marmelada iz bezgovih jagod

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

tema odprta - 20. jul 2005 22:09 | ogledi: 13.121 | odgovori: 23

Morda mi lahko kdo svetuje, kako pripraviti marmelado iz bezgovih jagod. Hvala v naprej! Dušanka

DUŠANKA

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

20. jul 2005 22:25

Hoj! Marmelado pripravimo enako kot vse ostale. Lahko uporaboš želirni sladkor (kot v spodnjem receptu) ali želin ( in delaš po navodilih, ki so napisana na vrečki želina). MARMELADA IZ BEZGOVIH JAGOD Za 3 kg potrebujemo: 1.5 kg bezgovih jagod 2 kg želirnega sladkorja 2 žlici limoninega soka vodo ¨ Bezgove jagode osmukamo s kobulov, odstranimo nezrele jagode, vse dobro operemo in obrišemo. ¨ Nato damo jagode v lonec, jih grobo zmečkamo, dolijemo četrt litra vode in damo na štedilnik, da se razkuha v kašo. ¨ V kašo vmešamo žerlirni sladkor in marmelado na hitro prevremo.Pri tem moramo stalno mešati, da se ne prime. Po eni minuti jo vzamemo iz štedilnika. ¨ Šele zdaj vmešamo limonin sok in še vročo marmelado vlijemo v kozarce, ki jih takoj dobro zapremo. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

21. jul 2005 6:55

Rožica, prav lepa hvala, bom poizkusila. Morda imate tudi recept za liker iz bezgovih jagod? DUŠANKA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. jul 2005 8:25

Dušanka, če daš na 1 kg bezgovih jagod, ki jih zmečkaš in kuhaš (malo morajo prevreti) 20 dag fruktoze in na blagem ognju pokuhaš še toliko, da se fruktoza stopi, dobiš krasno zdravilo, ki daje energijo črevesju in ureja prebavo. Vsako jutro na tešče eno žlico marmelade in čez spiješ deci navadne vode. lp Vesna Vesna Milek Recko

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. jul 2005 8:33

dušanka, lani enkrat v tem času sem pisala o likerju iz bezgovih jagod, ki sem ga skozi leta izpopolnjevala. Na temlje računalniku nimam zbirke receptov za likerje. Napišem jutri. Mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 21. jul 2005 08:53:17

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

21. jul 2005 11:11

Rada bi skuhala marmelado.Ker sem pri tem popoln začetnik,bi prosila za nasvet,kakšna bi bila najboljša in kako jo kuhati..Mogoče že obstaja kakša tema,pa je nisem našla. hvala tulipa

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

22. jul 2005 5:35

Tulipa, s kuhanjem marmelad ni problemov. Vzameš katero koli sadje (tudi mešam med seboj), ga opereš, očistiš, drobno narežeš ali zmelješ v multipraktiku (vedno vzamem samo 1 kg sadja, ker rada pripravim množico različnih marmelad). Lahko uporabiš želirni sladkor, jaz raje uporabljam sadni sladkor (Fruchtzucker od Schneekoppe), da jo lahko jedo tudi diabetiki in Gelfix od dr.Otkerja. Je sicer dražje, a zakaj ne bi v marmeladah uživali tudi diabetiki. Na 1 kg sadja vzamem 1 kg sladkorja in eno vrečko Gelfixa. Gelfix zmešam z dvema žlicama sladkorja, posipam po sadju, zmešam in pustim, da zavre. Nato dodam še preostali sladkor ter med mešanjem kuiham največ nekaj minut. Vroče nalijem v male kozarčke in zaprem. Iz enega kilograma sadja mi pride od 4 do 5 malih kozarčkov marmelade. Na ta način se mi do danes še ni nobena pokvarila, zato se kar držim tega recepta. Letos bom prvič poizkusila narediti marmelado iz bezgovih jagod (recept je zgoraj prijazno napisala Rožica). Od znanke pa sem slišala, da skoraj med vsako sadje vmeša narezano banano, ki jo pokapa z limono, da ne potemni. Baje ima potem marmelada še boljši okus (npr. jabolka in banana, lubenica in banana, robide in banana - naj dela domišljija). Brez skrbi kuhajte, prepričana sem, da vam bo uspelo. DUŠANKA

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

22. jul 2005 8:51

Tudi jaz sem naredila že nekaj marmelad z banano: maline + banana, robide + banana, ribez + banana. Marmelada je čudovitega okusa. Le z bananami ne pretiravati, da preveč ne prevzamejo okusa. burbonka

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

22. jul 2005 17:30

DUŠANKA,hvala za pomoč,bom poročala,kako bo uspelo.Se bom držala nasveta. tulipa

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

22. jul 2005 17:46

Tulipa, pozabila sem vam napisati, da ko zaprem kozarčke, jih za najmanj 5 minut obrnem na pokrovčke (na glavo), menda tako bolje držijo. Seveda naj bodo kozarčki čim bolj polni - skoraj do roba. Veliko uspeha! DUŠANKA

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

25. jul 2005 6:05

ROŽICA, pozabili ste na recept za liker iz bezgovih jagod, bezeg pa bo pri nas vsak čas dozorel. Lepo prosim, poskusite ga najti, bom zelo hvaležna. DUŠANKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti