Poroka

kitica  

član od: 4.7.2005

sporočila: 11

tema odprta - 4. jul 2005 14:28 | ogledi: 2.791 | odgovori: 13

Pozdravljeni, sem nova na forumu. Prosim vas za pomoč: septembra imamo v družini potoko in jaz sem zadolžena za slaščice. Ker pa nisem nikakršen mojster za peko piškotov, vas prosim, če mi lahko posredujete kakšen enostaven recept za dobre piškote ali pecivo.

Zanima me tudi, kakšna količina piškotov se računa na osebo.

Ali pa morda kdo ve za kakšno gospo, ki bi mi napekla piškote?

hvala

kitica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

4. jul 2005 14:52

Halo! Ali se ti hecaš? Če so te že zadolžili, verjetno si se s čem izkazala. Pozdravček!

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

4. jul 2005 15:06

Mislim,da se kitica dela malo norca iz nas.Če ne bi bila sposobna speči peciva ,je ne bi zadolžili,naj speče kar za celo ohcet.To ni mačji kašelj. Kitica svetujem ti,da se lotiš raje kar,ti bolj leži npr.cvetje,pijača za goste izdelovanje vabil... Saj če je ohcet v hiši je ogromno dela in skrbi,nikar si preveč ne naloži na grbo!! Vsele priprave ti želim. jesen

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

4. jul 2005 15:33

Kitica pravi, da ni mojster za peko piškotov. Jaz ti svetujem Išlerje. So enkratni, sočni. Iste piškote uporabim tudi drugače.( Išlerji imajo vmes namazano kremo). Posamezne piškote brez kreme pomočim v stopljeno čokolado: polovičko, četrtino, se naredi sama od sebe lunica... Drugi lepi in tudi dobri piškoti pa so tisti, ki jih delaš na strojček. Vsekakor pa moraš recept poiskati in preizkusiti že vnaprej, da ne boš potem kaj zamočila. Če rabiš kak recept, pa še vprašaj, čeprav jih je tu napisamo že ogromno. Suzana

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

4. jul 2005 16:04

Če ne drugače, v trgovinah prodajajo na kupe "dobrih domačih piškotov", domače pekarne so za vsakim vogalom, pa slaščičarne... če nisi nikaršen mojster za peko piškotov ... Torej je problem rešen?! lp, burbonka

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

4. jul 2005 19:38

Je bilo pa tudi že veliko odprtih vprašanj na to temo. Poglej v forum. Tam je veliko zanimivih predlogov. biba

leale  

član od: 20.8.2004

sporočila: 41

5. jul 2005 10:42

Kitica, ne vem od kod si, ampak poznam eno punco, ki peče super peciva za slavnostne in navadne priložnosti, po dostopni ceni, oz., če nisi res hud "maček" za to, se ti bolj splača njo poiskat. Je iz okolice Ljubljane.LP leale

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

6. jul 2005 11:24

Pošiljam ti 2 recepta, preizkušenia, nezahtevnia, in brez skrbi uspelo ti bo. PIŠKOTI IZ ROVT 45 dkg moke, 30 dkg margarine, 15 dkg kokosove moke, 15 dkg sladkorja v prahu, sok cele limone, 1 vanili sladkor. Zmešaj testo, naredi kifeljčke in speci. Povaljaj v sladkorju. OČESCA 75 dkg moke. 50 dkg margarine, 25 dag sladkorne moke, 3 rumenjake, 1 jajce, 0,5 pecilni prašek, 2 vanili sladkor. Naredi testo, počiva naj na hladnem od pol ure do ure. Spečeš piškote. Namaži z marmelado in daj skupaj dva in dva. Posuj s slad. moko. Zapri jih v škatlo in pusti dva dni. (so veliko boljši). Lep pozdrav smrkolina

kitica  

član od: 4.7.2005

sporočila: 11

7. jul 2005 12:32

Hvala lepa za odgovore. Res je, da nisem popolnoma neizkušena, vendar so piškoti tista stvar, ki mi ne leži. še vedno ko sem jih pekla mi niso ratali: ali so pretrdi, ali se drobijo, pa tudi okrasit jih ne znam itd. Tudi to drži, da moji domači pospravijo vse, kar pride iz moje kuhinje, vendar se pa strinjate, da mora biti za tak dogodek že kaj bolj ekstra, ali ne?!zato sem mislila, da bi jih mogoče res kar naročila kje, kjer ni tako drago kot v trgovini. Poleg tega pa se za to porabi ogromno časa. pa tudi potrebnih rekvizitov nimam, zato bi res prosila za naslov tistega dekleta iz okolice Lj. Tudi sama sem iz okolice Lj. Zanima me pa koliko je treba piškotov na osebo, pri tem naj se računa na pogostitev pri nas doma t.j. pri nevesti, na gradu, v gostilni. Nismo si pa še edini ali bi dali piškote tudi svatom za domov.Torej kakšne gromozanske količine so to? Bi vas pa prosila še za kakšno idejo za narezek za svate, ko pridejo po nevesto. Fino bi bilo, da je kaj posebnega(ne pretirana ekstravaganca), izvirnega, lepega za oko, pa spet ne preveč zakompliciranega in dragega. Sigurno imate kakšne tozadevne izkušnje. Aja še to:svatba bo septembra. lp kitica

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

7. jul 2005 12:46

Kitica rada bi te vprašala ali imate pri vas kakšne običaje,navade ,ko pride ženin po nevesto? Za postrežbo so pa fajn obloženi kruhki,razno razni in pa narezek,kaj več mi pa že ne nese pamet. Ker je na ta dan pri hiši gromno dela in skrbi,pa frizerji,pa šopki... je najboljše narezek naročit.Aja ,če bo toplo vreme kakšna majoneza na kruhkih ne bo ravno dobrodošla.Piškote bo verjetno najboljše kupit,če ti ne ratajo,ker na tak dan je vse bolj za oči kot za želodec.Mislim.da 10 dag piškotov na svata je več kot dovolj,če računaš,da jih polovica sladkarije niti ne poizkusi.Mi se pa tolk matramo in sekiramo. lp jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti