekaj časa.. Menda funkcionira tudi pecilni ali soda bikarbona. Mehčalec po potrebi oz.ko se spomnim... A že imajo novega, mislim da je Lenorjev aromatherapy nekaj...? lp juhica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. jul 2005 19:31

Lenor Aromatherpy sem pred kakim mesecem kupila v Leclercu, je kar prijetna dišava, čeprav sama še vedno prsegam na balsam tiste bele mehčalce Juhica bom stestirala naslednjič po tvojem receptu belo perilo, ker me ta 95 moti ker nekako postane perilo bolj trdo, na drugih programih pa ne... p.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

25. jul 2005 20:05

Kaj pa tisti lističi ,je že katera probala ,da lahko daš več barv skupaj in se nič ne obarva,Dobila sem enega za testirat ,pa ne upam .Ima že katera iskušnje" lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti