Likalniki

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 25. jun 2005 12:14 | ogledi: 10.719 | odgovori: 45

Odločila sem se za nakup novega likalnika s kotličkom za segrevanje.

Cena naj bi bila nekje od 35-50 tisoč.

Kakšne izkušnje imate s temi likalniki in kaj mi priporočate? Na kaj moram biti pozorna?

Baje se kar hitro pokvarijo. Pri moji mami likamo z Divo 2000 in je nekaj najboljšega ampak smo takrat dali celo premoženje.

Hvala za odgovore!

Marjetica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

25. jun 2005 15:06

Ni boljšega od tega likalnika. Ga ne zamenjam za nič na svetu. Se mi zdi, da ne gre nikamor, če slučajno likam z "navadnim" likalnikom. Mi smo imeli edini problem z njim, ker nam kotliček ni več grel vode, ampak smo bili asmi krivi, ker smo uporabljaji kar vodo iz pipe. Po menjavi delov smo začeli uporabljati destilirano vodo in od takrat dela, tako kot je treba, brez problemov. In to je bila edina stvar, ki se je pokvarila v več kot 10ih letih. Tako, da imamo same dobre izkušnje z njim. Lp, maychi

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. jun 2005 0:31

Sama imam super damph ,šteje že častitljivih 13 let,ampak še vedno dela kot nov in tudi pokvarjen ni bil nikoli.Je pa takrat skupaj z likalno mizo stal 4 moje plače. Bernarda

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

26. jun 2005 20:11

jaz imam pa peglo iz spara, s kotlčkom, takrat je stal cca 25 000 SIT in ne menjam za nič z navadnim likalnikom brez pritiska (para ni dovolj) mama ima tudi super damph, pravi d ase moj lahko skrije pred njim, ampak sem si zračunala da lahko vsakih 5 let menjam peglo, pa bom vseeno iz finančnega vidika na boljšem. čez 25 let bodo pa že likalniki, ki bodo sami likali :))) no, zaresno- problem je edino to, da mi je pri ventilu začela uhajati para zaradi vodnega kamna, ki s eje nabral. v navodilih namreč piše, da se uporablja z navadno vodo, vendar so me zdaj (prepozno) podučili, d aje še posebej štajerska voda izredno trda in bi vsekakor jo bilo treba vsaj prekuhat in usedlino odstranit, če že ne uporabit destilirane vode. tabina

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

27. jun 2005 14:58

Kje se pa sploh lahko kupi diva 2000 ali super damph. A obstaja kakšna internetna stran? Kakšne so cene? Lp, modrijan

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

27. jun 2005 15:36

Super dampha ne delajo že sigurno enih 10 let.Sama sem ga kupila pri firmi Ayi internacional iz Kopra,pa tudi te ni več-vsaj na istem naslovu ne. Bernarda

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

27. jun 2005 21:23

Za tisto divo, ki jo imamo doma ne delajo od nedavnega niti rezervnih delov več. To so nas obvestili in je bilo treba nekaj podpisat... Pojma nimam. To bi mogla mojo mamo vprašat kaj za ena firma je to. Marjetica

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

29. jun 2005 14:42

Ali imate izkušnje z likalnimi strojii, npr. Elna ali Toyota? ZLATA

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

30. jun 2005 16:25

Pred kratkim sem dobila likalni sistem od Philipsa in sem zelo zadovoljna. Likalnik je lahek, hitro se segreje, likam pa samo po eni strani. Likalna deska odsesava paro, lahko se pa tudi napihne. Prihrani mi dosti truda in časa. Tisto, kar sem prej likala 3 ure, zdaj zlikam v 1 uri. Skratka - sem zelo vesela, da ga imam. stana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. apr 2006 10:59

Obnavljam temo. Tudi mene zanima, če imate izkušnje z likalnimi prešami (link: http://www.lango.si/ na levi izberete likalni sistemi). Se bom sicer odločila za predstavitev, pa me vseeno zanima, če tiste, ki imate kaj podobnega, še kdaj v roke vzamete navaden likalnik... Kaj se bolj splača: likalna preša ali likalnik - deska z odpihovanjem itd. Zakaj je Toyota likalna preša enkrat cenejša od Elne, čeprav ima iste karakteristike? Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti