Pralni prašek

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. sep 2005 7:29

ribica, moj črni prašek sliši na ime Woolite. Zelo sem zadovoljna z njim. Morda zato, ker je "originalen", če lahko sklepam po tem, da je kupljen v Milerju. Mislim, da je ravno pri tej debati nekdo povedal, da ima Miler drugačne artikle, narejene za zahodnoevropski trg. Včasih sem kupovala nek drug črni prašek, ki mi ga je priporočila prodajalka v Milerju. Že nekaj časa ga nimajo več in pristala sem na drugih. Trenutno, kot že rečeno, na Woolitu. Tudi "beli" prašek kupujem v taisti trgovini, vendar se je v zadnjem času ponudba hudo poslabšala. Skoraj ga ni več za dobit.

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

11. sep 2005 11:28

Če še kdo spremlja tole, bi prosila za pomoč. Zaradi nepazljivega ravnanja z varikino imam dvoje fantovih hlač, ki imajo po sebi razbarvane madeže. Hlače so olivne in zeleno rjave barve. Ker so še vedno nosljive, mi je prišlo na misel da bi jih pobarvala. To sem že počela, ne vem pa kako bi reagirala barva na tistih delih hlač, ki so delno razbarvani. Naj hlače pred barvanjem popolnoma razbarvam, se pravi potopim v razredčeno varikino? lp, Marija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. sep 2005 11:42

Moji mami so taki poskusi prikrivanja grehov z varekino uspeli - na primer jeans hlače so pač postale zelo temno modre, nekoliko temnejše so ratale tudi očetove olivno zelene hlače. Delala je že z italijanskimi in nemškimi barvami (tiste v škatlici, ki jih kupiš kar v supermarketih) in vedno se je obneslo. Srečno pri barvanju - jaz sem ponesrečene sive hlače kar v črno pobarvala, le moj pralni stroj je bil potem nekaj časa črn po robovih (guma). tjas

Xenna  

član od: 11.4.2005

sporočila: 34

11. sep 2005 20:51

Pozdravljena galyka! Hlače se lepo pobarvajo,če je 100% bombaž ali vsaj 50% bombaža . Za temnejšo barvo je bolje dati 2 barvi. Jaz ponavadi kupim tako barvo v Mercatorju,zraven praškov. Potrebiješ še 1 kg soli.Ponavadi se zadrge in šivi ne obarvajo ker so iz sintetike,razen če so bombažni. LP Xenna Xenna

hotlejdi  

član od: 6.12.2006

sporočila: 32

26. jan 2007 20:47

Zanima me ena stvar v zvezi s pralnimi praški. V glavnem vsi pralni praški vsebujejo sredstva za optično beljenje. Že kar nekaj časaje minilo, ko sem prebrala, da so ta sredstva kancerogena. Mislim ,da je praškov brez teh dodatkov zelo malo. Kaj mislite v zvezi s tem? Če katera ve kaj več o tej stvari, bi prosila , da to napiše. V glavnem, jaz kupujem samo določene vrste praškov, tiste , ki teh sredstev ne vsebujejo. Bi pa včasih kupila še kak drug prašek, vendar si nekako ne upam. Ne morem si mislit, zakaj se o tej stvari pravzaprav zelo malo ve. Zahvaljujem se tistim, ki mi bodo napisali svoje mnenje o tem. hotlejdi

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

26. jan 2007 23:05

Še jaz bom pristavila svoj piskerček. Do sedaj sem vedno prala z arielom. Belo s praškom, pisano z gelom za pisano perilo. Zadnjič pa sem v Hoferju kupila tako za probo njihov prašek. Opere odlično, pa še občutno cenejši je od ariela. Pri mehčalcih pa sem prisegala na lenor. Pa sem bila dvakrat zellllllllllllo razočarana. Vedno sem uporabljala samo en vonj, tako da vem kako je perilo dišalo. Naenkrat ko sem kupila novo plastenko pa je perilo dobesedno smrdelo. To se mi je zgodilo 2x, tako da sedaj niti ne pomislim več na lenor. Lp valči

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

27. jan 2007 23:04

Vredno je poizkusiti prati s pralnimi oreščki. Ne potrebuješ nič mehčalca, perilo pa ima nevtralen vonj. LP! fakin712

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

27. jan 2007 23:14

Prisegam na Bonux in plavi Qanto.

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

28. jan 2007 0:39

Anitae, sva na isti valovni dolžini, le da tu in tam kupim Avo ali Hoferjev prašek, mehčalec pa vedno plavi Qanto. galja

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

28. jan 2007 10:49

Naj povem še moje izkušnje. Če je le možno kupujem prašek v Avstriji. To je persil ali ariel. Če pa mi ga zmanjka pred odhodom v Avstrijo, ga kupim SAMO va mullerju. Tako je tudi z prilom za posodo. Ta iz naših domačih trgovin je druge kvalitete. Lahko pa se pridružim še pri komentarju o nuteli. Mi jo res ne kupujemo v naših trgovinah ampak samo v tujih. JORDI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti