Kuhinjski pult

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

2. jun 2005 11:45

Pozdravljena Lijana! Tudi moji tasci se je pripetilo nekaj podobnega,pekla je prazno posodo na ognju.Ker je bilo vse zelo vroce je posodo postavila na pult.Povrsina je bila zazgana in mehurjasta.Zadevo je resila tako: mizar ji je izrezel poskodovani del povrsine v velikosti stirikotne granitne ploscice in ji jo je ugradiv.Delavna povrsina je bila resena poleg tega pa se zelo funkcionalna.Sedaj vse reze na tej plosci in za postavitev vroce posode je tudi idealno. Upam da sem komu pomagala z idejo. L P marmeladka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. jun 2005 11:50

Za kerrock oz. za korita od Blanco mi je trgovka sama rekla, da se zelo svetli obarvajo in mi ga je odsvetovala. Po tem, kar se mi je naredilo, bi rada nekaj temp. obstojnega. LP

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. jun 2005 11:56

Marmeladka, tale ideja o izrezu in vstavitvi granitne plošče je vredna premisleka. Ali mogoče veš, a je mizar izrezal pult na licu mesta, ali je treba pultno ploščo dol vzeti. Začasno sem sam izgled rešila tako, da sem tisti manjko zapolnila z eno belo hitrosušečo maso, tako, da se na prvi pogled ne opazi. Ampak to je samo začasno. LP

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

2. jun 2005 11:56

A ima kdo izkušnje z lesenimi pulti, mislim glede čiščenja, ponesrečenega odlaganja vročih stvari in polivanja ? Pa tudi cene me zanimajo! In kateri les se najbolje obnese za pult? Vsi odgovori bodo dobrodošli! lp, burbonka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

2. jun 2005 12:21

Prijateljica ima lesen pult pa ni zadovoljna. Ima že par grdih madežev tako da razmišlja, da bi ga ponovno pobrusila in polakirala. stana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

2. jun 2005 13:07

Marmeladka, prosim, ne govori o tej varianti za vgraditi nek nadomestek, da te se ne sliši preveč okoli - Namreč, moj mož ne sme slišati, ker mi je predlagal, da to naredimo pa nisem pustila. Jaz si želim novi pult... ko že menjamo pult zamenjajva še korito... pa še ploščo štedilnika... Ha-ha-ha. Malo taktike, kaj ne? ! Ampak ideja je odlična, da bi lahko vgradili kakšen košček za odstavit vročo posodo. Pozdravček

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

3. jun 2005 10:12

Lijana;mizar ji je pult izrezal kar na licu mesta,izgleda dekorativno in se uporabno. Dragicka;moja tasca je imela novo kuhinjo(staro 6 mesecev) in je bila tole super ideja.Si lahko sama mislis kako je ce se ti kaj takega pripeti pri novi kuhinji? Drugace se ps strinjam s tabo,kadar se dela naj se naredi tako da bo za nekaj casa (zenske smo pa pri taksnih stvareh tako in tako prakticne in ekonomicne.......) Zelim ti veliko dobrih idej in veliko uspeha! Pozdrav in lep dan! marmeladka

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

3. jun 2005 21:37

Kerrock sploh nima tako dobrih lastnosti, kot se reklamira. Je ravno tako občutljiv - malo manj kot ostali materiali, pa vendar. Je pa tudi zelo drag. Cene se gibljejo od 60.000,00 sit dalje za tm. Če hočeš res vrhunsko kvaliteto kerrocka, te stanejo delovne plošče skoraj tolko, kot elementi za celo kuhinjo.

dinona  

član od: 9.6.2005

sporočila: 8

9. jun 2005 10:18

zivjo! ali mi lahko kdo pove kako je kerokom v kopalnici-razmisljamo da bi dali narediti pult in lijake iz keroka ali naj raje naredimo granitni pult s keramicnimi lijaki_ dinona

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. nov 2010 19:09

Da obudim to staro temo.

 

Odločiti se moram, kakšen pult bom imela v novi kuhinji. Danes sem si ogledala pohištveni sejem in so me prepričevali, da ultrapasa v bistvu ne stavijo več. Sedaj je "v modi" granit oziroma umeten kamen.

Ima mogoče kdo izkušnje s temi materiali?

Nekako sem se odločila, da keroka nočem, ravno tako ne lesenega pulta.

Sem pa že sesznanjena z dejstvom, da so ti "modni materiali" kar precej dragi.

 

Vsakega nasveta, bom zelo vesela.

Hvala.

Pozdravček

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti