Celiakija - kaj zdaj?

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

26. jul 2012 18:39

Pekarna in slaščičarna Lincer iz Kokrice jo prodaja

patka

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

26. jul 2012 22:43

Werzove izdelke imajo tudi Sanolaborju. Pa Zrno do zrna na Trubarjevi v Lj. ima tudi veliko izbiro. So pa sigurno ok. Poleg ajdove moke imajo tudi ajdov zdrob, če te mogoče zanima.

Avena

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

27. jul 2012 13:04

Fenixova moka z muko porabljena. Moj se je že tako naveličal kruha iz te moke, da je rekel, da bova kruh zdaj nekaj časa kupovala :D No, ampak -- Fenixa mi je končno zmanjkalo, kupila Schärovo, naredila kruh (iz kak dan pretečenega kvasa), ratal kruh kot iz reklam. Kako sem vesela, da je bila težava "samo" v moki.

 

Aja, punce in fantje - Fenix svoj kruh (= isti kot Spar free from) prodaja tudi v Eurospinu. Ne spomnim se, pod katerim imenom, ima pa na ovitku v italijanščini vse napisano in čez slovensko deklaracijo. Je tudi sicer nekaj cenejši kot v Sparu (razen, če v Sparu še traja tista akcija), če pa se zmeniš z eno gospo iz Klasja, se menda da dobit še popust na kartico SDC, tako da prideš na koncu celo na eno spodobno ceno za zavitek kruha. Če koga zanima, naj javi na ZS, da se pozanimam za kontakt (spet - nisem ziher, če to še velja).

 

A ni hecno - Fenixov kupljen kruh tako dober (moj pravi, da najboljši od kupljenih), moka pa za kruh pečt neuporabna.

rag_doll

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

30. jul 2012 19:52

jaz imam tole ajdovo moko: http://www.glutenfreigeniessen.de/images/product_images/popup_i

dodajam jo v peciva, kruh, tudi štruklje sem že delala, pa se super obnese. kupim jo ponavadi v mercator hipermarketih, drugače se pa splača pogledati tudi v kalčku, vita care trgovinicah, sanolaborju za werzove izdelke, kot so omenile že ostale (malo mimo teme, ampak ko je že ravno nekdo omenil - ajdov, rižev in prosen zdrob od te firme so zakon, mmmm).

 

rag_doll, fenixova moka se je meni fajn obnesla v masi za palačinke in biskvitih, za kruh je pa obupna. čez schärovo je (za moje pojme) ni. fenixov kruh (kupljen) je pa zelo dober, ja..ga tudi jaz najraje kupim. ali pa sparove ciabatte, .



NaturensGalleri

Sporočilo je spremenil(a) NaturensGalleri dne 30. 2012 19:54

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

1. avg 2012 10:03

NaturensGalleri je napisal/a:

...(malo mimo teme, ampak ko je že ravno nekdo omenil - ajdov, rižev in prosen zdrob od te firme so zakon, mmmm)..
NaturensGalleri



Sporočilo je spremenil(a) NaturensGalleri dne 30. 2012 19:54

 

Kje dobiš ajdov, rižev in prosen zdrob? A kupiš online?

rag_doll

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

1. avg 2012 11:58

Našla sem ga v Kalčku v LJ, pa tudi v eni majhni trgovinici z zdravo prehrano v Postojni, mislim, da se ji reče Komarček. Če se ne motim, ga imajo tudi v Vita Care (ne vem, kje si doma, ampak te trgovine se nahajajo v LJ v BTCju, v MB ,Kranju in Novi Gorici v Qulandia centrih ter v Kopru v Planetu Tuš). So pa vsi trije zdrobi od firme Werz.

NaturensGalleri

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

1. avg 2012 19:51

rag_doll je napisal/a:

 Kje dobiš ajdov, rižev in prosen zdrob? A kupiš online?

rag_doll

Sanolabor ima vse vrste zdroba od Werza.

Avena

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

2. avg 2012 22:36

Avena je napisal/a:

Sanolabor ima vse vrste zdroba od Werza.


Avena

 

Hvala obema, Sanolabor in VitaCare bosta prišla v poštev. Sam fant ni nič kaj ekstra skakal od navdušenja, da sem tole našla. Meni se pa gresa tako lušta, da ne vem, če ga ne bom jutri zjutraj po dolgem času za zajtrk - z veliko kakava

rag_doll

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

2. avg 2012 22:51

fajn se obnese tudi zmleti amarant v gresu - pri nas običajno v kombinaciji z riževim zdrobom.

 

 

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti