Kuhinja - ikea

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. okt 2005 21:46

Hja, dve plati medalje sta vedno. Tudi za sosedovimi najnižjimi cenami - recimo za šunke, salame,... - stoji par slovenskih mesnopredelovalnih podjetij, ki komaj še životarijo. Tudi za vsako cesto, ki jo zgradi kako slovensko gradbeno podjetje, je kak revež s.p. z bagrom, ki mu ne plačajo niti za nafto, ki jo porabi med kopanjem zemlje za tisto cesto... Včasih je pač dobro (za lastno dobro) malo preslišat kako zgodbo tjas

Bamby  

član od: 14.10.2005

sporočila: 3

22. okt 2005 9:55

Ja, hvala za informacijo. Bom našla koga, ki govori angleško . Vidim, da vas je že veliko kupovalo v Ikei. Pa se res tako splača? Mislim, so kuhinje res tako kvalitetne in poceni? Nekateri jo imate že nekaj let, se je že pokazala kakšna pomanjkljivost? Jaz osebno nobenega ne poznam, ki bi imel Ikeo, zato me je malce strah, da ne bi kupila kvalitete... pozdravček Bamby

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. okt 2005 15:13

hehe, zato pa v Lesnini dobiš prav tako lepe zadeve, ki niti niso ne vem kako drage, jamčim pa, da so boljše kakovosti - mami je nora na Ikejo in ji vse prej razpade kot moja Lesnina:) Veri

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

24. okt 2005 17:06

Se strinjam s Tjas: vsi kupci smo tisti, ki bi radi lepo in poceni in zato proizvajalci zaradi maksimizacije dobicka letijo na Vzhod. Kvaliteta je, taka kot je - od pisalne mize za 49 EUR pac ne mores pricakovati, da jo bos prepustil svojim otrokom, po mojem. Isto verjetno velja za kuhinjo, ceprav je par Ikeinih kuhinj prav lepih. Ce pa hocete lepo in kvalitetno slovensko kuhinjo pa jo kupite od slovenskega proizvajalca kot je Lipa. Kolikor vem zaenkrat še imajo proizvodnjo v Sloveniji, pa tudi kvaliteta je preiskuseno dobra. ines

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

24. okt 2005 19:42

Jaz Ikee ne poznam, imam pa kuhinjo od Svea ... selila sem jo 3x in je še zmeraj kot nova. Marjeta Žniderčič

Bamby  

član od: 14.10.2005

sporočila: 3

24. okt 2005 19:43

Verjetno imate prav. Rada bi kvalitetno kuhinjo, ker jo imam namen imeti več let in si tudi želim, da bi bila "cela" , dokler se je ne naveličam. Verjetno je boljše, če sploh ne grem v Ikeo, ker bi me izgled lahko premamil . Bom rajši podpirala slovenske proizvode. Bamby

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. okt 2005 20:02

Bamby, preden se odločiš za kuhinjo le preglej vse. Ponudbo v Sloveniji, pa tudi Ikeine, nasproti Ikee v Grazu je tudi en center kuhinj. Slovenske so sicer kvalitetne, ampak nisem še slišala niti za enega, ki ne bi imel težav vsaj z dobavo ali monterji (jaz sem se in se še matram s slednjimi). Mogoče razmisli tudi o mizarju, v zadnjem času mi jih je kar nekaj reklo, da je bila mizarjeva ponudba ugodnejša pa še bolj prilagodljiva... Izgled je lahko lep pri vseh, ampak to ni vse, najbolj bodi pozorna na podrobnosti pri kuhinjah, tiste naredijo razliko (zaključki, panti, vodila, materiali,...). Srečno pri izbiri in dobre jeklene živce ti želim. Ob mojstrih, obrtnikih, monterjih, dostavljalcih itd itd jih boš še potrebovala tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. okt 2005 12:06

se strinjam s tjas, mami je mela ničkoliko problemov z raznimi mojstri, ampak mizarja pa ne more prehvalit! Arhitektka ji je nekaj narobe izmerila in vse skup narobe sprojektirala in zdaj z mizarjem rešujeta:) Vse pohvale mu;) Veri

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

27. okt 2005 11:59

Mene za zanima kako je z reklamacijami? Npr. da ti nekaj manjka , je poškodovano ali pa sploh ne paše k tvojemu nakupu.. To pomeni, zopet najdi prevoz pa nazaj v trgovino..pa so zopet stroški. Tako, da je potem cena kar lepa. Ali je že imel kdo kakšno podobno slabo izkušnjo? pipika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

27. okt 2005 15:00

hahahahaha, pipika, midva sva šla trikrat al štirikrat nazaj zaradi pantov. Prvič nisva vedela (nisva razumela), da jih morava kupiti posebej, drugič sva bila tako pozna, da sva vzela prve, ki sva jih zagledala (in so bili seveda čisto napačni), šele v tretjem poskusu je bilo potem OK. Seveda sem pred tretjim poskusom še klicala na njihovo brezplačno številko za pomoč kupcem, kjer so mi prijazno razložili, kje točno (stalaža in polica) dobim prave pante. Tako.... Ampak, na koncu je ratalo Reklamacije pa... če imaš njihovo "člansko" kartico, je mislim da vse bolj preprosto za zrihtat. tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti