Kuhinjski pult

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

14. nov 2010 9:18

Hvala punce, za fotke! Te kuhinje res ne spominjajo na nagrobne spomenike, kot je ena omenila,, ampak so zelo lepe in tople. Posebno me je navdušila varianta z opeko od lucke, take nisem še nikoli videla.. Kako je z madeži na granitu pa tudi jaz ne vem. Moja sestra je nerodna in polije marsikaj, tudi olje je enkrat po nesreči prevrnila, ampak flekov ni videti, tako da ne vem in tudi mene zanima. Kotarca

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. nov 2010 8:54

Vidim, da ima darjuška tudi po steni granit. A se recimo madeži olja ne vpijejo?

Jaz sem še vedno skeptična 

V načrtu imam pult v isti barvi kot steno. Pri ultrapasu je problem, ker so potem potrebne zaključne letvice, ki pa jih enostavno NE MARAM! Pri granitu me je strah, da mi bo vpijal madeže, ...

MM

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

15. nov 2010 9:25

Pri nas imamo lesen pult (hrast) , oljen z oljem in IKEE (menda lanenen). Nanj lahko odlagam vroče, mokrega ne puščam, tudi s kakšnim grobim čistilom ga ne čistim. Je pa tako zelo prijeten. In če se na pultu pojavi kakšna praska, krogec od črnega vina, ga enostavno malo pobrusiš in ponovno naoljiš. Testiramo ga 4 leta. Odličen je.    

kuharica Mici

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

15. nov 2010 19:02

Mi imamo tudi Ikein pult iz masivnega lesa, in sicer iz bukovega lesa. Po dobrih treh mesecih uporabe lahko rečem, da je super in ga ne bi zamenjala za nič drugega. Na začetku je res kar nekaj dela z njim, saj ga je treba "preparirati" - dva meseca se ga redno maže s posebnim  oljem. Meni je zelo všeč, deluje zelo toplo, naravno, kljub temu, da je lesen, se vanj nič ne vpije, pa brez problema nanj za kratek čas odložim vročo posodo. Nama z možem razne kamnite variante in umetni materiali niso všeč, zato je tale leseni pult pri nas zadetek v polno

Katja D.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

16. nov 2010 8:15

Kaj pa vem, sam pult iz lesa se ne daje kuhinji toplote in domacnosti. Ce boste dale zraven plasticne stole recimo, adijo domacnost. Nacelno pa ne izkljucujem nic, ker sele zakljucena celota daje prostoru pravo podobo in se vcasih navidezno popolnoma nasprotujoci materiali in tudi stili odlicno dopolnjujejo.Na hitro sem poiskala tri primere s pultom iz granita. V kateri bi raje pekle kruh in prezivele ure in ure za stedilnikom? Ne glede na to, ali vam je stil na slikah vsec ali ne? Mene prva, pa naj se tako " in" in v stilu zanje generacije cisto zares spominja na 1. november... Tako da vsesplosno prepricanje ces da granit deluje mrzlo, les pa toplo niti najmanj ne drzi. http://www.mondiniarredamenti.it/scheda-1-1-397.php http://www.grandisconti.com/ingrossoarredamentiroma/20778 http://www.varaia.com/images/upload/prodotti/70.jpg Se odgovor MM: obstajajo preparati s katerimi se iz granita odstranijo tudi trdovratni madezi. Meni se v teh letih se ni zgodilo, da bi ga morala uporabiti, tako da ne vem, ce to drzi ali ne. Vsekakor ti zelim veliko srece pri izbiri in prijetnega pocutja v novi kuhinji. lp lučka

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

16. nov 2010 15:24

morska medvedka je napisal/a:

Zdaj mi pa povejte, kako je z madeži na granitu. Olje, kakva, rdeče vino,...  Kako hitro se to vpije v pult, če ne obrišeš takoj?

Skoraj sem se že odločila .

Hvala, hvala.

MM
Tako, kot je že ena prej omenila nič ne vpije v granit, seveda če je granit. Samo mora biti obvezno prej impregniran. To drži večno.Pore se zapolnijo in tudi nobena tekočina ali voda jih ne odprejo. swarovski

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

16. nov 2010 15:43

V kuhinji sem dala en del -otok - v granit in se čudovito obnese. Na njem se ne poznajo niti praske. Sama pa absolutno ne bi marala nekega impregniranega granita , potem pa na njem valjati in mesiti testo in drugo hrano. Sem premazala z impregnacijo balkone in vem kako to smrdi, pa kakšno sestavo ima sredstvo.

Mi ne gre skupaj.

Granite je že v osnovi manj vpojen kot marmor, eni so bolj kompaktni kot drugi, to ti lahko povedo kamnoseki. Kakšnega je meni svetoval kamnosek lahko vidiš v mojem albumu pod "novo". Tudi umazanija ni kaj dosti opazna.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

16. nov 2010 16:02

Živjo Kar se tiče pultov, ki so verjetno najbolj obremenjen del kuhinje, se ne bi smelo šparat; pri ultrapasu, ki je najcenejša varianta je problem odlaganja vročih predmetov na pult in z leti tudi razne praske oz. urezi predvsem v rob, pri izrezu za korito in štedilnik je pa predvsem nevarnost zamakanja vlage in vode do iverice, ki se napihne in se z tem deformira. Kerrock je dokaj uporaben material za kopalnice, ne pa za kuhinje. Spet je problem odlaganja vroče posode brez podstavka na površino, ker tam vam bo sigurno počil. Če je tudi stena iz kerrocka in kuhate na plin, potem vam bo sigurno kerrock počil nekje od izreza čez steno. Material zelo slabo prenaša temperaturne raztezke. Pult, ki se najbolje obnese je sigurno granit (ne marmor, granit - to sta popolnoma različna materiala). Kamnosek ga mora pred vgraditvijo le impregnirat, pa se sigurno na njemu ne bo poznalo niti črno vino in če se ga ne boste lotili z kakšno mesarico vam bo lahko služil dolgo. Če pa daste po steni še kaljeno steklo ste zmagali. Seveda je pa vse odvisno od denarja in koliko sploh smo pripravljeni vložiti v del ki se imenuje kuhinja. Kot rečeno, ultrapas je najcenejši, potem je masivni les ampak je najzahtevnejši za vzdrževanje, dočim sta kerrock in granit nekje v istem cenovnem rangu. Sam bi se sigurno odločil za kombinacijo granit pult in steklo na steni. Sem pa tudi videl masivni les, ki je bil kot podloga za pult, čez pa 10 mm debelo kaljeno steklo. Tudi ta varianta je mislim da kar posrečena. Steklo varuje les pred poškodbami, je trdno in je tudi neobčutljivo na toploto. Mogoče bi bili problem samo udarci z kovinskim predmetom po ROBU stekla, po površini pa ne. lp Janko janko1

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. nov 2010 10:46

Še ena izkušnja: moja kuhinja je bil spomladi stara 10 let, imam pult iz granita in je še tak kot nov, pa čisto nič ne pazim. teta torta

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. nov 2010 10:49

100 x hvala.

Naslednji teden, gremo izbirat barvo granita. Juhuhu

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti