Sršeni na češnji

bobra  

član od: 31.3.2004

sporočila: 5

tema odprta - 2. jun 2005 19:33 | ogledi: 3.270 | odgovori: 5

Na podstrešju imamo sršene. Trenutno si ne upamo blizu. To oni spretno izkoriščajo in veselo zidajo svoj panj. Še več, kot neprijavljen uporabnik se mastijo na naši češnji, tako da se dogaja, da pomotoma motimo med obiranjem mi njih in oni nas. Rabim pameten nasvet, kako se jih znebiti na, če se da nekemičen način.

turk branko

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

2. jun 2005 20:23

Poskusite pozimi, ko mirujejo, odstraniti panje. Vsaj tako sem enkrat slišala da je to možno... lp, Marija

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. jun 2005 21:34

Ponoči, ko spijo,pojdite z baterijo na podstrešje. Eden naj drži vrečo, drugi pa naj jih sklati v vrečo. Pozor! Vedno imajo kakšnega stražarja, ki je ponoči buden. Dobro se je zaščitno oblečti. Vrečo dajte čez noč v zmrzovalnik.

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

3. jun 2005 9:10

mi smo sicer na podstrešju gostili ose, od njihovega panja se je širil zelo neprijeten vonj. pozimi je mož z zaščitno obleko za čebele odstranil panj, zunaj so od mraza itka zmrznile. mislim pa d ase na ZZV na oddelku na deritezacijo da dobiti koristne informacije, če se mudi, dvomim da zdaj ko so aktivne lahko na nekemičen način... zraven tega je potrebno ugotoviti kje so našle pot na podstrešje, ker se vračajo... upam, da se boste rešili podnajemnikov ;) tabina

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

3. jun 2005 9:57

Na češnjo obesite nekaj plastenk z sladkano vodo,seveda morajo biti plastenke odprte. Trajna rešitev je pa seveda ta,da odstranite panj,kar bi bilo najbolje prepustiti kakšnim strokovnjakom. Marjetka cvetka

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

3. jun 2005 12:55

Gnezdo smo poškropili z biokilom. Pri kakšnem čebelarju si je dobro sposodit klobuk, če se bojite pikov, mož pa je to naredil kar brez vsega. "Curek" na plastenki naštimajte na čim več megle. Najprej se nič ne zgodi, običajno se tudi sršeni ne razburijo, ker zgleda da mislijo, da je voda. Potem pa mokroto oz. strup prenesejo v gnezdo. Drugi dan jih ni več. Gobica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti