Pralni prašek

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

16. avg 2005 12:37

Da še jaz pristavim svoj psikrček. Po konstantni uporabi ariela sem pričela uporabljati Avo, pa imam občutek, da perilo ni enako čisto. Mogoče gre res le za predsodke, ampak meni je ariel še zmeraj zakon. Od mehčalcev uporabljam Lenor, sem pa poskusila Amico mio iz Hardija in bila zelo prijetno presenečena. Mož namreč ne mara, da mu perilio "sladko" diši , kar je imel za pripomniti na vonj nekaterih Lenorjev, ta Amico mio-poskusila sem modrega pa ima zelo prijeten nežen nevtralen vonj in perilo je bilo res mehko. Sicer je to v poletnih mesecih, ko perilo sušimo zunaj malce pristransko, ampak ta mehčalec bom zagotovo še uporabila. Prav tako sem za pisano perilo kupila tekoči pralni prašek v enaki trgovini- (poskusila sem striktno zato, ker so cene 2/3 nižje od standardno uporabljenih blagovnih znamk). Zatrdim lahko, da ni bilo opazne razlike - pri nas odraslih, ko ni tako trdovratnih madežev je glede na ceno več kot dober. tabina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. avg 2005 14:18

ligojna, najbolj prijazno do kože (pa tudi do okolja) je, da daš vedno malo manj praška, kot misliš, da je nujno potrebno - navadno zadostuje tudi manjša količina, saj se preveč praška v vodi niti ne stopi ampak se obori v čisti ali delno zreagirani obliki na oblekah, zato tudi draži kožo, saj je prašek bazičen. To so beli flekci na oblekah. mehčalcev ti ne priporočam, pri nas je mami vztrajno nekaj probavala z njimi, pa smo se skoz praskali. Zdaj si peremo sami brez njih in z malo praška in je super! Te informacije so precej zanesljive, saj prihajajo od našega profesorja kemije (na fakulteti za kemijo). vedno nam je rekel, da če uspemo prepričat svoje mame, da ne dajejo toliko praška v stroj, bomo naredili več za ekologijo kot on - njemu še zdaj ni uspelo, kljub vsem doktoratom,da bi svojo drago mamo prepričal, da ne bi dala še tiste dodatne žličke, za vsak slučaj - in seveda vedno količina praška za najbolj umazano perilo - kar navadno ni, saj ne delamo vsi vsak dan v hlevu, ampak večinoma za računalnikom... Sploh pa ni treba, da je vse bleščeče belo:) Če te ma kdo rad, te bo mel tudi v sprani, rumenkasti in poflekani majci - če bo madež od testa za čokoladno torto, pa te bo verjetno mel še rajši, ni res, fantje?;) Hihi, bi pa bil ponosen naš profesor, če bi vedel, da sem si tako dobro zapomnila, čeprav že nekaj let nazaj:) Veri

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

29. avg 2005 1:13

KO SEM ŽIVELA S STARŠI NIKOLI NISEM DAJALA VELIKO NA TO KAKŠEN PRAŠEK UPORABLJATI. PAČ JE BIL ARIEL IN PIKA. TUDI KO SVA S FANTOM ZAČELA ŽIVETI SKUPAJ SEM UPORABLJALA ISTI PRAŠEK. POTEM PA JE ZAČEL MERCATOR PRODAJATI SVOJEGA (SEVEDA DOSTI CENEJŠEGA) IN SEM GA PROBALA. NAJPREJ SAMO NA BARVASTEM PERILU, KO PA JE SLUČAJNO ZMANJKALO ARIELA ZA BELO PERILO SEM GA OPRALA Z MERCATORJEVIM PRI 95 C IN SEM BILA ZELO PRESENEČENA NAD BELINO (BREZVEZEN PRAŠEK PA TAKO LEPO OPERE). OD TAKRAT VEDNO UPORABLJAM TA PRAŠEK, ČE JE PERILO FLEKASTO PA DODAM ŠE VENISH. POVEM VAM, DA SE POZNA V DENARNICI. 5 KG PRAŠKA PRIDE MALO ČEZ 1000 SIT; ČASI PA SO NA ŽALOST TAKI, DA JE TREBA GLEDAT NA VSAK TOLAR. PS. TUDI OTROŠKA OBLAČILA DOBRO OPERE (RESDA VEČKRAT S POMOČJO VENISHA-TODA ŠE VEDNO PRIDE CENEJE KOT KAKŠNI ARIELI). VERI PA IMA VSEKAKOR PRAV. KONČALA SEM TEKSTILNO-KEMIJSKO ŠOLO IN TISTA DODATNA ŽLIČKA PRAŠKA NE POMENI NIČ PRI PRANJU, KER SE NEIZKORIŠČENA IZPLAHNE VEN. ČE BI LJUDJE UPOŠTEVALI NAVODILA ZA DOZIRANJE, BI ŽE TUKAJ VELIKO PRIŠPARALI, PA TUDI ZA OKOLJE BI BILO BOLJŠE. SONJA Sporočilo je spremenil(a) puskar1i dne 29. avg 2005 01:17:24

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. avg 2005 8:20

Riba-ribica, že leta uporabljam praške za črno perilo, saj sem z rezultatom zelo zadovoljna. Ne znam ti povedati, kateri prašek uporabljam, vem pa, da ne Perwoll. Ne vem zakaj ne. Če želiš, bom doma pogledala, katerega imam.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. avg 2005 10:25

Puskar1i, lepo prosim nehaj kričati in izklopi Caps Locks (velike črke). Tu na forumu se slabo počutimo, če nekdo kar naprej kriči na nas. Kar se pa praška tiče, je res, da nas včasih tudi cenejši preseneti z učinkom. LP Julija

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

29. avg 2005 23:17

O križana gora! (a je ta kletvica dovoljena). Danes ste se me pa privoščili s to pisavo. Sorry VSEM že četrtič. Se že bojim iti naprej brskati po forumu, ker me samo ¨nadirate¨. Počutim se pa glih tako, kot da bi bila v prvem razredu prvič pred tablo. Kričim pa tako in tako ne na nikogar v življenju-še na lastne mulce ne (mogoče na moža eno majckano) SONJA

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

30. avg 2005 0:12

Puskar 1i, verjetno še nimaš mulcev dovolj velikih, da bi te poučevali o sodelovanju pri internetnih forumih in o delu z računalnikom. Pri meni je že tako, da lahko samo poslušam in vprašam. Pa saj je prav tako, na mladih svet stoji. Dokler smo se pripravljeni učiti smo mladi. Mimika, prosim, povej mi, s čim pereš črno perilo. Sem pa že stanje precej izboljšala s tem, da dajem v stroj manj perila. Pozdrav! riba-ribica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. avg 2005 8:12

Ribica, žal sem pozabila pogledati, kateri "črni" prašek uporabljam. Obljubim, da bom jutri. Ja, majhne količine so zelo pomembne, da je žehta lepa, še posebej pri lepih oblačilih. 3 bluzice in nič več v stroj. Ni preveč ekonomično, ampak kaj hočemo. Aja, še to. Zelo se držim navodil glede količin. Nikoli več, kvečjemu manj. Če dam samo 3 bluzice, zmanjšam količino praška in tudi skrajšam čas. Pravzaprav vse perem (razen delovnih stvari, ki so fizično umazane) na polovični čas, ker je moj super Elektrolux dokaj počasen. Pravzaprav si vzame čas. Na srečo pa ima polovični program.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

30. avg 2005 13:15

Puskar1i, tele naše (moje) kritike si si pa resnično vzela k srcu. Ne sekiraj se, saj nihče ni mislil nič slabega. Zdaj boš že vedela za v bodoče. Veš meni so tudi "mulci" povedali, da se na internetu- forumu, uporabljajo izključno male črke, ker velike črke so nevljudne, ker pomenijo, da na ostale forumaše "kričiš". Torej le veselo sodelovanje naprej. Pa še enkrat, prosim odmeri mi, če si mi zamerila. Lp Julija

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

30. avg 2005 17:13

Nobene zamere nikomur. To sem vzela kot neki ¨krst¨. Sinova pa sta res še premlada, da bi mene učila. Najstarejši ima 5 let mlajši pa 6 mesecev SONJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti