Kuhinjski pult

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

tema odprta - 31. maj 2005 17:24 | ogledi: 27.812 | odgovori: 59

Oh, danes sem pa prav nesrečna. Vročo posodo sem položila na kuhinjski pult. No ja, precej vročo in pult se je kar zamehuril, v glavnem konec je z njim, pa še eno leto ni, od kar smo menjali kuhinjo.

V glavnem, popravit se ga verjetno ne da. Zamenjat ga bo treba, pa me zanima, kaj mi priporočate, oz. kako ste zadovoljne s svojimi pulti.

Že pri menjavi kuhinje sem razmišljala o keroku ali marmorju, pa je bilo toliko drugih stvari - od vodovodne napeljave, elektrike, tal in sten, da sem vzela običajnega, zdaj mi je pa žal.

LP

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

31. maj 2005 17:56

Tudi pri nas je oči isto napako naredil. Skoraj nikoli ni v kuhinji, da bi kuhal, takrat si je pa na steklokeramičnem štedilniku grel štruklje. Namesto, da bi posodo odmaknil na drugo mrzlo plato jo je pa na pult. Sedaj ima pa naš rumeni pult temnorjavi krog kot okras. Zaenkrat bo pri nas kar tako ostalo mogoče na jesen kaj novega, je pa kriza ker imamo pult, omarice in stene iz istega materiala... Lp Saša Mir in dobro!

denis  

član od: 28.2.2005

sporočila: 3

31. maj 2005 18:15

Jest zelo priporočam marmorni ali granitni pult saj se na njem skoraj nič ne pozna. Edino je treba pazit da se ne polije kakšna stvar ki ima zelo močne barve(kaka temna vina,...) in da se ne pobriše takoj se lahko vpije v kamen in je tam za zmerej.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

1. jun 2005 8:27

Nekaj podobnega se je pred štirimi leti zgodilo tudi pri meni. Maja smo menjali kuhinjo, avgusta je pa možu padel na pult pokrovček od plina (seveda, ker je bil prevroč, mu je zletel iz roke). Pri meni ni ostala fleka ampak se je pult scvrl, tako da je 4 cm premera črna packa. Pult bo v bližnji prihodnosti zamenjan. Čeprav imam novo ploščo za kuhanje - 4 plin in 1 elektriko, jo bom zamenjala za steklokeramično. To zaradi tega, ker smo na tem našem forumu toliko govorili o tej steklokeramični plošči. Denis priporoča marmor ali granit. Bog ne daj! V dnevni sobi imam mizico z granitno ploščo. Še obroč od kozarčka za šnops se pozna, kaj šele kakšno črno vino ali kaj podobnega. Dvakrat sem ga že dala polirat. Kuhinjski pult pa se mi zdi, da prenaša veliko več, pa še hladen je. Pozdravček!

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. jun 2005 10:42

Dragička, s kakšnim materialom pa ga misliš zamenjat? Eni marmor zelo hvalijo, drugi kerock. Ali mogoče katera ve, kakšne temperature prenese kerok in ali je svetel tudi občutljiv na kakšno obarvano tekočino. Vsaj za pomivalna korita so mi trgovci odsvetovali svetlo barvo ravno zaradi obarvanja. LP

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

1. jun 2005 11:50

Kaj je "kerock" nimam pojima. Marmor verjetno ni ampak je granit. To je meni popolnoma mimo - sory, meni to zgleda kot nadgrobni kamen... Tisti pult, ki je svetleč tudi ni dober. Hčera ga je imela in je bil krasen ko je bil zglancan, drugače so se videli fleki. Jaz bom najverjetneje vzela nekaj pisanega - šekastega, tisto debelejšo varianto. Zdi se mi, da je za vse te stvari treba gledati predvsem to, kako se čisti, trpežnost in funkcionalnost... Če kuhinjo normalno uporabljaš moraš imeti priročno, če jo imaš pa za skuhat čajček in za gledat, potem si lahko zmišljuješ. Pozdravček!

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. jun 2005 12:46

Se popolnoma strinjam s teboj, da je treba gledat na vse, nazadnje pa še na to, da ti je všeč. Jaz sem eno leto izbirala, preden sem našla tako, da mi odgovarja skoraj v vseh pogledih. Kerok je pa umetna masa, se da vidit na tej strani: <http://www.kolpa.si/kerrock/> LP

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

1. jun 2005 18:19

Jaz imam kar eno veliko bivšo mesilno desko ( take ki so bile v bivših mizah ) in tam delam vse in jo potem samo pomijen in občasno zriban z grobo soljo. Takrat ni bilo financ za zamenjavo, potem se pa tako navadiš in pri nas je kuhinja itak vedno razmetana. Imamo tako narejeno, da je kuhinja in dnevni prostor vse v enem. Marmor pa se tudi meni zdi zelo hladen. Lumpica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. jun 2005 22:33

Kaj pa leseni pulti ala Jamie Oliver? Sicer ne za tako divjo uporabo kot ga ima on.. Temveč impregnirani , se ne morem spomniti s čim (bilo enkrat na tv, ko so impregnirali mizo... mogoče laneno olje...ne vem več).. lp juhica

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. jun 2005 8:17

Lesen pa mislim, da ne bi šel, ker ne bi bil v stilu kuhinje,ki je svetlorumena, kombinirana z aluminijem. A res nima nobena kaj drugega kot klasični pult? V Marmor Hotavlje delajo pulte iz granita in pravijo, da so tako impregnirani, da ne vpijajo. Samo cena je menda precej visoka. LP

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. jun 2005 11:37

A tisti pulti iz kerrocka os kolpe te pa niso prepričali? Meni se zdijo kar zanimiva zadeva. Pa če velja isto kot za korita, potem naj se to ne bi ne spraskalo ne znucalo ne nič... Marmorne kuhinjske pulte delajo tudi nekje na Krasu, se spomnem, da so ga pred par leti pri eni moji znanki v Gorici pri njih jemali. Je pa res zadeva zasoljena. Lp Tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti