Pralni prašek

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. jul 2005 21:07

Ja,jaz sem tisti listič sprobala,nekaj barve se je prijelo nanj,sam jaz bi raje perilo še naprej ločevala in tudi kakšno sumljivo majico raje prej operem na roke. Marjetka cvetka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. jul 2005 21:25

Maja, hvala za info... Pa lep dan in čiste cote PS. Moraš met pa res samo belo perilo skupaj, ker se drugače z vanishem barvno tudi razbarva.So postale bele hlače nebeško modre, ko je vmes zašla kuhinjska krpa...... juhica Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 25. jul 2005 21:27:26

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

25. jul 2005 23:28

Jaz kupujem pralne praške kar v Avstriji Ariel in Lenor, ker so učinkovitejši in dišijo dosti boljše od naših Ariel- Lenor(proizvedeno na Poljskem)! Cena podobna v kakšni akciji celo cenejša!

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. jul 2005 8:20

juhica, a vanish uporabim navaden za madeže a je kaj posebnega za belo perilo? Pri nas imamo itak kuhinjske krpe vse svetle, ampak problem ej ko se zapacajo s kako kavo, marmelado, sadjem, da ne govorim ko pride kak flek od ajvarja ki je trdovrten tudi po več pranj. p, maja

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

26. jul 2005 8:29

Zdi se mi da so mehčalci precej bolj agresivni kot praški. Se mi je zgodilo da sem uporabljala mehčalec modre barve in je bilo potem belo perilo kar modrikasto in se tudi kasneje sploh ni opralo. Zato sedaj uporabljam silanov mehčalec bel(mandelj-mislim da je) na sliki je mamica z otrokom v naročju...ta mi je všeč, če ga ravno ni, pa kaj podobnega od drugih proizvajalcev. ANJA

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. jul 2005 8:31

anja veš da sem tudi jaz to opazila, tako da barven mehčalec uporabim zgolj pri barvnem perilu, pri belem pa obvezno balsam, čeprav perilo ni nič kaj bolj mehko.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

26. jul 2005 9:00

Res je modri ali zeleni mehčalci včasih ostanejo na belem perilu tako, da ponavadi vzamem belega od Lenora ali Cocolina. Zadnjič sem po dolgem času vzela Ornel in je bil odličen. Mene tudi po nekaterih praških srbi koža. Ponavadi vzamem Persil včasih pa Amweyevega. Je pa odvisno tudi od tkanin ene zadržijo dalj časa vonj po svežem, ene pa ne. Suzi

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

26. jul 2005 9:08

Vanish oxy action gel. Tisti, ki je v 2l plastenki. Mislim, da ga je tak sam ena sorta. Za tistega v prahu pa še ne vem, je ravno v fazi testiranja.. juhica

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

26. jul 2005 9:32

No tole ne spada ravno med to temo, pa vendar bo mogoče komu pomagal namig. Mož je imel kar precej časa težave, da ga je srbela koža. Zamenjala sem vse mogoče pralne praške in mehčalce. Perilo dala na ponovno splakovanje, nekaj časa spirala tudi v okisani vodi, prenehala uporabljati mehčalce, pa ni bilo pravega učinka. Nato je prenehal uporabljati tekoča mila in sedaj se umiva že nekaj mesecev samo s trdim milom (natural) in srbečice ni več. lp ZLATA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. jul 2005 10:16

Še to, uporabljam zgolj tekoče praške, ker jih lahko točno izmerim. Dajem jih tudi manj od predpisanega, ker itak perem zelo majhne količine. Mehčalca ne uporabljam, ker se mi ne zdi potrebno. Vsake toliko (2krat letno) ga dodam brisačam in kopalnemu plašču. Rada imam trše brisače, ki te še malo zmasirajo. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti